Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2018> Daha Fazla

Allah ahirette hiçbir mazereti kabul etmeyecek. Ancak Allah orada cehennem ehlini sorgulayacak ve konuşturacak. Bunun nedeni cehennem ehlinin ne kadar alçak ve kahpe olduklarını ve cehennemi neden hak ettiklerini göstermek ve müminlerin kalplerine bir ferahlık ve inşirah olmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2017> Daha Fazla

Var olan bir şey yok olmaz. Şu ana kadar geçen hiçbir görüntü fizik olarak yok olmaz. Fizik açıdan da ahiretin varlığını sabit bir gerçek olarak görüyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Hayatın kısa olması yaşlanmanın çabuk gelmesi insan için büyük bir nimet. Daha uzun olsa dünyada çok sıkılırdı insanlar. Allah hayat çabuk bitsin bir an önce ahirete, yani gerçek hayatımıza, kavuşalım diye insanlara nimet olarak dünyayı kısa yaratıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Ahireti ve dünyanın amacını doğru anlamaları için insanların önce temeldeki bakış açılarını bilimsel, doğru zemine oturtmaları gerekiyor. İnsanlar madde var, maddeden ruh meydana gelir inancındalar. Beynimiz olmasa his, duygu, şuur olmaz sanıyorlar. Tam tersine ruhtan madde meydana geliyor. Elde somut olan delil ruh. Maddeye ait somut delil yok. Ama ruha ait somut delil var. Madde inanç olarak var. Olması gerekir diyoruz. Neye göre? Beynimizin içinde ruhun gördüğüne göre. Beynimin içinde gördüğüme göre dışarıda da olması gerekir diyor insanlar. Dolayısıyla madde inanç olarak var, ruh ise kesin somut olarak var. Ruhun meydana getirdiği imaja madde diyoruz. Bu bilimsel bir gerçek. Bunu anlayan ahireti, dünyanın gerçeğini de çok net anlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2017> Daha Fazla

Her insan gece uyuduğunda bir nevi ölüme yatar. Sabah kalktığında çok net pırıl pırıl bir dünyaya uyanır. Dünya hayatı ve ahirete kalkış da buna benzer. Bu hayatımız bir çeşit uykudur. Bildiğimizden daha farklı bir uyku. Ölümle bu uykudan uyanıp çok daha net, keskin, aydınlık bir görüntüyle karşılaşacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

Yok olacağını düşünen, ahiret inancı olmayan bir insan asla mutlu yaşayamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2017> Daha Fazla

Ahirette sadece Kuran'dan sorulacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

Ahirette yepyeni bir boyutta, dünyadaki fizik kurallarının olmadığı bir ortamda yeniden yaratılacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah'ın ve ahiretin varlığını bilmek çocuklara huzur verir. Allah sevgisi ve ahiret inancıyla yetişen çocuk dengeli, tutarlı olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2017> Daha Fazla

Dünya hayatının amacı oyun ve eğlence değildir. Gerçek eğlence ahirettedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2016> Daha Fazla

Ahiretin zevklerinden biri de İsa Mesih'in, Hz. Musa'nın, Hz. Yusuf'un, Peygamberimiz'in ve tüm velilerin hayatlarını yeniden izleyecek olmamızdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2016> Daha Fazla

Ahirette nasıl para, mal, mülk soruluyorsa en önemli sorulacak olan şey vakittir. Allah hepimize, “Vaktini nasıl harcadın?” diye soracak. Mümin bu gerçeği hiç aklından çıkarmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ocak 2016> Daha Fazla

Münafık, Kuran ayetlerindeki uyarıları hiç üstüne almaz, hep kendine hüsnü zan eder. Tüm samimiyetsizliğine, ahlaksızlığına rağmen ahirette de çok iyi olacağı kanaatindedir. Halbuki Allah ahirette cehennemin en alt tabakasında olduklarını bildiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Şubat 2015> Daha Fazla

Müslüman çok rahat ediyor, her yerde rahat ediyor. Allah’a tevekkül ettiği için, güvendiği için, ahirette de dirildiğinde son derece rahat. Mesela, müminler Kıyameti sürur içinde seyrediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2015> Daha Fazla

Allah kıyameti koparmak istiyor, adamlar da dünyada eğlenmek istiyor. Dünya yaşlandı, bitti artık, tamam dünya. Allah artık ahireti oluşturmak istiyor, ahireti göstermek istiyor insanlara.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2013> Daha Fazla

Kıyametten sonra bütün fizik kanunları değişiyor. Bilim adamlarının söylediği her şey geçersiz orada. Yeni fizik kanunları, yeni kimya kanunları olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2013> Daha Fazla

Kıyamet koptuktan sonra zaten bütün fizik kanunları, kimya kanunları değişiyor. Yeni bir boyuta geçmiş olacağız. Artık çekim kanunu falan yok ondan sonra. Newton’un kanunları şu bu artık işlemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2013> Daha Fazla

