Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Haziran 2018> Daha Fazla

Acılar olmadan insan olgunlaşmaz ve her şey çok değersiz olur. Cennetin güzelliğini dahi acı çekmeyen bir insan anlamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Haziran 2018> Daha Fazla

Cennette dünyaya dair hoşumuza gitmeyen hiçbir şeyi, hiçbir anı hatırlamayız. O bölümlerde atlamalar olur, biz atlamalar olduğunu bilemeyiz. Ahirette müminler için sadece neşe, sevinç, sevgi, mutluluk vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2018> Daha Fazla

Allah güzel insanları cennetin nasıl güzel olduğunu düşünmemiz ve anlamamız için bir nevi örnek olarak yaratıyor. Cennette her insan kalıp gibi güzeldir, hiçbir eksiklik, noksanlık yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2018> Daha Fazla

Cennet insan kalite anlayışının en üstünde kaliteye sahiptir. Cenneti bazı kimseler bir masal ülkesi gibi sanıyor. Öyle değildir. Her şeyin mükemmel ve her şeyin kaliteli olduğu bir mekandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2018> Daha Fazla

Allah cennette sürekli yeni kokular, yeni renkler, yeni zevkler yaratır. Allah’ın sonsuz aklını ve sonsuz sanatını en güzel şekilde cennette göreceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2018> Daha Fazla

Cenneti cennet yapan derinlik, Allah’ı alabildiğine en derin şekilde sevmektir. Cennetin zenginliği için Allah’ı delice sevmek gerekiyor. Dünyada kahredici çileler içinde Allah’ı coşkuyla sevmek, cennetin güzelliğini ve zenginliğini arttırır. Dünyadaki çile insanın kendisini sevmesinin de önemli bir vesilesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2018> Daha Fazla

Hayvan sevgisi cennet ruhunu bilmemizden kaynaklanıyor. Bir çok güzelliği cennetten biliyoruz. Müminler cennetten geldikleri için ruhları dünyada da hayvan sevgisini arıyor. Dünyada hayvan sevgisini insan tam tatmin edemiyor, çaresizlik içinde sevimliliklerini izliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah kainatta her şeyi güzel yaratıyor. Dünyanın da cennetin de tek amacı sevgi. Güzelliğin amacı sevgidir. Arabalar, yollar, mobilyalar, çiçekler, hayvanlar hepsinin amacı sevgidir. Sevgi ise sadece imana dayalı olursa yaşanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2018> Daha Fazla

Cennete zengin gitmek isteriz. Bu zenginlik dünyada her an Allah rızası için sevap kazanmakla elde edilir. Uzun ömür bu yönden istenir. Sevabı zaman içinde kazandığımız için, zamanın uzun olması çok sevap almamıza cennete çok zengin gitmemize vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah, hayvanları yaratmakla insanlara çok büyük nimet sunmuş. Cennetin en büyük nimetlerinden birisi. Ama hayret edilecek şekilde çoğu insan onların farkında bile değil. Hayvan sevgisinin üstü garip bir şekilde örtülmüş. Kediler, köpekler, kuşlar, böcekler hepsi ayrı güzel. Hepsini tek tek ayrı ayrı sevmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2018> Daha Fazla

Kendi imkanlarımızla dünyayı cennete çevirmeye niyet ettiğimizde Allah ahiretteki cennet hayatımızı başlatmış olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2018> Daha Fazla

Aklın, Allah’a bağlanmanın, cennetin her şeyi anahtarı samimiyettir. Allah sadece samimi olanların kurtulacağını bildirmiştir. Samimiyetin kendine has özel bir lezzeti vardır. Samimiyette vücut çok büyük ferahlık duyar, konuşamıyorsa konuşur hale gelir, güzel cümleler kurar hale gelir. Herhangi bir kasılma varsa tamamen ortadan kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mart 2018> Daha Fazla

Cennet’in en güzel özelliği tutkunun delice yaşanmasıdır. Cennet’te her yerde sevgi hakimdir.
Cennette bilgisayar gibi her türlü teknolojik cihaz vardır. Kişi cennette en mükemmel ressamdan daha güzel resim yapar. Bir gitarı eline aldığında muhteşem çalar. Kişi istediği dilde çok akıcı konuşabilir cennette.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2018> Daha Fazla

Cennetin en güzel varlıkları kadınlardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2018> Daha Fazla

Müslüman cennete anlı şanlı gitmek ister. Dünyada eğitim alıp gitmek şanlı bir gidiştir, büyük bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2018> Daha Fazla

Cennetle iç içeyiz. Aramızda sonsuz ince bir zar var gibi düşünün, iç içeyiz. Allah Katı’nda mekan yok. Mekan insan için yaratılıyor. Allah zaman ve mekanın üzerindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2018> Daha Fazla

Allah insanı her an eğitir. Çile ve sıkıntılar dışında insanın eğitilmesi mümkün değil. Dünyadaki eğitim mükemmel. Cennette sonsuza kadar yaşanacak ahlakı bu dünyadaki eğitimle öğreniyoruz. Dünya küçük bir kap, bu küçük kap içinde insanın iyilikleri birikiyor ve o biriken sonsuza kadar yetiyor. Yiğitlik, fedakarlık, sabır, merhamet burada insanda birikiyor ve cennette sonsuza kadar o güzellikle övünme, sevinme ve mutluluk oluyor.
Cennet dünyaya çok benzer, ama yeni bir rüya şekli gibidir. Mantık örgüsü tamamen değişir, ancak o mantık bize çok makul gelecek. Rüyaya nasıl şaşırmıyoruz, cennette de hiçbir şeye şaşırmayacağız. Evler, bahçeler, çarşılar her sevdiği şey cennette de olacak. Cennetin en büyük zevki ise Allah sevgisi olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2018> Daha Fazla

Mümin cennetten gelir, o nedenle ruhunda cennete bir eğilim vardır. Cennette kaliteyi öğrenir, dünyada da evin, sofranın, kıyafetin, insanın en kalitesini arar. Kalite cennete olan özleme, cennette öğrendiğimiz bilgiyi dünyada arayıp uygulamaya denir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennet ehli en baştan cennet için yaratılıyor, samimi olduğunda yollar ona açılıyor. İnsanlar bir gayret gösterecekler de bunu bulacaklarını sanıyorlar. Oysa sadece samimi olmakla yükümlüler. Samimi olduğunda mucizevi şekilde Allah müthiş bir bereket ve etki verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2018> Daha Fazla

Hadislere göre cennette büyük çarşılar olacak, insanlar gidip istediklerini alacaklar, paraya gerek olmayacak. Çarşılarda güzel insan posterleri olacak. İnsanlar beğendiği güzel insan posterlerine bakarken o resimdeki kişi olacaklar. Bir kadın bakacak “ne güzel kadın resmi” diyecek, sonra aynaya bir bakacak o beğendiği kadın olmuş.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ı çok sevdiğimiz için cennette onun neşesi içinde olacağız. Sonsuz bir akla, sonsuz bir güzelliğe teslim olduğumuzu bildiğimiz, sonsuz güzelliğin bizi sevdiğini bildiğimiz için, O’nun bize gösterdiği her nimetten, her güzellikten çok hoşnut olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennete mutlaka dünyadaki eğitimi alıp gitmek önemlidir. Bu eğitim olmadan mekanın güzelliği insan için bir şey ifade etmez. Ruh olmaz, derinlik olmaz. İnsanların birbirlerini sevebilmeleri ve sevgiyi yaşayabilmeleri için mutlaka dünyadaki imtihan, eğitim gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennette hep yeni nimetler, yeni güzellikler olur. En mükemmel müziği dinlediğini zannedersin daha mükemmeli gelir. Çok güzel bir görüntü görür beğenir, ne kadar güzel diye içinden geçirirken kendisi de o güzellikte olur. Cennette kesintisiz gelişme vardır, her nimet sürekli gelişir ve genişler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennete hazırlık için maddenin hakikatini düşünmek önemlidir. Telefonu açıyoruz sevdiğimiz telefonun içinde yaratılıyor. Aslında bu çok büyük bir harika. Ama insanlar sebeplere o kadar kapılmış durumdaki bu yönünü pek düşünmüyor. Allah istese o insanı o anda karşında da yaratır. Ekranda yazılar oluyor, karşıda biri yazıyor diye düşünüyorlar. Her bir harfi Allah yazıyor. Dünyada bu görüntü sistemini iyi kavrayan insan cennette yaratılışın nasıl olacağını daha iyi anlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2017> Daha Fazla

