Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Risale-i Nur’un asıl özelliği samimi imanın ruhunu vermesidir. İnsanın dar düşünme ufkunu kırarak, derin düşünmeyle Allah’ın sanatını anlatan bir eserdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Bediüzzaman milyonlarca insanın hidayetine vesile olmuştur. Risale-i Nur'u eleştirenlerin çoğu tek kişinin hidayetine dahi vesile olmamıştır.
Risale-i Nur, Kuran'ın en hikmetli tefsirlerinden biridir. Risale-i Nur aleyhine çirkin konuşmalar yapan birinin ferasetine itibar edilmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2014> Daha Fazla

Risale-i Nur’u baştan sona okuyup tam anlayan birisi mükemmel bir mantık örgüsüne sahip oluyor. Bambaşka bir insan oluyor. Muhakemesi, yargısı, tevekkülü. Ama çok iyi bilecek Risale-i Nur’u, özümseyecek, anlayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2014> Daha Fazla

Risale-i Nur çok şahane kitaplar. Risale-i Nur'un mutlaka her gün okunması lazım. Her yerde ortalarda olsun. Kuran'dan, Risale-i Nur'dan, Tevrat’ın da, İncil’in de hak olan kısımlarından istifade etmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2014> Daha Fazla

Risale-i Nurlar çok ferahlatıcı, güzel eserlerdir. Risale-i Nur'u baştan sona okuyan insan hakikaten çok olgun oluyor. Bakış açısı güzel oluyor, dünyaya, olaylara, insanlara güzel bir gözle bakıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2014> Daha Fazla

Risale-i Nur’a bir insanın bir şekilde kavuşmuş olması onun dünyasını çok açar. Onun için herkeste küçük de olsa bir Risale-i Nur Risalesi bulunmasında fayda var kardeşlerimizin evlerinde. Çünkü orada samimi bir dil var, Müslüman dili var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2013> Daha Fazla

İttihad-ı İslam ve Mehdiyet, Risale-i Nur'un özüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2013> Daha Fazla

Bütün gençlere, herkese, bütün milletimize Risale-i Nur’u tavsiye ediyorum. Risale-i Nur’dan bir parça istifade edenin bile huyunda suyunda, karakterinde bir değişiklik olur.
Sayın Arınç'ın açıklamaları buram buram Risale-i Nur kokuyor. Çok güzel olmuş.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2013> Daha Fazla

Risale-i Nur'un güzel yönü, Bediüzzaman’ın, Kuran'ın gizli sırlarını bu asırda çözmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2013> Daha Fazla

Risale-i Nur'un orijinal üslubu nefistir. Özel bir bir sohbet ruhu, ruhaniyeti vardır. Risale-i Nur'un sadeleştirilmesine hiçbir şekilde kabulümüz yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2013> Daha Fazla

Risale-i Nur’u olmayan, evinde suyu olmayan gibidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Risale-i Nur çok güzel bir eserdir, çok sevecendir. Her Müslümanın okumasında fayda var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2012> Daha Fazla

Nakşibendi olsun, güzel ama mutlaka Risale-i Nur’u okusun. Kadiri olsun, okusun. Her ne görüşte olursa olsun mutlaka okusun.
Mutlaka Risale-i Nur’u okusunlar. Çok değişirler. Kişiliklerinde, teşhis kabiliyetlerinde, sevgi anlayışlarında, derinliklerinde çok çok değişiklik olur. Hayret edecekleri bir ruh haline girerler.
RİSALE-İ NUR’U HER TÜRK GENCİNİN HER MÜSLÜMAN GENCİN MUTLAKA ÖZÜMSEYEREK, DİKKATLİCE OKUMASI GEREKİR. Bakın, samimi olarak söylüyorum; müthiş bir akıl, müthiş bir muhakeme, müthiş bir Kuran’a ince bakma yeteneği oluşuyor. Bir fevkaladelik olmasa söylemem. Bir bildiğim var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2012> Daha Fazla

Risale-i Nur’a liyakat sahibi olabilmen için dürüst, samimi, Risale-i Nur’u olduğu gibi kabul eden, olduğu gibi alan, değiştirmeyen, dil eğip bükmeyen, oyun oynamayan bir tavır içinde olmak gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2012> Daha Fazla

Eğer Türkiye’de Nur hareketi olmasaydı Türkiye de radikal İslam’ın merkezlerinden birisi olurdu. Bu Afganistan, Mısır’daki olaylar gibi, Libya’daki olaylar gibi Türkiye’de de çok rahat olurdu.
Sabrı, sevgiyi, metaneti öğrenmek açısından Risale-i Nur önemlidir. Müslümanların şefkatli ve akıllı insanlar olduğunu öğrenmek açısından önemlidir. Hıristiyan âlemiyle ittifakın önemi açısından harikulade önemlidir. Nefret yerine şefkatin, nurun, akılcılığın uygulanması açısından çok önemlidir.
Kuran’ı, İslam’ı yorumlamak için, herkesin hatta Hıristiyanların da Risale-i Nur okuması lazım. Çünkü Hıristiyanlığa Müslümanların nasıl güzel baktığını nasıl sevgi dolu baktığını ve nasıl ittifak içinde olmaları gerektiğini görmüş olurlar.
Risale-i Nur’un dili ağırdır ama böyle sevgiyle, harikalar dolu olduğu düşünülerek yaklaşıldığında Risale-i Nur çok çok faydalı bir eserdir. Yani HER AYDININ, HER TÜRK GENCİNİN RİSALE-İ NUR OKUMASI GEREKİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Haziran 2012> Daha Fazla

Risale-i Nur’la bereketlenmiş insanlar eğer hükümetteyse, bakın söylüyorum o hükümete bir zeval gelmez. Yani samimi olarak Risale-i Nur çizgisindeyse bir hükümet, Bediüzzaman’ı seviyorsa, Allah’ı, Kitap’ı seviyorsa, Resulullah (sav)’ı seviyorsa, Allah’a kendini teslim ettiyse hiçbir zarar gelmez, bir şey olmaz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top