Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2018> Daha Fazla

Sanat, modernlik, kadın özgürlüğü, kaliteye öncelik verilen bir anlayış olduğunda sahil kesimlerinden oy alamamak diye bir şey söz konusu olmaz. Müziğe, sanata, eğlenceye bakış açısında esaslı olumlu bir değişiklik olması çok güzel bir etki yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2018> Daha Fazla

Müzik, eğlence, dekolte, sanat karşıtlığı özellikle sahil kesimlerinin Ak Parti’den uzaklaşmasına sebep oluyor. Tayyip Hocam moderndir, Başbakanımız modern ve aydındır. Ak Parti insanların yaşam tarzlarına saygılıdır, ama bazı çevrelerin üslupları Ak Parti aleyhine oluyor. Bunu insanları Ak Parti’den uzaklaştırmak için özel olarak yapıyor olabilirler. Müzik, dans, kadın özgürlüğü, fikir özgürlüğü, neşe, sanat, bilim Kuran ahlakına göre helaldir. Allah insanların özgür yaşamasını ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2018> Daha Fazla

Müzik yapan insanlara, sanatçılara değer vermemek kabalıktır. Ne güzel sokakta Allah sana bir müzik sunuyor. Nasıl bağlık bahçelik gördüğünde bir güzellik nimet görüyorsan, müzisyen gördüğünde de Allah’ın güzel bir nimeti olduğunu bileceksin. Müzisyenlerin sanatını takdir etmeden, hatta bakmadan geçmek ağır bir vicdansızlıktır. Sanatçıya güzellik sunmak vicdani bir sorumluluktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2017> Daha Fazla

Müslüman olunca hayata küsmeyeceğini insanlara göstermek önemlidir. Tebliğde güzelliğin, sanatın, neşenin yeri önemlidir. Bir insan tebliğ yapan Müslümana bakarak hayatında ne güzellikler olacağını görmeli. Müslüman olduğunda hayatında müzik, neşe, sanat, güzellik olacağını gören her insan İslam’ı kabul eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2017> Daha Fazla

Resmi, heykeli, müziği, bilimi yasaklayan gelenekçi ortodoks İslam anlayışının meydana getirdiği tahribatı ortadan kaldırmak öncelikli olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Müzik haram değildir. Kuran'da böyle bir hüküm yoktur. Gülmek, müzik, ipek, altın, dans, heykel haram diyenler Kuran'daki dini anlatmıyor.
Kuran Müslümanlığında sanat, bilim, kalite, müzik, neşe ve her türlü güzellik var. Kuran Müslümanlığı dalga dalga hakim oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği dünyayı cennete çevirir. Resim, müzik, heykel, şiir, sanat ve edebiyatın bir çok dalı kadın güzelliği üzerine kuruludur.
Eğlence, müzik, güzel kadınların Müslümanların hayatında var olduğunu görmek bazılarının çok ağırlarına gidiyor. Sanat, güzellik, neşe olmadığında dini geriletmeleri çok kolay oluyordu. İslam'ın tüm bu özgürlükleri sağladığını göstermemiz dini hayattan çıkarmak isteyenlere müthiş şok oldu. Bu yüzden panik şekilde feryat ediyorlar. İstedikleri kadar feryat etsinler tüm dünya neşe içinde dindar güzel yaşayacak. Özellikle kendileri dindar olmadıkları halde kadınların dekoltesine, dansına, neşesine karışanlar çok büyük bir samimiyetsizlik yapıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2017> Daha Fazla

Müzik helal dans helal resim heykel helal. Boş yere insanların üzerinde baskı kuruyorlar. İnsanların sevinç içinde çok rahat yaşaması lazım. Kendi koydukları gereksiz kurallarla hayatı cehenneme çeviriyorlar. Sevgi, güzellik, sanat, müzik, neşe yoksa hayat cehennem olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Müzikle dini bağdaştıramamak çok yanlış. Müzik olursa din olmaz diye bir şey yoktur. Din hayatın her anında vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks kardeşlerimiz suni kurallarla adeta kendilerini öldürmüş durumdalar. Dinsizliğin kendilerini ezmelerini kolaylaştırmışlar. Sanat, bilim, kalite olmayınca baştan yenik duruma düşüyorlar ve ezilmeleri çok kolaylaşıyor. Kadının özgür olmayacağına müzik, sanat, heykel olmaması gerektiğine o kadar kendilerini inandırmışlar ki güzellik görünce tavır koyuyorlar. Gelenekçi sistem kendilerinin de uymadığı binlerce kural koymuştur ve Allah'ın cennet güzelliği olarak övdüğü tüm güzelliklere karşı çıkar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2017> Daha Fazla