Dünyadaki eğitimi almadan cennete gidilse cennetin bir anlamı kalmaz. Dünyadaki eğitimle cennetin güzellikleri anlam kazanır. Cennet ehlinin hepsi Allah’ın ruhunu taşır. Cehennem ehli ölü yaratılmış özel mahluklardır.
Cennet ehlinin sayısı Allah Katında bellidir. Bu sayı ne artar ne eksilir. Cennet ehlinin sayısı çok değildir. Sadece Allah’ın ruhunu taşıyanlar cennete gidecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2017> Daha Fazla

Cennette madde akıllıdır ve tamamı insanın lehine hareket eder. Mesela ağaç yoldaysa Müslüman geçerken kenara çekilir. Cehennemde de her madde oradakilerin aleyhinedir. Adam geçerken ağaç dalını boynuna dolar, taş gider ayağına çarpar.
Cennet ehli Kuran’la birlikte yaratılmıştır. Mümin daima Kuran’la birlikte yaratılır. Kuran mümini bırakmaz. Nereye gitse yanı başında Kuran olur. Kuran, mümin, iman, cennet birlikte yaratılır. İnsanlar ayrı ayrı parçalar bir araya gelir zannediyor. Öyle değil, hepsi bir bütün olarak birlikte yaratılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2017> Daha Fazla

Cehennemdekilerin en büyük ızdırabı cennet ehlinin mutluluğunu görmektir. Cennet ehli ise cehennemdekileri gördüklerinde Allah’a olan sevgileri artıyor. Allah’ın adaletinin tam tecelli ettiğini görüp şükrediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2017> Daha Fazla

Sabırlı olmak asalettir, güzelliktir, berekettir. Sabırlı olunduğunda, kişi dostunu kaybetmez, sevgiyi, sevgiliyi kazanır. Sabırla güzellik oluşur. Sabır Allah’ın cennet için vesile kıldığı mühim bir gerekçedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2017> Daha Fazla

Ahirette bütün fizik kanunları değişecek. Cennette madde kendinden ışıklıdır, herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç yoktur. Yerçekimi kanunu yoktur. Cennette istediğimiz zaman uçabiliriz, istediğimiz zaman yere basıp yürüyebiliriz. Tamamen isteğimize bağlı olacak. Suyun dibinde yüzerken nefes alınabilir. Cennette insan bedeninde hiçbir organ olmayacak, kan dolaşımı olmayacak, insan en mükemmel surette sonsuza kadar yaşacayacak
İyi, dürüst, samimi, vicdanlı bir insanın cennete gitmesini umarız. Ama kesin cennet ehlidir diyemeyiz. Bunu demek için vahiy gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah sonsuz güzelliktir. Biz, Allah’ı hiçbir zaman Allah’ın Kendisini bildiği gibi bilemeyiz. Cennette Allah tecelli ettiğinde O’nun güzelliğinden herkesin nefesi kesilecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Aralık 2017> Daha Fazla

Her şeyin en iyisini istemek cennet ahlakıdır. Ruhun güzelliğe doymayacak. Hep daha iyisini, hep daha güzelini isteyeceksin. Bu, mümin ahlakıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2017> Daha Fazla

Cennette her şey bizim ruhumuzu ve zevk duygumuzu tam tatmin edecek şekildedir. Cennetteki dostluklar ve sevgi, Allah’a olan sevgi, Allah’ın tecellilerine olan sevgi çok doyurucudur. Cennet şu an hazır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2017> Daha Fazla

Münafıklar ahirette köpek yalı gibi iğrenç yiyecekler yiyecekler. Müslümanlar hem dünyada hem ahirette hep cennet sofralarındalar. MaşaAllah.
Allah sonsuz güzellik, sonsuz iyilik, sonsuz akıldır. Allah bizim sonsuza kadar cennette güzel yaşamamızı istiyor. Allah bizim iyiliğimizi istiyor. Allah cehennemi, cennetin kıymetinin bilinmesi için yaratmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2017> Daha Fazla

Sevmeyi bilen insan dalda gördüğü bir meyveye öylesine bakıp geçemez. Elmayı gördüğünde, o kuru tahtadan elma oluşmasına müthiş hayranlık duyar. Daldan koparmaya kıyamaz. O elmayı koparmak ona acı verir. O yüzden cennette daldan meyve koparıldığında hemen yenisi oluşuyor. İnsan o güzelliğe hiç zarar vermemiş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Kasım 2017> Daha Fazla

Dünyaya zer aleminden geldik. İnşaAllah gideceğimiz yer cennet. Geliş amacımız da sevgidir. Sevgiyi öğrenmek hayati olduğu için dünyadaki vakit çok önemlidir. Dünyada çok iyi bir sevgi eğitimi almazsan cennetin bahçelerinin, güzelliklerinin hiçbir anlamı olmaz. Allah sevgide zorluk içinde olanı değerli kılmış. İnsan olarak biz de zorluk içinde olanı seviyoruz. Hz. Yusuf’un zindanda ömrünün geçmesi, Peygamberimiz’e müşriklerin yaptığı eziyetler hep sevgimizi güçlendiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennette Peygamberlerle hep birlikte olacağız, aynı sofralarda aynı mekanlarda olacağız. Dünyada çile çekiyorlar ama cennette sonsuza kadar itibarlı, sonsuza kadar çok sevilen olacaklar maşaAllah. İmam Mehdi de cennette çok sevilecektir. Peygamberimiz Mehdi için “cennetin tavuskuşudur o” diyor.
Cennette hep hareket ve canlılık vardır. Meyveyi koparırsın hemen yenisi olur, çiçekleri sürekli açar, ağaçlar sürekli hareketlidir. Bahar hakimiyeti vardır. Ama bu dünyadaki gibi sebebe ve sürece bağımlı bir bahar değildir. Cennette ağaçlar yaprak dökmez, meyveler yok olmaz. Cennette kesintisizlik, süreklilik hakimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennette tutku ve sevgi sonsuzluğa açılan en yüksek hazdır, ama her insan imanına ve aklına göre tutkuyu yaşar. Peygamberlerin ve veli insanların yaşadığı zevk çok yüksek olur.
Vicdanı temiz olan, samimi olan, ruhu olan herkes cennet ehlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennette su altında insan balık gibi oksijensiz yüzer. Gökte istediği gibi uçar, yükseklik korkusu olmaz. Cennetin vasfı her şeyin sebepsiz olmasıdır. Dünyada isteyip yapmakta zorlandığımız her şey en mükemmel haliyle cennettedir. Burada hayvan sevgisi zordur. Cennette ise her yerde sevilecek hayvanlarla doludur. Cennet insanlar, melekler, gılmanlar, hayvanlar, çiçekler, ağaçlarla her yer cıvıl cıvıldır. Dünyada tehlikeli ama çok sevdiğin sporları cennette en güzel şekilde hiç risksiz yaparsın. Dünyada olan aklımıza gelen her şeyin yaratılış amacı cennette mükemmel haliyle olacağı içindir. Dünyada imtihan gereği her şey zararlı ve zararsız olarak içiçe geçmiştir. Cennette ise her şey tamamen güzelliktir ve zararsızdır. Dünyadaki küçük bir noktanın, tek bir iğnenin dahi cennette aslı vardır.
Dünyanın yaratıldığı günden bu yana gördüğümüz tüm eşyalar cennette sahip olacaklarımızın bir kopyasıdır. Tekneler, lüks arabalar, evler, saraylar sadece cennetteki muhteşem hallerinin çok sade bir numunesidir. Hadislerde cennet çok detaylı tarif edilmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Kasım 2017> Daha Fazla

