Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2017> Daha Fazla

Duygusallığa ve şirke kayıldığında iman zedelenir. Müslümanın akıllı iman derecesini hiçbir zaman bırakmaması gerekir. Allah şirke kayılmasından razı olmaz. “Benim moralim bozuk” demek, Allah’ın her şeyi hayırla yarattığını unutmak demektir. Bu şirk mantığından şiddetle uzaklaşmak, Allah’a sığınmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Bencillik insanı insan olmaktan çıkarır ve akılsızlığın hakim olduğu başka bir boyuta geçirir. Bencil insanın aklına Allah tarafından ket vurulur. Aklı elinden alınır ve bunun zavallılığını yaşar. Duygusallık da bencilliğin yan etkilerinden biridir. Bu duygusallık da kendini akılsızca eylemler yapmak, saldırganlık, kavgacılık şeklinde kendini gösterir. Bencillikten kurtulmak hayati bir konudur. Tüm dinlerde insanlar bencillikten sakındırılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2014> Daha Fazla

Duygusallık ayrı bir din, ayrı bir inanç gibidir. Çünkü Allah’tan kopmuş, Allah’a tevekkülü bırakmış, şeytanıyla cebelleşen bir adam. Bir ağlar, bir üzülür, bir hüzünlenir, bir türlü beladan başı çıkmaz. Hâlbuki öbür türlü gönlünü Allah’a vermiş. Mesela kötü gibi bir olay oluyor diyor ki: “Bunda hayır vardır.” Kendini mi aldatıyor? Doğru söylüyor. Hakikaten var.
Duygusallık, romantiklik imanın çelik zırhına çarptığında direk aşağıya düşer. Akılcılığın berraklığı, güzelliği, sarihliği ortaya çıkar, kristal gibi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2014> Daha Fazla

Ayetlerde bildirilen tavır nasıl; gerginliğe, öfkeye, kalbinde meydana gelecek her türlü rahatsızlığa müsaade etme, böyle bir duruma gelme. Korkma, üzülme, tedirgin olma. Psikolojik olarak sana zarar verecek hiçbir tavrın içine girme.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

Gülmemek, konuşmamak, sürekli asık suratla gezmek, bitap, bitkin olmak… Bu şeytanı güldürür. Şeytanı eğlendirir. Müslümanın böyle bir tavrı olmaz. Haram ve yakışıksız bir tavır olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2014> Daha Fazla

Allah korkusundan ağlamak ayrıdır, heyecandan ağlamak ayrıdır. Ama kişi, “Bu niye böyle oldu?” diye ağlıyorsa bu şirktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2013> Daha Fazla

Acıyı, azabı Allah Müslümanlara haram kılmıştır. Müslüman bunu istemeyecek. Başkasına da acı çektirmeyecek, kendine de acı çektirmeyecek. “Allah insanlara zulmetmez, insanlar ancak kendilerine zulmediyor” diyor Cenab-ı Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2012> Daha Fazla

Sevgisizlikten, sıkıntıdan, üzüntüden kanser oluyorlar, ülser oluyorlar. Binbir türlü hastalık gelişiyor ve ruh hastalıkları gelişiyor. Halkın büyük bir bölümü %70-80’ni sinir ilaçları kullanıyor. Halbuki sevgi hakim olsa hiçbir şeye gerek yok. O sinir ilaçlarının hiçbirine ihtiyaç kalmaz. Sevgisizlik insanın bedeninin kaldırabileceği bir şey değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2012> Daha Fazla

Cenab-ı Allah Kuran’da, üzüntünün hastalık yapacağına işaret ediyor.
Üzüntü insanda çöküntüye sebep olur. Vücut direnci kırılır. Mikroplara karşı, bakterilere karşı, hastalıklara karşı, tümöre karşı vücudun direnci azalır veyahut tamamen kırılır ve vücut enfeksiyona, hastalıklara açık hale gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2012> Daha Fazla

Üzüntü ne demektir? Haşa, Allah’ın yarattığını beğenmemek demektir. Kader bu şekilde.
Gözyaşı istemiyoruz. Allah korkusundan, Allah sevgisinden olur ama üzüntüden olan gözyaşı PKK’nın zaten istediği bir şey.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

Müslüman üzülmez. Üzülmek zaten Kuran’a aykırı olur, yanlış bir şey olur, şirk olmuş olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2012> Daha Fazla

Ağlayınca ne demek istiyorsun? Haşa, Allah esirgesin, kalbindeki heyecandan ağlayanı tenzih ederim. “Ben Allah'a inanmıyorum” diyor, haşa adam yok oldu, buhar oldu, ne güzel elimdeydi, malım gitti, tepine tepine ağla. Mantık bu. Bu haramdır. Müşrikler yapar bunu. Allah düşmanları yapar bunu.
Matem bir kere haramdır. Allah'a kavuşuyor mümin, bu düğündür. Şeb-i aruzdur. ALLAH'A KAVUŞMAK SEVİNÇ VESİLESİDİR, BAYRAM VESİLESİDİR; AĞLAMA VESİLESİ DEĞİL. AĞLIYORSAN ALLAH'A İSYAN EDİYORSUN DEMEKTİR.

19 Haziran 2011; A9 TV> Daha Fazla

Müslüman üzülmez. Her şeyde bir hayır görür, her şeyde bir güzellik görür. Her şey mutlaka hikmetle yaratılmıştır. Hikmet gözüyle bakacak, inşaAllah.
Üzülürsen ne olursun? Çökersin, batarsın. ÜZÜLMEK ŞİRKTİR, -HAŞA- ALLAH’IN YARATTIĞI KADERİ BEĞENMEMEKTİR. Beğenmediğinde adam kendine saldırmaya başlar ve kendi kendini yakar, Allah esirgesin. Onun için üzülmeyi Allah yasaklamıştır Kuran’da.

14 Nisan 2011; Kahramanmaraş Aksu TV, Kaçkar TV> Daha Fazla

Müslümanlardan Allah üzüntüyü yok etsin. Üzüntü fitnedir, beladır. Üzüntüye Müslümanlar yanaşmayacaklar. Gerilimden kaçınacaklar. Gerilim beyin eritir. Beyni eritmek istiyorsan üzüntüyü getirirsin. Allah esirgesin. Güzelliği öldürür, sağlığı öldürür. Vesvese, kuşku, öfke, nefret bunlardan şiddetle kaçınmak lazım.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net