Avrupa'yı asıl rahatsız eden kalitesizliktir. Heykele, resme, müziğe düşman insanları kendi hayatlarının içinde görmek istemiyorlar. Bazı gerçekleri anlamazdan gelme vakit kaybına sebep oluyor. Türkiye'de aciliyetle Kalite Bakanlığı kurulmalı. Devlet kaliteyi teşvik etmeli.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mayıs 2017> Daha Fazla

Müzik ve sanat aşkla, sevgiyle yapıldığında çok güzel oluyor. Resmi, soğuk, kuralcı bir tavır olduğunda ruhta etki oluşturmuyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2017> Daha Fazla

Cennette müziğin en gelişmişi, en muhteşemi vardır. Cennet müziğini dünyada dinleme imkanı olsa kimse dünyadaki müziği dinlemek istemez.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2017> Daha Fazla

Cennette kadehler, en şık sofralar, en güzel müzik, en nefis sanat var. Bu güzelliklerin hepsi dünyada da Müslümanlar için nimettir. Resmi, heykeli, müziği, bilimi, zenginliği, ihtişamı, neşeyi Müslümanlar sahiplenmeli. Bu nimetleri terk etmelerine dinen hiçbir gerek yok.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2017> Daha Fazla

Müziğin, dansın, güzelliğin Müslümanların elinde olması bazılarını çok kızdırıyor. Müslüman denildiğinde bakımsız olması gerekir diye inanmışlar. Sanat, güzellik kalite, cazibe Müslümanların elinde olduğunda İslam'ın çok rahat dünyaya hakim olacağını bildiklerinden engellemeye çalışıyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2017> Daha Fazla

Müziğe, heykele, resme, dekolteye, güzelliğe karşı o kadar şartlanmışlar ki bir türlü nimetleri kabullenemiyorlar. Mekkeli müşrikler de böyleydi. Eğlenceyi, bakımlı olmayı, özgürlüğü kendilerine hak görüyor ama kadınların da hakkı olduğunu bir türlü kabullenemiyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mart 2017> Daha Fazla

Avrupa'nın İslam karşıtlığının temelinde bağnazlığın sevgisiz, sanatsız, tahammülsüz, görgüsü zayıf zihniyeti var. Elbette Avrupa'nın ırkçı ve Müslüman karşıtı tutumu çok yanlış. Ancak bağnazların da müzikten, heykelden, sanattan nefret eden tutumu Avrupa'daki bu mantığın zemin bulmasını sağlıyor. Kadının dövülmesi gerektiğini söyleyen, annesinin diz kapağını tahrik edici bulan, dekolte kadın gördüğünde hayvani tepkiler veren zihniyetten Batı'nın rahatsız olması haksız değil. Bu kültür bozukluğunun düzelmesi şart.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2017> Daha Fazla

Türkiye çok modern olursa kadın özgürlüğü, resim, heykel, müzik, kültür, kalite, görgü, klaslık Türkiye'nin ana duruşu olursa kimse bir şey yapamaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2017> Daha Fazla

Medeniyetlerin çatışması İngiliz derin devletinin planıdır. Bu plana fayda sağlayacak hiçbir oyuna düşmemek gerekir. Çünkü bu planın amacı Müslümanları toplu yok edebilmek için Hristiyanlarla Müslümanları savaştırabilmektir. Bunları Hristiyanlar da ilgilendirmiyor, kendileri dindar değiller. Hilal-Haçlı savaşı üslubunu Müslümanlar olarak biz hiçbir zaman kabul etmeyelim. Müslümanlar ile İseviler kardeştir diyelim, barış isteyelim. Müslümanları bağnazlığın içine mahkum edip bağnazlığı gerekçe göstererek dev savaşın içinde İsevileri ve Müslümanları yok etmek istiyorlar. Bu oyunu bozmanın yolu müziğe, sanata, heykele kaliteye önem veren bir Müslümanlık anlayışıyla Hristiyanlarla dost olup fitneyi kaldırmaktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2017> Daha Fazla