Cehennem ölü varlıkların mekanıdır. Cehennemin ölüler diyarı olduğu Tevrat’ta da geçer. Cehennemin varlığı cennet ehlinin kıyas yapması için vardır. Cehennemin varlığı cennetin güzelliğini kıyaslayan bir durumdur. Cennet ehli, cehennemle kıyas yaptığında en yüksek mutluluğu ve zevki elde eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennette insan bir eşyayı nasıl tahayyül ederse hemen o şekilde yaratılır. Kıymetli yekpare taştan oluşmuş, sürat yapan, kontrolü kolay, suyun üstünde ve altında giden araçlar olacak cennette.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennette toz ve kir yoktur. Toz özel olarak oluşturulmuştur. Tozun varlığı tek başına bir mucizedir. Her toz dev bir alemdir. Her tozun nereye gideceği bellidir. Tozun içine girdiğinde muazzam bir alemin içine girersin.
Çile, tutkuyu ve aşkı zeminde geliştirir. Cennet özlemini geliştirir. Cennetin değerini bilme gücü, güzelden zevk almanın gücü alabildiğine güçlenir. Çile olmadığında aklın ve sevginin gelişmesinde zayıflama olur. Allah’a sevgiyi en iyi ifade eden zemin çiledir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2017> Daha Fazla

Dünyada gördüğümüz sevdiğimiz eşyaların, meyvelerin, sofraların, pastaların hepsi cennettekinin bir numunesidir. Cennete gittiğimizde bu güzelliklerin benzerini dünyada görmüştük diyeceğiz. Ama tahmin tahayyül ettiğimizin çok üzerinde bir güzellikte olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

Cehennemin varlığı insanın eğitimi için gereklidir. Cehennemin varlığı aynı zamanda cennet ehlini motive eder. Güzellik kıyasla olur. Herkesin güzel olduğu bir ortamda güzelliğin kıymeti o kadar bilinmez. Cehennem kıyas olması için özel olarak yaratılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2017> Daha Fazla

Cennetteki en güzel nimet Allah’ın tecellisi ve Allah’ın tecellisi olan insan sevgisidir. Cennette her şey var, güzel yemekler, güzel giysiler, güzel kokular ama en güzel nimetlerden biri illa ki insan sevgisidir. Allah tecelli ederken de insan şeklinde tecelli ediyor cennette. Allah cennetteki insanların hepsinden güzel olarak tecelli edecek, hiç kimsede olmayan bir güzellik ve o güzelliğe erişilemiyor.
Cennette Allah cennet halkına görünmeden önce, bütün cennet varlıklarında bir sevinç alameti olarak muazzam bir canlılık olacak. Kuşlar da heyecanlarını gösterecekler, cennet varlıklarında esaslı bir hareketlenme olacak. Allah cennet halkına selam verecek, tek tek insanlarla konuşacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2017> Daha Fazla

Mümin sevdikleri ve dostlarıyla birlikte yaratılır. Birlikte cennetten gelmişlerdir, birlikte cennette giderler. Dolayısıyla müminin sevdiklerinden ayrılması diye bir durum olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2017> Daha Fazla

Cennette dünyadaki gibi sebep sonuç ilişkisi yoktur. Müzik dinlemek için müzik aleti şart değildir. Bir fincan da şarkı söyleyebilir, ağaçlar da. İnsan bir şeyi istediği zaman o anda olur. Dünyada ayakkabı insanın ayağını korumak için vardır, cennette ise sadece süs olarak ayakkabı giyilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

İslam dini cennet dinidir. Allah bizim mutlu, neşeli, güzel yaşamamızı ister. Bağnaz anlayış ise dini cehennem dinine çevirmeye çalışıyor.
En yüksek kalite cennettedir. Her ruh sahibi müminde de çok yüksek bir kalite isteği vardır. Bu, müminin cennete özleminden kaynaklanır.
Kusurun olması imtihanın gereğidir. Kusursuzluğun yeri cennettir. Cennette her şey mükemmel ve hatasızdır. Ama dünyada özellikle insan bir çok kusur ve acizliğe sahiptir ki imtihan gereği gibi olsun.
Cennetin vasfı her yerin canlı olmasıdır. Dünyada da her şey canlıdır ama Adetullah gereği Allah bu canlılığı bize göstermez. Cennette bardakların, koltukların, kuşların, çiçeklerin her yerin canlı olduğunu istediğimizde bizle konuştuğunu göreceğiz. Dünyada da mesela Hz. Musa’nın asası canlı ama Allah istediğinde o canlılığı görüyoruz. Cennette ise canlılık hep hakim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah müminleri ve sevdiklerini birlikte yaratır. Allah sonsuz akıllı, sonsuz tedbir sahibi, sonsuz güzellik sahibidir. Allah bir mümini yaratırken onunla birlikte kendisini seven dostlarını da yaratır ve onları birbirinden hiç ayırmaz. Hepsi birlikte cennetten gelir cennete giderler inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2017> Daha Fazla

Cenneti düşünmek cenneti istemenin bir alametidir. Dünyada aldığımız tüm eğitim cennet içindir. Dünyada her şey için bir sebep gerekir, elektrik olmadan cihazlar çalışmıyor. Ama cennette dünyada bildiğimiz anlamda sebepler yoktur. İnsanın her istediği istediği anda olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2017> Daha Fazla

Ruh sahibi olan insan sonsuza kilitlenmiştir. Samimi ruh sahibi bir varlık hiçbir zaman cehenneme gitmez. Cennetten gelmiştir, cennete gider. Allah’ın ruhundan üflemediği bir insan makina gibidir. Ruhu bilmediği için, ruh sahibi miyim değil miyim diye düşünmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2017> Daha Fazla

Hastalık, acı, zorluk hiçbir şey olmasın istiyorlar. O zaman cennette zevk alacağın bir şey kalmaz. İmtihanın zorluğu çok kıymetlidir. Dünya bu yönüyle kıymetlidir. Bu imtihan yönü sayesinde insanın sabrını, takvasını, aklını, temizliğini, nezaketini ve diğer yüzlerce özelliğini gösterebileceği bir ortam var.
Cennet ortamına gelindiğinde müminin aklı hep Allah’ta olur. İlk istediği Allah’ı görmektir. Orada artık “hakkul yakin” yani şüphesiz, en yüksek, kesin iman oluşmuştur. Mümin için ölüm hakkul yakin’e kavuşmaktır, mümin için ölüm rüyadan uyanmadır. Mümin ölümün ölüm değil, dirilme olduğunu bilir.
Akıllı, dürüst, vicdanlı yaşadıysak öldüğümüzde bizi coşkuyla bekleyen bir kalabalıkla karşılaşacağız. O andan itibaren her aşaması mümin için cennettir. Müminin ölümle birlikte geçtiği her aşama cennettir. Müminin rahatsız olduğu, korku duyduğu, tedirginlik hissedeceği hiçbir şey olmaz. Mümin ölüm anında müthiş, çok güçlü bir güvenlik duygusu hisseder. Bu, Allah’ın müminlere nimet olarak verdiği sükundur. Müminde ölümle birlikte çok keskin ve net bir kafa netliği ve huzur oluşur. Mümin için ahirete geçtiği andan itibaren her dakika cennettir. Müminin sorgusu da yüceliğini, iyiliğini, güzelliğini ona vurgulamak içindir, mümini en ufak bir şekilde rahatsız edici his olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Cenneti mümin için güzel kılan en önemli nimetlerden biri sevdiklerinin orada olmasıdır. Mümin Hz. Musa’yı, Hz. İsa’yı, Peygamberimiz ve onların talebelerini görmek, onlarla sohbet etmek dost olmak ister.
Cennet de imanla güzeldir. Allah’ı çok sevdiğimiz için cennetin nimetleri güzeldir.
Cennete geçiş bir rüyadan başka bir rüyaya geçiş gibidir. Ama dünyadan daha net daha keskin bir rüya. Cennet dünyadan en az yüz misli geniş bir alandır. Güneş, Ay ve Dünya birleşerek yeni bir alan oluşacaktır. Şu önemli: Cennet sonradan oluşacak değil. Şu anda cennet var. Müminler şu an cennette. Çünkü Allah Katında tek bir an var. Sonsuz önce sonsuz sonra o tek anın içinde yaşanıp bitmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

İnsanlar cennetin muhteşemliğini görseler dünyada yaşamak çok zor hale gelir. Allah insanlara bir rahmet olarak şu an cenneti göstermiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2017> Daha Fazla

Bu dünyada bize tanıtılan her şeyin aslını ve en güzelini sebeplere bağlı olmadan cennette göreceğiz. Burada benzine, elektriğe ihtiyaç var ama cennette hiçbir sebep olmadan her şey var olur. Arabanın, teknenin, bilgisayarın görüntüsü doğrudan oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2017> Daha Fazla

Sevgi insanların en doğal hakkıdır. Dünyanın da cennetin de amacı sevgidir. Kainat sevgi için yaratılmıştır. Sevginin hakimiyetini göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2017> Daha Fazla