Ahirette meleklerin hepsini görürsünüz. Mesela sohbette nasıl yanınızda durmuş, hayret edeceksiniz, şaşıracaksınız. Nerelerde durmuşlar, nasıl seyretmişler, nasıl hoşnut olmuşlar, nasıl mutlu olmuşlar göreceksiniz.Allah çok beğeniyor; çünkü Kendi adına yapıldığı için çok sever Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2013> Daha Fazla

Ölen kişi müminse düğün alayı gibi sevinçle karşılanır. Müminin canı güzel kokular içinde, tebrik edilerek alınır. Ölen kişi küfür içindeyse canı yumruklarla alınır, Allah vermesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2013> Daha Fazla

“Her nefis ölümü tadıcıdır” diyor Cenab-ı Allah. Bir ‘bal gibi tatma’ var, mis kokular içerisinde güzellikle böyle iltifatlarla, hoşnutluklarla, teşcilerle, Allah anılarak tekbirlerle güzel can alınması var. Birde sille tokat yumruk yiyerek, karanlık içinde sürüklenerek, rezil rüsva olarak can alınması var. Allah güzel canı alınan müminlerden eylesin bizleri. Can güzel alındıysa zaten cennet garanti, inşaAllah.
Dünya imtihan dünyası işte, bir kapıdan girilip, bir kapıdan çıkılıyor. Hepimiz o şerefe, o güzelliğe erişeceğiz inşaAllah. Rabbimizin Katı’na çıkacağız. “Her nefis ölümü tadıcıdır” diyor Cenab-ı Allah. Bir ‘güzel tatma’ var, bir de ‘acı tatma’ var. Allah güzel tadanlardan olmayı nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2013> Daha Fazla

Ayette bildirilen Sur’a üfürülmesi olayı, belki insanların başka bir boyuta geçmesi olabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Şubat 2013> Daha Fazla

Müminin canı, bahar kokusu gibi hoş bir kokuyla ve sevgiyle alınır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah ölüm anında her insana, yaptıklarını haber verecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2013> Daha Fazla

Ölüm gerçekleştikten sonra bir daha dünyaya geri dönüş yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Meleklerin muazzam bir hafızası vardır. Ahirette her bir kişinin kim olduğunu tanır, hakkında birçok şeyi bilirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Aralık 2012> Daha Fazla

Biz Rabbimize kavuşmayı bayram kabul ederiz. Aşkımız bizim Allah’ımız, elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Biz nasıl uykudan uyandığımızda asıl hayat bizi şaşırtıyor, “Ne kadar net, uyku ne kadar flu” diyoruz. Ölen de bu hayatını flu görüyor. Halbuki o da rüya.
Öldüğünde insan, bu görüntü flu gelir. Net, emin. Samimi olarak inanır rüya olduğuna. Kaliteli bir rüya gibi. O uyandığında asıl hayat olarak onu görür.
Güzel olan Cenab-ı Allah bizleri şimdilik dünya görüntüsü olarak böyle gösteriyor. Asıl ahirette. İnşaAllah ahirete birdenbire böyle aynanın içinden geçer gibi geçeceğiz. Uykudan uyanır gibi. “Allah Allah” diyeceğiz, “Nasıl bir hayattı o, çok ilginç” diyeceğiz. Yani “Alenen rüyadaymışız” diyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

Müslümanda, önce misk kokusu alıyor ölecek kişi. Sonra hafif bir rüzgar gibi, esinti gibi can alınıyor. Kafirde çok zordur, çok ızdırap çeker. Müslümanda ipek dokunuşu gibidir.
Hadislerde bildirildiğine göre; ölecek bir Müslüman önce güzel bir misk kokusu alıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Ahirette yepyeni bir yaratılışla yaratacağım, diyor Cenab-ı Allah. Fizik kanunları değişiyor, kimya kanunları değişiyor. Alıştığımız sistemler değişiyor. Mesela bizim normalde kanımız var. Cennette insanın kanı yok. Kanı olmadan yaşıyor. İç organları yok. İç organı olmadan yaşıyor. Fizik kanunlarıda değişiyor. Işık kaynağı yok, madde kendinden ışıklı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

MÜMİNİN İMTİHANI ÇOK GÜZELDİR, FERAHLIKTIR, HEP ONORE ETMEYE YÖNELİKTİR. Hep güzellikleri sayılır. “Şunu yapmışsın” “Evet yaptım.” diyor. “Bunu yapmışsın, sadaka vermişsin.” “Doğru.” “Namaz kılmışsın.” “Doğru.” “Zekât vermişsin.” “Doğru.” MaşaAllah hepsini tek tek söylüyor. Bu güzelliği Allah sadece müminlere veriyor.
Azrail (as) acayip sevgi dolu mümine karşı, aşık, sevgiyle yaklaşır. Hep sevdikleri yanında olur. O muhabbeti duyması için tanıdıklarıyla gelir yanına Azrail (as). O kişinin sevdikleriyle beraber gelir, rahatsız olmasın, tedirgin olmasın diye.
Müslümanların canı çok güzel alınıyor, selamla, sevgiyle. Heyetle geliyorlar. Acayip hürmet gösteriliyor Müslüman’ın canı alınırken. Muhabbetle alınır. Küfrün canı alınırken –Allah vermesin- feci şekilde dövülerek alınır.
Dünya çok geçici. Birden, “Bismillah” deyip hemen geçeceğiz öbür âleme. Birden böyle kapı açılır gibi, uyanır gibi. Uyuduğumuzu zannedeceğiz, inşaAllah.