Bağnazlar babasının kızına sevgi gösteremeyeceği, annenin oğlunun yanına çıkamayacağı dünyayı din gibi gösteriyorlar. Bu çok korkunç. Bu şirk dini. “Fotoğraf çektirmek, tablo asmak, müzik dinlemek, dans etmek, gülmek ben hepsini yaparım ama haram olduğunu biliyorum" diyorlar. Oysa bunlar haram değil, helal. Müslüman Allah'tan korkar ve haram konusunda titizdir. Haram olanı yapmaz. Bu mantıkta olanlar kendilerince Müslümanların elinden helal olan tüm nimetleri almak istiyorlar. Müzik, dans, sanat, kalite, bilim, güzellik, eğlence haram değildir. Ayrıca haram olduğunu düşünüp buna rağmen tüm bu eylemleri yapıp sonra da Müslümanlara akıl vermek çok büyük bir samimiyetsizliktir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Şubat 2017> Daha Fazla

Müziğin haram olduğuna dair Kuran ayeti yoktur. Bağnazlar ima ile hüküm çıkarmak isterler, oysa Kuran çok açıktır. Muhkem ayetler nettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2016> Daha Fazla

Şeytan müslümanların elinden müziği, sanatı, bilimi, güzelliği almıştı. Kuran'da helal olan tüm bu güzellikleri yeniden Müslümanlara kazandırdık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2016> Daha Fazla

Güzel bir Müslüman modeli meydana getirerek Deccaliyetin oyununu bozduk. Müzik, eğlence, sohbet var, kadınlar özgür ve Hepsi Kuran'a uygun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2016> Daha Fazla

İslam'da müzik, neşe, eğlence, güzellik, sevinç, iffet, temizlik, akıl, sevgi, tutku yani güzel olan her şey vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2016> Daha Fazla

Müslümanları öyle bir cendereye almışlar ki, dinde olmayan kurallarla adeta zihinlerini donduruyorlar. Müzik, sanat, gülmek, neşeli olmak, hayat dolu olmak potansiyel suç olarak gösterildiği ve kendilerini de potansiyel suçlu gördükleri için her yerde ezik oluyorlar. Kuran'a tam uyan Müslümanlar aydın, kaliteli, özgüvenli ve çok akıllıdır. Ezikliği hiçbir Müslüman asla kabul etmemeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Bağnaz zihniyet sanatı, güzelliği, müziği, kadınların özgür olmasını, bilimi, kaliteyi özetle güzel olan her şeyi yasaklayan bir zihniyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2016> Daha Fazla

Bir örgüt var, o da PKK'dır. Sanki TAK ayrı, PKK ayrı, YPG ayrı, PYD ayrıymış gibi bir söylem geliştirdiler son zamanlarda. Bu bir demagoji, çok samimiyetsiz bir üslup. Bunların hepsi Marksist Stalinist PKK’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2015> Daha Fazla

Mehdi (as)’ın, dini tahfif etmesi, hafifletmesi demek; Kuran’da olmayan haramları kaldırması demektir. Mesela müzik haram mı? Değil. Kuran'da öyle bir ayet yok. Müziğin haram olduğunu iddia edenlere müziğin helal olduğunu söyleyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2015> Daha Fazla

Müziği doğrudan yaratan Allah. Gelen müzik mi? Değil. Ses dalgası. Kulağa geliyor dalga, kulak duymuyor, sağır. Dalgayı iletiyor, elektrik olarak veriyor onu. Beyin de onu müzik olarak dinliyor. Ortada müzik yok, bak hiç yok müzik. Çalınan yerde müzik yok. Dışarıda müzik olmaması çok acayip, dışarıda yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2015> Daha Fazla

Müzik ruhun gıdasıdır. Burada yine sohbet ediyoruz, faydalı bilgiler veriyoruz onlar da aklın gıdasıdır. Ama müzik de ruhun gıdası. Güzel insanlar da ruhun gıdasıdır, estetik de ruhun gıdasıdır. Burada ruh gıda almış oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2014> Daha Fazla