Şu anda içinde yaşadığımız boyut gözümüze yapışık bir perde gibidir. Cennet hemen o perdenin ardındadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2017> Daha Fazla

Cennetler arasındaki derece farkını müminler anlamazlar. Herkes imanına göre zevk alır, ama biri diğerinin daha çok zevk aldığını bilmez.
Cennet maliki olmak için dünyadan ehliyet almak gerekir. Acılar ve zorluklar bu ehliyeti en iyi şekilde almamızı sağlar.
Cennette dünyadaki fiziki kurallardan apayrı yeni bir yaratılış var. Havada duran çok ihtişamlı köşkler var, uykuya ihtiyaç yok, yorulma yok. Gölge bir alem olan bu dünyada şaşırtıcı olan insanın hasta olması, uykuya ihtiyacı olması, kirlenmenin olmasıdır. Cennette bunlar yok.
Cennet, Allah'ı çok sevdiğimiz için güzel ve değerli oluyor. Dünyadaki sevgiyi öğrenme kursundan geçmesek cennetin kıymetini anlamayız.
Bu dünyada detayları görmeyi, derin düşünmeyi, şükretmeyi, güzelliğin ve iyiliğin kıymetini öğreniyoruz. Bu, cennet öncesi bir kurs gibi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2017> Daha Fazla

Cennette tek bir ruhumuz ama hepsi birbirinden güzel binlerce bedenimiz olacak. Rüyada nasıl farklı bedenler oluyor ama iç bilgi olarak bu benim diyoruz, cennette de buna benzer olacaktır. Rüyanın eğitici çok yönü vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2017> Daha Fazla

Nefiste kin ve nefret vardır. Kin ve nefreti yenmek için insanın gösterdiği irade onun ahlakını güzelleştiriyor ve cennete layık kılıyor.
Cennetin ana özelliklerinden biri sevdiklerimizle hep birlikte olmamızdır. Dünyada sevdiklerimizi cennette doya doya seveceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2017> Daha Fazla

Cennet dünya eğitimi alındıktan sonra yaşanacak yerdir. Dünyadaki eğitim ve imtihan olmadan cennetin manası oluşmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2017> Daha Fazla

Bir insan ruhunu samimi olarak Allah'a teslim ederse, Allah'ın izniyle cennet ehli olur.
Dünyada hoşumuza giden sevdiğimiz her şey cennette en güzeliyle olacak inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyadaki imtihan ve eğitim olmazsa, o çileler çekilmezse, her olayda Allah'tan yana tavır gösterilmedikçe cennetin anlamı anlaşılmaz.
Sevgiyi her insan bilir ve bakışlarıyla, tavrıyla sevgisini ifade edebilir, cennette de akıl, sevgi, saygı aynıdır ve bilinir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2017> Daha Fazla

Cennetin dünyaya benzer yönleri vardır, ancak görüş daha keskindir. Cennetin temel güzelliklerinden biri bu dünyada gösterdiğimiz güzel ahlakın anlatılması hatırlatılmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennette, dünyadaki arkadaşlarımızın sabrını, güzel ahlakını bildiğimiz için onları çok daha fazla seveceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennetin en güzel zevklerinden biri dünyada gösterdiğimiz güzel ahlakı hatırlamak olacaktır. Güzel ahlak örneklerinin her biri şeref duyulacak güzel hatıralardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2017> Daha Fazla

Temizliği sevmek cennet özlemidir. Sokakların pırıl pırıl olması, çok sık aralıklarla çöp kutuları bulunması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2017> Daha Fazla

Beklemek dünyaya mahsustur. Cennette beklemek yoktur, hayal hızı vardır. Hayal edip istediğin şey o anda olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2017> Daha Fazla

Burası cennet kursu. Cennet aşkını, cennet tutkusunu, cennet nezaketini, cennetin her türlü güzel ahlakını dünyada öğreniyoruz.
Cehennemin varlığı cennetin kıymetini daha iyi anlamamız için gerekiyor.
Normal açık şuurlu olan bir insan mutlaka iman eder. İman eden de cennet ehli olur inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennetten zevk almamızın sırrı dünyada aldığımız eğitimdedir. Bu eğitimle ve imtihanla kendimizi tanıyor, yüksek ruha sahip oluyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cesaret, yardımseverlik, yiğitlik, sabır, cömertlik burada kazandığımız, sonsuza kadar cennette övünüp hazzını alacağımız güzelliklerdir.
Dünyada öğrendiğimiz sadakati, sevgi derinliğini, vefayı, akılcılığı, mahirliği cennette sonsuza kadar kullanacağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennette insanın çok sayıda bedeni olacak. Tek ruh ama çok bedeni olacak, nasıl iki kolumuza da aynı ruh hakimse tek ruh hepsine hakim olacak.
Yeşile sevgi cennete özlemin bir tecellisidir. Allah bize yeşili içgüdü olara sevdirmiş.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennet lisanında her kelime özeldir, bu dünyada kullanılmayan kelimeler vardır cennette. Cennette bir insanın konuşması çok hoşa gidecektir, cennet lisanı apayrı bir zevktir, cennetteki kelimeleri duymak insana büyük zevk verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dünyada her şeyin zıttı vardır, cennette ise negatif hiçbir şey yoktur. Cennette her şey pozitiftir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsanlara, hayvanlara şefkat göstermek cennet ahlakıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah sonsuz akla sahiptir, Allah güzelliği sever, bu yüzden cennette sürekli süprizler yaratır. Cennette tükenmeyen nimetler vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2017> Daha Fazla

Cennette kadın da erkek de kusursuz olacaktır. Cennette insanların fiziği de huyu da mükemmel olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2017> Daha Fazla

Temizlik cennete özlemin tecellisidir. Temizlik müminin en hayati vasıflarından biridir.
Vicdanının sesini tam bir dürüstlükle dinleyen insan samimi olur. Samimi olan insan cennet ehli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kıyamete en yakın dönemde dünyada Müslüman kalmayacak. Kıyamet küfrün başına kopacak. Cennet ehli kıyameti güven içinde izleyecek.
Müslüman olarak biz Kuran'da anlatılan cennet ruhuna talibiz, bu ruhun heyecanını, coşkusunu, neşesini yaşamak idealimiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2017> Daha Fazla

Dünyanın sevgi yurdu olmasını, cennet gibi olmasını istiyorum. Her zaman amacım Allah'ın rızasıdır, Allah'ın rahmeti ve cennetini ummaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Cennette en büyük nimet Allah'ın Cemalinin tecellisini görmektir.
Çocuk sevgisi cennete olan özlemimizden kaynaklanıyor. Çocuklar cennetin güzel süslerinden biridir.
Dünyadaki zorluklar ve imtihan Allah'ı ne kadar tanıdığımızın, nasıl sevdigimizin, nimetlerin kıymetini ne derece bildiğimizin anlaşılması içindir. Dünyada çile çeken ve eğitilen bir insan cennetten büyük zevk alır, aksinde insan oradaki nimetleri gereği gibi takdir edemeyebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Haziran 2017> Daha Fazla

Minik bebeklerin vefatı şehadettir, doğrudan vildan olarak cennete giderler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

Cennetin en mühim vasıflarından biri çok temiz olmasıdır. İçgüdü olarak temizlikten zevk almak Allah'ın bize hediyesidir. Temizlik aynı zamanda bir sanattır. Bir yere temizlik geldiğinde kalite ve güzellik gelir. Temizlik cennete özlemimizin tecellisidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2017> Daha Fazla

Cennet ruhu ve cennet ahlakındaki bir insan yeşilliği sever. Cennet ahlakına özenmeyen kişi için yeşilliğin kıymeti ve güzelliği olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2017> Daha Fazla

Her istediğimiz cennette olacak. Dünyada ise istediklerimizin bir kısmını ertelemek durumunda kalırız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2017> Daha Fazla

Dünyadaki tüm detayları yaratan Allah, cennette de sevdiğimiz, beğendiğimiz güzellikleri ve detayları yaratacak, istediğimiz her şey olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2017> Daha Fazla

Cennet ve cehennemin tabaka tabaka olması aynı değildir. Cennetteki tabakalar kişinin takvasına göre aldığı zevkle orantılıdır. Cehennem ise kişinin yaptığı zulme göre derece derecedir. Hem ortamın dehşeti hem çekilen acı buna göre farklıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadınların kıymetinin iyi bilinmemesi deccaliyetin telkinleriyle oluyor. Cennetin de dünyanın da en büyük nimeti kadınlardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2017> Daha Fazla