A9TV; 25 Ekim 2012> Daha Fazla

Allah, Müslümanları onore ederek, neşe içinde olacakları şekilde sorgulayacaktır inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2012> Daha Fazla

Bu dünya da bir rüyadır, ahiret de bir rüyadır. Ama o daha keskindir daha nettir. Bu rüyadan kalktığımızda, ahiretin daha keskin daha net rüyasını göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2012> Daha Fazla

Can çıkması ayrı bir şeydir. Ölüm, fizik ölümden on dakika, on beş dakika sonra olabilir. On dakika, on beş dakika önce de olabilir. Veyahut yarım saat önce olabilir. Adam ölmüştür haberi olmaz. Adam konuşuyor ama ölmüş. Allah canını almış çoktan. İkinci benle konuşur. Rüyada konuşuyor gibi ikinci benle hipnozda gibi konuşur. Ama ölmüştür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2012> Daha Fazla

AHİRETTE YENİ FİZİK KANUNLARIYLA, YEPYENİ BİR YÖNTEMLE YARATACAĞIM DİYOR ALLAH. Bambaşka bir yapı var o zaman. Mesela insanda kan yok vücudunda. Kan olmadan yaşıyor. Uykuya ihtiyacı yok. İnsan acıkır, acıkma ihtiyacı yok. Yeni yaratılış öyle. Acıkma hissini bilmiyor. Baştan sona fizik kanunları değişmiş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2012> Daha Fazla

Bu kadar ölümle iç içe yaşarken, dünya da bu kadar ehemmiyetsizken ahiretin önemsiz görülmesi yani ikinci derecede görülmesi akıllı bir insanın yapacağı bir şey değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2012> Daha Fazla

Normal Müslüman gibi yaşa, huzur içinde öl. Ölürken de canın tatlı çıkar, melekler de sana sevgi gösterir, karşılanman da güzel olur, cennete götürülüşün de güzel olur, cennette gördüğün itibar da güzel olur. Öbür türlü sonsuza kadar aşağılanırsın. Sonsuza kadar azap çekersin.
Ahirette sorgulama tek başına oluyor. Orada kabadayılık, eğlence, dalgacılık, şımarıklık yapamazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

İYİ NİYETLİ, SAMİMİ OLANLARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN. Dürüst Müslümanların gönlü rahat olsun. Allah’a güvensinler. ÖLÜM ANI DA RAHAT OLACAK. AHİRET SAFHASI DA RAHAT OLACAK. Zaman olmadığı için süratle inşaAllah, ahirete intikal edecekler. Sevdikleriyle karşılaşacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2012> Daha Fazla

Ahirete inanmamak vicdanla çelişen bir durum. Yani vicdana isyanla elde edilebilecek bir şey.

> Daha Fazla

Ahirette “O GÜN PERDE KALKMIŞTIR, GÖRÜNTÜ KESKİNDİR” diyor Allah. Biz perdenin üzerindeyiz, perdenin üzerinden seyrediyoruz. O perde kalktığında gerçeği göreceğiz. Müthiş bir netlik oluşacak. Portakalı düşündüğünde nasıl kafanda flu olarak oluşuyorsa, cennette hemen çok net olarak oluşacak. Hemen istediğin, sevdiğin kişinin yanında oluşturacak Allah. Allah, flu halini, bir ön halini gösteriyor ki burada kavrayalım. Sistem tam anlamıyla cennette olacaktır.
Sonsuzluk şudur: 100 katrilyon sene yaşarsın sanki hiç başlamamış gibi olur. Sonsuz yanında yüz katrilyon hiçbir şeydir.
Ahirette gittiklerinde, “Beni neden kör olarak haşrettin Rabbim” diyor. Neden şaşırıyorsun, tesadüfen oluştuğuna inandığın göz böyle oluyor. Mor gözü var, sinirleri var, ama gören ruhu yok. Göremediğine neden şaşırıyorsun, ruha inanmıyordun zaten.
Ahirette de hiçbir hayvan yok olmaz. Hepsi orada olacaktır. İnsanlar istedikleri an, tahayyül ettiklerinde hemen sevdikleri hayvan karşılarında olur. Hiçbir varlığın kaybolması mümkün değildir. Bir kere var oldu mu, sonsuza kadar yok olmaz.
Dünyada tatmin edilmemiş hiçbir içgüdü yoktur. Allah o şekilde yaratır. Sonsuz yaşama içgüdüsü vardır tek tatmin olmayan. Onu da Allah, ahirette verecektir.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top