Cennette müzik var, dans var. Cennette olan burada da vardır. Cennette Allah güzel görüyorsa burada da güzel görüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2013> Daha Fazla

Müzik cennette var. Allah kalbimize bir hoşnutluk olarak bunu veriyor. Bütün milletimiz eğlenir, oynar, güler, müzik dinlerler. Bağnazlara göre bu yanlıştır. Müzik nimettir, müzik tertemiz bir şey. Ruhu cilalayan, kalbi açan müthiş bir güzelliktir. Kuşlar bile, çağlayanlar bile; her yerde müzik vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2013> Daha Fazla

Müziği Allah dinletiyor. Allah hoşumuza gitmesini sağlıyor. Müziği duyar, dehşete düşerdik. Müzikten zevk alıyoruz. Yaratan da Allah’tır, zevk veren de Allah’tır. Cennette müziğin hası var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2013> Daha Fazla

Müzik haram olsa Allah hüküm olarak Kuran’da bildirirdi. Helaller ve haramlar yalnızca Kuran’dadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Şubat 2013> Daha Fazla

Allah kainatı ritmle yaratmıştır. Cennette ağaçlar bile dans eder. Müziğin, ritmin, dansın haram olduğunu söylemek çok yanlıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2013> Daha Fazla

Cennette müziğin alası vardır. Cennetin müziği, şarkıları insanı mest eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2013> Daha Fazla

Hz. Davud (as) Allah aşkıyla şarkı söyleyip dans ediyordu. O dönemde, dans ettiği için, kendilerince Hz. Davud (as)’ı küçümseyenler olmuştu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Aralık 2012> Daha Fazla

Hz. Davut (as)’ı, o devirde yobazlar şarkı söylüyor, dans ediyor diye eleştiriyorlar. Hâlbuki Allah aşkıyla dans ediyor, ne kadar güzel. Ayrıca Hz. Davud (as)’ın sesi çok güzeldi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Kasım 2012> Daha Fazla

Kuşlar bile dans ediyor hayvanlar. Kelebekler dans eder, böcekler bile dans eder. Hepsinin bir dansı vardır. Hepsinin güzel hareketleri vardır. Dolayısıyla dans hareketliliktir, spordur, estetiktir, hoştur.
Musiki haram değildir. Kuşlar cıvıldıyor. O da bir müziktir. Bülbüller şakıyor. O da bir müziktir. Cenab-ı Allah mesela kadının sesini çok güzel yaratmıştır, çocuk sesini çok güzel yaratmıştır. Şarkılar bir güzelliğin ifadesidir. Cennetin bir süsüdür ritim.
Allah kalbimizi ritme müştak kılmıştır. Ritim bizi heyecanlandırır. Düzgünlük, intizam bizi heyecanlandırır. Mesela darbukanın ritmi heyecan verir. İnsanın yaratılışındaki ritim, düzgünlük heyecan verir. Her estetik insana heyecan verir.
Müzik ruhun gıdasıdır. Dans bedenin gıdasıdır. Dans bir spordur. Cennette ağaçlar bile dans ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2012> Daha Fazla

Hz. Davut da dans ediyordu, Tevrat’ta var. Hatta haset etmişler o devirde. Bir kadın da onun dansına haset etmiş. Dans da, müzik de cennette olan güzelliklerdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2012> Daha Fazla

MÜZİKTEN HOŞLANMAK CENNET SEVGİSİNDENDİR. Çünkü cennette de müzik var. Ağaçlar dans eder. Cennet hanımları güzel sesleriyle şarkı söylüyorlar. Cennet gençleri şarkı söylüyorlar, kuşlar şarkı söyler cennette. Şuurludur. Demek ki ŞARKI SÖYLEMEK, NEŞELİ OLMAK, GÜLMEK, DANS ETMEK CENNET AHLAKINDANDIR.

> Daha Fazla

EĞER DÜNYA OLMASA, CENNETTEN ALINAN ZEVK ÇOK DÜŞER, ADETA HİÇ OLMAZ. Allah, dünyada bu eğitimden özel olarak geçiriyor, cennetten zevk almamız için.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net