Dünyada sıkıntı özel olarak yaratılıyor. Cennette asla sıkıntı yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Mümin bir an önce cennete gitmek talebinde olur. Uzun ömür ise Allah'a hizmet için, İslam'ı tebliğ için istenir.
İnsanlar cennet bahçesi cennet meyvesi denilince dünyadaki gibi sanıyorlar. Tek bir cennet elmasında akıl almaz güzellik, sanat vardır. Cennette sade, sıradan hiçbir şey yoktur. Cennette tek bir kum tanesi bile bir anda kainat haline gelebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

İmtihanın olması, böyle bir eğitimden geçmek, cennetin anlam kazanması için gereklidir. Çile çekmeyen derinlik kazanamaz. Derinliğin, tutkunun ve aşkın oluşması için sabır, sadakat vefa gerekir, bunları da en güzel imtihanla kazanırız.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah Kuran'da "cennette istediğiniz her şey var" diyor. Allah sınır koymamış, insan neyi isterse o cennette var olacak inşaAllah.
Hadislerde anlatılan cennet tasvirleri Peygamberimiz (sav)'e Cebrail vesilesiyle bildirilmiştir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2017> Daha Fazla

Allah cennette görünüm olarak güzel bir insan suretinde müminlere tecelli edecektir.
Dünyadaki en güzel beste cennette bir hiç hükmündedir.
Cennette hiç bilmediğimiz güzellikte renkler, hiç bilmediğimiz muhteşemlikte sesler vardır.
Peygamberimiz (sav) cennette “akla hayale gelmeyen nimetler olduğunu” bildirmiştir.
Cennette her şey istediği zaman dans eder. Dünyadaki dans ile bu dansın benzerliği yoktur, cennetteki danslar en mükemmeldir, büyüleyicidir.
Cennette müziğin en gelişmişi, en muhteşemi vardır. Cennet müziğini dünyada dinleme imkanı olsa kimse dünyadaki müziği dinlemek istemez.
Cennette her şey sevgi içindir, Allah'a şükretmemiz içindir, cennettekileri de Allah’ı sevdiğimiz için severiz.
Cennette bilinç keskinliği vardır, görüş keskindir, dünya ise bir rüya alemi gibidir.
Cennet dünyaya çok benzer fakat her şey daha düzgündür, dünyadaki negatif unsurlar cennette yoktur.
Bütün mahlukat cennette en güzel ve en akıllı şekliyle vardır. Cennetin kelebekleri, karıncaları her şeyi akıllıdır.
Cennet tamamen canlıdır, her şey şuurludur. Allah’ın aklıyla donanmıştır. Cennet her yönüyle gelenlere mutluluk verir.
Cennette hep güzel sözler vardır, sıkılma olmaz cennette.
Akla gelen her türlü hayvan cennette vardır, cennette hepsi insanın istediği gibi seveceği şekilde yaratılırlar.
Çocuklar dünyanın neşesidir, her yerde karşımıza çıkarlar, cennette de her yerde çocuklar olacaktır, cennetin de neşesi olacaklardır.
Cennetteki huriler kusursuz güzellikte daima temiz, güzel, hoş hanımlardır.
Allah insanı "en güzel surette yarattığını" bildirmiştir ama insan dünyada kusurludur, insan cennette her yönden kusursuz olacaktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2017> Daha Fazla

Cennette kadehler, en şık sofralar, en güzel müzik, en nefis sanat var. Bu güzelliklerin hepsi dünyada da Müslümanlar için nimettir. Resmi, heykeli, müziği, bilimi, zenginliği, ihtişamı, neşeyi Müslümanlar sahiplenmeli. Bu nimetleri terk etmelerine dinen hiçbir gerek yok.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2017> Daha Fazla

Her koşulda Allah'a aşık olan için cennet anlamlıdır. Zorluk anında Allah'ı haşa terk eden insan için cennetin de hiçbir anlamı olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2017> Daha Fazla

Cennette çiçek kopartıldığı an, aynı anda yine dalında yaratılır, cennette çiçekler konuşabilir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2017> Daha Fazla

Cennetin en güzel nimeti müminlerin Allah'ın Zatı'nın tecellisini görecek olmasıdır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2017> Daha Fazla

Cennetteki en güzel varlık, en güzel nimet Allah'ın Zatı’nın tecellisidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2017> Daha Fazla

Hayvanları doya doya seveceğimiz yer cennet olacak inşaAllah. Dünyada hep acizlik ve eksiklik var, cennette ise mükemmelik var.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2017> Daha Fazla

Dünya cennet ile cehennem arasında bir yer. Allah müminleri cennet ağırlıklı bir dünyada yaşatıyor, bu çok büyük nimet.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2017> Daha Fazla

Hayvanların ve çocukların güzelliği, birbirlerine duydukları sevgi cennetin bir misalidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ocak 2017> Daha Fazla

Cennette dünyadaki teknolojinin daha güzeli olacak. Cennette deniz de var, göl de var, nehir de var, deniz araçları da var. Cennette sürat tekneleri, sürat arabaları herşey vardır. “İstediğiniz herşey” diyor Allah. Kuran ayeti. “Ol dediğim de olur” diyor Allah. Dünyada her şey sebep sanatıyla yaratılıyor. Cennette ise sebepler tamamen ortadan kalkıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2016> Daha Fazla

Din bozanlar mutluluğu, güzelliği, sanatı, estetiği dinin karşıtı gibi gösteriyorlar. O zaman Müslümanları bir nevi cehenneme itiyorlar. İslam cennettir. Allah Müslümanlar için dünyada da ahirette de cenneti istiyor. Müslümanlar dünyayı cennet gibi yapacaklar. Zulüm yapan, asıp kesen, şiddet uygulayan "gavur"dur. Müslümanların da Kitap Ehli'nin de içinde zulüm yapan çıkabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2016> Daha Fazla

İnsanlarımızın bir kısmına kalite, sanat ve güzelliğin cennet nimeti olduğu öğretilmedi, bu konuda bilgisiz kaldılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

Bazıları cenneti hiç düşünmüyor, cenneti sadece yeşillik olarak algılıyorlardı. Cennette her türlü teknolojinin, zenginliğin olduğunu anlattık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2016> Daha Fazla

Cehennemin farklı farklı azapları vardır. Cehennemde hayat monoton ve anlamsızdır, dar, kasvetli sokakları vardır. Cehennem ehline verilen en büyük azaplardan biri cennet ehlinin nimetlerini ve güzelliklerini görmeleridir. Ayrıca bedenlerine de verilen azap vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2016> Daha Fazla

Güldüren, neşe veren Allah'tır. Cennette de müminler, küfrün cehennemde içine düştükleri hali görüp güleceklerdir.
Sevgi olmazsa kainatın hiçbir anlamı kalmaz. Cennet de sevgiyle anlamlıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2016> Daha Fazla

Zorluğu bilmeyen kişi insanlığı, güzelliği bilmez, küt olur. Dünya cennet kursudur, insan dünyadaki zorluklarla eğitim alır.
Biz bu dünyada imtihan oluyoruz, insan zorluklarla yücelir ve kaliteli, değerli hale gelir. Allah’ın eğitim için meydana getirdiği şartları bazıları felaket olarak alıyor, kıymetini anlamıyorlar. Acı ve sıkıntıları yani cennetin yolunu açan, insanın olgun, kaliteli hale gelmesini sağlayan her nimeti bazıları dert olarak görüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ekim 2016> Daha Fazla

Müslümanın cennetteki makamı münafıklarla, şeytanla, nefisle fikri mücadele ile yükseliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2016> Daha Fazla

İmtihan tatlı olursa sonu acı olur. Hafif imtihan beklemesinler, ahir zamandayız. Allah yüksek aşk istiyor. İmtihan ne kadar şiddetliyse aşk o kadar yüksektir. Cennetin süsü aşktır, aşk yüksek olacak ki cennet anlamlı olsun. İmtihanın süresi kısa, cennet sonsuz. Sonsuz yüksek aşk için imtihan güçlü olmalı. Çileye itiraz olmaz.
İmtihan olmayınca, detaylar olmayınca cennetin kıymetini anlamak da Allah'ın sanatını anlamak da mümkün olmuyor. Sıradan bir imtihan olursa sıradan cennet hayatı olur. İmtihan ne kadar girift olursa hayat o kadar güzel olur, sevgi o kadar derin olur. Allah özellikle ahir zamanda yüksek imtihan istiyor. İmtihan ne kadar yüksekse kişinin cenneti de o kadar yüksektir.
Sıradan bir imtihan olsak dünyanın da cennetin de manası olmaz. Eğitimin mükemmel olması için Allah her türlü şartı oluşturmuş. Yaralanmadan, hastalanmadan, çile olmadan tatlı tatlı yaşayıp ahirete gitmek olmaz. İmtihan zorlu ve detaylı olmalı, o detayların içinde güzelliği bulmak önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2016> Daha Fazla

Her şeyden alınan zevkin en yüksek ve en kalitelisi cennette olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehadet alemi cennet gibi bir dünyadır, şehitler orada sadece pozitif imtihan olur. Ahirette doğrudan cennete geçecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehitlerimizin hepsi cennet kuzusu, yeni mekanlarında çok rahat edecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2016> Daha Fazla

Vatan müdafaasında şehit olan bir insan için hiçe gitti denilmez. Bir insan ya cennete ya cehenneme gider. İslam'a göre hiçe gitme yoktur.
Korucularımız aslandır, yiğittir, delikanlıdır. Şehit olanlar cennet aslanı oluyor. Makamlarını tebrik ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2016> Daha Fazla

Kuran aklı ortaya çıkaran, mantıklı düşünmeyi sağlayan, normal Allah’ın beğeneceği insan modelini geliştiren, cennet terbiyesi veren, cennette normal yaşamayı sağlayacak olan hayat kılavuzudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2016> Daha Fazla

Cennet modelinde olmamız lazım. Allah, dünyayı cennete benzetmemizi istiyor. Yani insan gelenekçi Ortodoks inançla dünyayı Cehenneme benzetirse; gelenekçi Ortodoks inanç otomatik olarak cehennem görüntüsünü ortaya çıkarıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2016> Daha Fazla

Ahirette bizim ne bilgi düzeyimizde ne ahlak anlayışımızda bir değişiklik olmuyor. Sevgi anlayışımız, tutku anlayışımız neyse aynısı ile gidiyoruz. Onun için bu eğitim, ince ince olayları görme ve analiz gücü çok önemli oluyor.
Cennete bu ruhla gidiyoruz. Tanımadığımız bir ruhla ahirette karşılaşmıyoruz. “Bu kişilik nasıl bir kişilik, yeni bir kişilik” demiyoruz. Aynı bu kişilik. Ne ilave var ne çıkartma var. Sadece sinirlenme ve öfkelenme gücümüzü kaybetmiş oluyoruz.
Cennete dünyada eğitim gören bu ruhla gidiyoruz. İnce ince olayları görme gücümüzü burada kazanıyoruz. Cennette sinir ve öfke alınıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2016> Daha Fazla

Allah aşkı, çile, sabır, ruhu iyice güzelleştirdiğinde insan cennette Allah’ın tecellisini gördüğü için, Allah’ı sevdiği için çok şiddetli zevk alıyor. Onun için dünyadaki her beş dakika on dakika bile eğitim açısından çok hayatidir.
Derin sevgi olmazsa cennetin bir anlamı olmaz. Onun için Cenab-ı Allah dünyada çetin bir imtihan ve köklü bir eğitim veriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Haziran 2016> Daha Fazla

Nefis ve şeytan Allah’a düşman yaratılmıştır. Ama her ikisi de müminin cennetine vesile oluyorlar. Münafık da öyledir. Müminin cennetine vesile olur. Bu hakikati bilerek münafığa bakmak lazım.
Nasıl biz cehennemi görünce cennetin kıymetini daha iyi anlıyorsak, cehennem ehli gibi olan münafığı görünce de Müslümanların ve imanın kıymetini daha iyi anlamış oluruz. Kıyas sağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2016> Daha Fazla

İnsan cehenneme azabını kendi getiriyor. Kendini yakacak azabı oraya kendi getiriyor. Dünyadaki bütün sıkıntısı onunla beraber oraya gidiyor. O sıkılma, korkma, tedirgin olma, azap çekme özelliği var ya, o kalkmıyor işte. Allah cennette müminlere kaldırıyor onu ama küfre kaldırmıyor. Kendi ateşiyle oraya gidiyor. O kendi ateşiyle orada yanıyor.
Hz. Hızır istediği an istediği yerde bulunuyor ve istediği eşyanın şekline giriyor. İşte bu, cennette olan modeldir.
Müminler cennette en şiddetli Allah’ın tecellisini görmekten haz alıyorlar. Müthiş bir sevinç meydana geliyor. Allah selam verdiğinde müminler zevkten kendilerini kaybediyorlar.
Cennette herkes güzel ahlaklıdır. Kin, öfke hiçbir şekilde yoktur. Korku yoktur. Tedirginlik yoktur, üzülme yoktur. Dünyada onlar özel olarak verilmiştir.
Cennet sevgi yurdudur. Allah müminlere, müminler de Allah’a sevgilerini ifade ediyorlar. Allah müminleri sevdiğini söylüyor, müminler de Allah’ı sevdiklerini söylüyorlar.
Cennet sonsuza kadar bitmeyen bir şölen yeridir. Sonsuza kadar hastalık dert, sıkıntı, hiçbir şey yoktur. Uyku yoktur, yorgunluk yoktur. İstediğin gibi gezersin. Ama Allah’ı anma vardır tabii. Sürekli Allah’a şükretme, Allah’ı anma vardır.
İnsanlar cenneti çok uzakta zannediyorlar. Hâlbuki cennet bir adımda geçilecek kadar yakındır.
Cennet dünyanın daha mükemmeli, daha düzgünüdür. Çok çok yabancı olacağımız bir yer değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2016> Daha Fazla

İstikbal cennettir, Allah’ın rızasıdır. Bu dünyada tabiî ki çalışırsın, mühendis olursun, doktor olursun ama niçin yaparsın? Ekmek yemek, yemek yemek için değil, Allah’ın rızası için yaparsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mart 2016> Daha Fazla

Mümin sevgide iyice ustalaştığında Allah cennetine alıyor. Durduk yere sevgi oluşmuyor; çileyle, acıyla, eğitimle sevgi gelişiyor.
Cennetin köşkleri, nehirleri, meyveleri.. hiçbir anlamı olmaz sevgi olmazsa, aşk olmazsa. Aşk için de imtihan yani eğitim gerekiyor, çile gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2016> Daha Fazla

Cennetin bahçeleri var, bağları var, meyveleri var, ırmakları var, cennette her şey var ama aşk olmazsa insanlar için de bir anlamı olmaz, Allah için de bir anlamı olmaz. Cennet aşkla güzel oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2015> Daha Fazla

Adam Allah'ı sevmedikten sonra cennette olsa ne olur, olmasa ne olur? Mümin Allah'ı sevdiği için cennetten zevk alıyor.
Allah Kendisinin sevilmesini önemli görüyor. Allah’ın hedefi bizim cennetin yiyeceklerini, ballarını sevmemiz değil. Kendisinin sevilmesini en hayati konu olarak görüyor Cenab-ı Allah. O balı, cennet güzelliklerini O'nun tecellisi olarak sevmemizi istiyor. Nimetleri müstakil sevmemiz, öyle bir şeye müsaade etmez. Ve zevk de alamayız zaten.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2015> Daha Fazla

Cennette sevgiye inanman için senin bir fedakârlık, yiğitlik, cesaret, sabır, temizlik, takva göstermen lazım. Mümin o ahlakı gösterdiği için kendinden emin oluyor, sevildiğinden emin oluyor. Sevenler de onu o yönüyle seviyorlar zaten.
Cennette sabır yok, cesaret yok, cesarete ihtiyaç yok. Sabır, cesaret, yiğitlik yapamazsın. Tevekküllük bir şey yok. Temizlik, fedakârlık bunların hiçbiri yok. Sadece eğlence yurdudur. Tabii hamd etme, şükretme ibadeti vardır, Allah’ın tecellisini görüp sevme vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Nisan 2015> Daha Fazla

Bu dünya sürekli negatif-pozitif. Mesela gece-gündüz yaratılıyor, iyi-kötü, güzel koku-kötü koku, iyi yiyecek-kötü yiyecek, korku-güven, her şey zıddıyla yaratılıyor. Cennette öyle değildir, her şey tek yanlı, her şey pozitiftir.
Cennette aksi insan yok, terslik yapan, münasebetsizlik yapan, tamahkar olan bir insan yoktur. Öfke, korku bunların hiçbiri yoktur.
Senin kültürün, bilgin dahilinde, hoşuna giden, içinde uhde olarak kalan ne varsa, neden hoşlanıyorsan cennette var. Mesela kimi araba yarışından hoşlanır, kimi tekne yarışından hoşlanır, kimi yüzmekten hoşlanır, kimi resim yapmaktan hoşlanır.
Kimisi şaşırıyor “Cennette yarış arabası nasıl olur?” diyor. Yahut “Sinema nasıl olur?” diyor. Bu nimetler sana zaten örnek olarak bu dünyada kasten sunuluyor, tanıtılıyor.
Yarış, Peygamberimiz (sav)’in makbul gördüğü, dinin de makbul gördüğü bir şeydir. Cennette de var; müminler yarışla eğleniyorlar. Eğlenmek amacıyla araba yarışı yapıyor, tekne yarışı yapıyor yahut koşuyor yahut atla yarış yapıyor.
Küçük yaşta ölen çocuklar cennette vildan olarak kalırlar. Orada koşuşturuyorlar, eğleniyorlar, bağırıp çağırıyorlar, oyunlar oynuyorlar.
Allah cennet ehline, istediği an tecelli olarak görünecek. Bir rivayette, “Cuma günleri görünür” diye bildiriliyor ama diğer rivayetlerden de tecellisinin sık sık görüneceği anlaşılıyor. Ve müminlerin cennette en zevk aldıkları nimetin bu olduğu bildiriliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2015> Daha Fazla

Cennet ehlinin en çok zevk aldığı şey Allah’a iman etmeleri, Allah’ı sevmeleri ve Allah’ın tecelli etmesi. En şiddetli zevk aldıkları odur. Yoksa sırf cennet bahçeleri, sofraları, onlar değildir. Cennette en şiddetli zevk; Allah’a olan sevgiden, Allah’ın tecellisindendir. Bu dünyada da böyledir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2014> Daha Fazla

Cennet asıl yurt. Burası kurs gibi eğitim aldığımız bir yer. Her şeyde bir eksiklik var. Ve süratle Müslümanlar oraya doğru gidiyor. Herkes ahirete doğru gidiyor. İyiler, kötüler sürekli ayırt ediliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2014> Daha Fazla

Mümin güzeli çirkini görecek, güzeli tercih edecek, çirkinlikte de hikmet arayacak. Cennette çirkin hiç yoktur, sırf bu dünyada imtihan için çirkin oluşturulur. Cennette her şey güzeldir; ağaçlar, bitkiler, insanlar, çocuklar, bütün yiyecekler, her şey.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Allah'ın amacı, iyi insanların cennette Kendisini sevip Allah'ın onları sevmesiyle, onların da kendi kendilerini sevmesiyle mutlu yaşatmak. Tek amacı bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2013> Daha Fazla

İnsan cennete sevgiyi öğrenmeden gidecek olsa kalbi bomboş olur. Cennete gitmeden önce dünyada sevgiyi öğrenmemiz gerekiyor. Kalbinde sevgi olmayan cennet nimetlerinden zevk alamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2013> Daha Fazla

Ahirette bıkkınlık kalkmış oluyor. Hiç yok, öyle bir duygu yok. Mümin cennet nimetini katrilyonlarca kere görüyor, yine bıkmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah’ın istediği, kullarının hepsinin cennete gitmesi. Ama küfre düştükleri için gitmiyorlar cennete. Yoksa Allah’ın asıl amacı cennet ve sonsuza kadar cennette yaşatmak istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2013> Daha Fazla

Mümin canı alındıktan sonra bekletilmez. Hemen cennete gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah’a aşık olursan, coşkulu sevgiyi tadarsan o zaman cennetin toprağını böyle öpersin. Her şeyi senin için çok güzel olur ve sonsuza kadar da bıkmazsın, muhabbet duyarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2013> Daha Fazla

Cennette hiç görmediğimiz renklerle, hiç bilmediğimiz tatlarla karşılaşacağız, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mart 2013> Daha Fazla

Cennette her şey tek yanlıdır. Mesela karanlık yoktur, hep aydınlık vardır. Kötülük yoktur, hep iyilik vardır. Mesela negatif elektrik yoktur, pozitif elektrik vardır sadece. Tek, her şey tek inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2013> Daha Fazla

Cennette hayvan çok, her türlü hayvan var. Hepsi konuşur, hepsi akıllı. Orada hayvan sevgisine doyacağız. Doyasıya seveceğiz. Bütün sevdiğimiz hayvanlar orada olacak. Özlediğimiz hayvanlar, çocukluğunuzda aklınızda olan hayvanlar, hepsi oradadır, inşaAllah.
Cennetlikler cennete geçecekler; sefa ve güzellik yurdu, ne güzel. Sevgiden hoşlananlar, muhabbetten hoşlananlar, iyilikten hoşlananlar, güzel sözden hoşlananlar sürekli güzellik görecekler. Nur gibidir cennet, sevinç yurdudur, güzellik yurdudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Şubat 2013> Daha Fazla

Cennetin önünde şu an incecik bir perde var, zar gibi bir perde. Azrail (as) çektiğinde kolundan girersin içeri.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Şubat 2013> Daha Fazla

Cennet bize hedef olarak gösterilmiştir. Dünyada da cenneti hedefleyeceğiz, ahirette de cenneti hedefleyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Şubat 2013> Daha Fazla

Cennette tutku nasıl bir tutku biliyor musunuz? Dağı taşı yıkar, o kadar derin bir tutku. Hiç görülmemiş bir tutku var cennette, inşaAllah. Yani insanı eritir, o kadar mükemmel.
Seksen katrilyonuncu yaş günü, doksan katrilyonuncu yaş günü… Yaş günleri cennette ayrıdır. Dünya yaş günü gibi olmaz. Çünkü zaman bitmiyor. Yani yüz katrilyon sene geçiyor daha hiç başlamamış gibi oluyor. Sonsuzluğun ucu bucağı yok. Halbuki burada yetmiş sene, yetmiş saat gibi geçiyor. Anında bitiyor ömür, değil mi?

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2013> Daha Fazla

Asıl cennette çok güzel olacağız. Burası dünya, çok çok eksiktir. Allah’a hamd olsun yine bu kadarı çok iyi, çok güzel yani maşaAllah. Bir parça cennet numunelerinden yaratır Allah, tadımlık hissedilsin diye. Asıl yeri cennettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

Cennette huriler en güzel sesleriyle şarkı söylüyorlar. Duyan mest olur diyor Peygamberimiz (sav). Kendini kaybediyor o hurilerin güzel sesinden. Buradaki en güzel sanatçıdan milyonlarca kez daha güzel sesleri, kıyas olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2012> Daha Fazla

Cennette ibadet etmek yok. Sadece hamd etmek var. Elhamdülillah demek var, selam var. O kadar. Yiyeceksin, içeceksin, gezeceksin, sohbet edeceksin, eğleneceksin. Eşleriyle sevişecek oradaki insanlar. Hoşlandığı, hoşuna giden herşeyi yapacak. Neden zevk alıyorsa, neden hoşnut oluyorsa.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2012> Daha Fazla

SEVGİYİ HİÇBİR ŞEKİLDE BIRAKMAMAK CENNET VASFIDIR. Çünkü cennette sevgi hiç bırakılmıyor. Cennette sonsuza kadar sevgi bırakılmaz. En büyük nimettir. En büyük güzelliktir. Yoksa cennetin bir anlamı olmaz sevgi olmazsa. Allah’ı sevdiğimiz için cennette her şeyi severiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Cennette fizik kanunlarını kaldırıyor Allah, yeni kanunlar var. İç organlar yok. Hücre ölümlü değil. Normalde hücre ölüyor, ahirette hiçbir şekilde ölmüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Cenab-ı Allah Müslümanları cennete, sevgi yurduna, sefa yurduna, huzur ve güvenlik yurduna alacak, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2012> Daha Fazla

Cennet vildanları sonsuza kadar vildan kalıyor. Hep, sürekli insanlar onları seviyor çocuk olarak. Çok büyük bir nimet.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

Cinsellik vardır cennette. Hem Kuran ayetleriyle sabit hem hadisle sabit. Cinsellik gayrimeşru olursa kötüdür. Meşru olursa cinsellik ne demektir? Sevginin en yüksek, en kaliteli ifade şeklidir.
Cennette peygamberlerle, velilerle, güzel ahlakı yaşayanlarla hoş hal içinde olacağız, inşaAllah. Aşık yurdudur, aşkın yoğun yaşandığı yerdir cennet.
Cennet özgürlük yurdudur. Özgür olacağız cennette, ferahlık olacak, sıkıntı çekmeyiz. Vücut ferahtır, vücut sıkıntı vermez insana cennette, hiç rahatsızlık vermez.

A9TV; 25 Ekim 2012> Daha Fazla

Sevdiğimiz hiçbir hayvan, hiçbir canlı ölünce kaybolmaz, cennette çağırdığımızda hemen yanımıza gelecekler, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2012> Daha Fazla

Cennet yeşili bilinmeyen bir renktir, bildiğimiz yeşil değildir. Nasıl olduğunu cennette göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2012> Daha Fazla

Cennet sevgi yurdudur. Allah’ı sevmek, Allah’ın bizi sevmesi; cennette hâkim olan budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2012> Daha Fazla

Cennette müminler güzel insanlar içerisinde. Orada da yine Allah’ın sınırlarına dikkat ediyor Müslümanlar. Cennet ahlakı almış, terbiyeyi almış. Bütün kadınlar güzel cennette ama herkes helaline sevgi duyuyor, yakınlık duyuyor. Ama herkes herkesi takdir ediyor ve beğeniyor.
Cennet’te de Allah beş duyuyla kadın ve erkeğin bir arada olmasını sağlayacaktır helali olduğu için. İnsanlar beş duyuyla eşine olan sevgisini yaşayacaktır.
Cennet’te nezih bir sevgi, nezih bir aşk vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2012> Daha Fazla

Cennette cinsellik var. Cinselliğin çirkin bir yönü yoktur ki. Gayrimeşru olursa çirkindir, meşru olarak oldu mu sevgiyi ifade etmedir. Cennet de sevgi yurdu olduğuna göre, çirkin olan bir şey yok.
Cennet yeşilinin ne olduğunu biz bilmiyoruz. Bizim bildiğimiz klasik yeşil vardır, cennet yeşili ayrıdır. İNSANI MEST EDEN BİR RENKTİR CENNET YEŞİLİ. SÜREKLİ GÖRMEYİ ARZULADIĞIN, ONU GÖRDÜĞÜNDE ADETA HİPNOTİZE OLDUĞUN BİR RENKTİR. Doyamaz insan Cennet yeşiline. Onun için her yerde Cennet yeşili hâkim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2012> Daha Fazla

Cennette müminler birbirini sever. Bahçelerde sohbet ederler. Resulullah (sav)’i her gördüklerinde sarılırlar. Her sohbette bulunur Resulullah (sav). Bedeni milyonlarca olacak Resulullah (sav)’in. Her yerde, her sofrada bulunur Resulullah (sav).
CENNET, SEVGİ YURDUDUR. Her yerinde sevgi vardır cennetin. Mesela kuşlar insanı sever, dostturlar, gelir şekerlik yapar, kendini sevdirmeye çalışır. Tatlı hareketler yapar. Güzel iltifatlar yapar. Cennet atları çok güzel iltifatlar yapar, sevgi gösterir, çok kibarlardır, saygılılardır. Aynı insan gibi akıllıdırlar. CENNETİN BÜTÜN HAYVANLARI, BÜTÜN İNSANLARI HEPSİ NEZAKETİ, SEVGİYİ ÇOK İYİ BİLİRLER.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Temmuz 2012> Daha Fazla

Cennet sevgi yurdudur, muhabbet yurdudur, güzellik yurdudur. ALLAH BİZİ SEVGİ İÇİN YARATIYOR. ALLAH'IN EN BEĞENDİĞİ ŞEY SEVGİDİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah’ın rızası olmadan cennet olursa hiçbir anlamı olmaz. Cennetin güzel olmasının nedeni Allah’ın rızasıdır.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

CENNETTE, MADDENİN TAMAMI CANLIDIR. İstediğin her şeyi yapar. Mesela kaşığa “kuş haline gel” dersin, bir anda kuş olur, “yine kaşık ol” dersin kaşık olur. “Hayal süratinde, en yüksek ışık hızının daha üstünde bir hızdır” diyor Bediüzzaman.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2012> Daha Fazla

Cenneti Allah öyle bir süslemiş ki, tarih süsüyle süslemiş. Ucu bucağı yok. Kaç milyon yıllık Dünya tarihini ahirette istediğin kadar izle. Hani bazı filmleri insanlar tekrar tekrar izler de doymaz ya. Onun gibi zaman zaman bazı filmleri yeniden, tekrar tekrar seyredeceğiz inşaAllah.

15 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Allah diyor ki; “ahirette kadehler vardır” diyor. Kadehi biz dünyada seviyoruz. Onun için biz kadehi orada da severiz. Eğer bu dünyada bilmesek, kadeh ahirette bizim için bir şey ifade etmezdi.

> Daha Fazla

SONSUZLUK OLMASI ÇOK BÜYÜK NİMETTİR. Dünyada eğitimden geçmezsek cennetin zevkini anlamayız.
Sıcağı, soğuğu bilmeyen bir insan ılıman bir iklimin değerini bilir mi? Sıcaktan, soğuktan rahatsız olacak ki böylelikle cennette ılıman iklimin değerini bilecek. Mutlaka insanın dünyada bu eğitimi alması gerekir, yoksa cennette yatak, sedir, koltuk insana hiçbir şey ifade etmez. DÜNYADA BAŞ AĞRISINI BİLECEĞİZ Kİ CENNETTE BAŞ AĞRISI OLMAMASININ ZEVKİNİ TADALIM.
Cennette insanın istediği bir şeyi aklına getirmesiyle onun oluşması aynı anda olur. Örneğin Porsche araba aklına gelir, hayal eder o aynı anda oluşur. Orada yeterli oluyor aklına gelmesi. Onu anlamamız için hayal etme özelliği vermiştir Allah. Allah cennette fluluğu kaldıracak, her şey gerçek hale gelecektir.
CENNETTE DÜNYADAKİ NETLİKTEN DAHA NET BİR GÖRÜNTÜ VARDIR. “O GÜN GÖRÜŞ KESKİNDİR” DİYOR ALLAH. Cennettin keskinliği çok nettir. 100 km ötesini çok net görürsün.
İnsanların büyük bir bölümü gece gündüz kavga ruhu içinde oluyorlar, kimseyi sevmiyorlar. Takım tutar gibi mürşit takip edilmez, herkese sevgi duyulur. Ben, tüm cemaatleri, tüm grupları çok seviyorum. MÜSLÜMANLAR BİRBİRİNİ SEVMEZSE CENNETE GİREMEZLER. Cennette bize “hangi cemaate mensupsun” diye sorulmayacak. CENNETTE KARDEŞ OLACAKLARIN, BURADA DA KARDEŞ OLMALARI GEREKİR. Cennette sevgi insanları gidecektir.
İnsanlar aslında cennetteki sistemi burada görüyorlar ama sebep zinciri akıllarını iptal ediyor bir anda. İşte buna biz gaflet diyoruz. Gaflet perdesinden dolayı insanlar Allah’ı göremez oluyorlar.
İslam aleminin birleşmesi dünyada cennet demektir.
Kin duygusu, insanı çok fazla rahatsız eden, iki tarafın arasını bozan kötü bir duygudur. Cennette kin duygusu alınıyor. Allah onu bırakmıyor kalplerde.
Dünya, cennet kursudur. Cennette nasıl zevk alacağımızın bir kursudur. O yüzden burada çok detaylı bir kurstan geçiyoruz. Bu kursu bitiren, cennette zevklerin en güzeline sahip olacak.
Allah, cennette akan sulardan bahseder. İçgüdü olarak bize suyu sevme arzusu verilmiştir. Bilinmedik bir şekilde o suyun başında oturmak ister insan. Ev satın alırken bile havuzu var mı veya deniz kenarında mi ona bakar insanlar. Allah cennette bu nimeti sürekli yaratacaktır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net