Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2018> Daha Fazla

Şirk insana çok yakın olduğu için çok dikkatli olmak lazım. Allah’ın gücünü başkasına vermek, mesela ilacın şifa vereceğini sanmak şirktir. Bir olayın, bir sözün Allah’ın kontrolü dışında gerçekleştiğini sanmak şirk olur. Kişi Bir kötü söz duyduğunda Allah dışında olduğunu zannederse o şirk olur. Her şey ama her şey Allah’ın kontrolünde olur, Allah’ın bilmediği hiçbir şey olmaz. Mümin bunu asla unutmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2018> Daha Fazla

Şirk aklın kapanmasına sebep olur. Muhakeme, yargı bozulur ve kişi dengesizleşir. Genel bir şuursuzluk hali oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Şubat 2018> Daha Fazla

Üzülmek net haramdır, Allah’ı unutmak, Allah’a şirk koşmaktır. Üzülen insan -haşa- Allah’ı inkar ediyorum, Allah’ın yarattığı kaderi beğenmiyorum demektedir. Allah böyle bir durumun hemen karşılığını verir, insanın aklını alır, insan her türlü hatayı yapmaya açık hale gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2018> Daha Fazla

Olaylara ya da kişilere benlik vermek, sanki kendilerine ait güçleri varmış gibi düşünmek hem şirk, hem de Allah’a karşı zalimce bir tavır olur. Her olayı Allah yaratır, her olay Allah’ın kontrolündedir. Allah dilemeden hiçbir olay gerçekleşmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’a güvenen, teslim olan bir insan şirke girmez. Hasta bir insan eğer “Ben şimdi doktora gideceğim bana bir ilaç verecek o ilaç beni iyileştirecek” derse şirke girmiş olur. “Doktora gideceğim, verdiği ilacı Allah vesile edecek ve Allah dilerse iyileşeceğim” demesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ocak 2018> Daha Fazla

Bir çok konuyu yanlış biliyorlar. Allah bir kavmi toptan lanetlemez. Bir çocuk doğuyor Musevi diye lanetli olduğunu iddia edersen Kuran’a uymazsın. Ateist anne babanın çocuğu da masum hükmündedir. Çocuk masumdur. Allah Kuran’da dinsiz, imansız, zalim Musevileri, zalim müşrikleri, zalim münafıkları lanetliyor. Allah’ın müşrikleri lanetlediğinden hiç bahsetmiyorlar. Allah Kuran’ın bir çok ayetinde iman eden Musevilerden bahsediyor. Kitap Ehli’nin hepsi bir değildir diyor. Bir kavmin hepsini toptan lanetli ilan etmek İslam’a uygun değildir. Bu, putperest dönemden gelen bir batıl inançtır. Gerçek Müslüman zalim ile mazlumu ayırır, mazlum olanı korur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2018> Daha Fazla

İnsanın geleceği ile ilgili endişelenmesi Kuran’a uygun olmaz. Geleceği ile ilgili endişe eden kişi, her olayın Allah’ın kontrolü altında olduğunu unutup, Allah’tan başka bir gücün olduğunu düşünüyor demektir ki, bu da şirk olur. Şirk Allah’a ortak kılmaktır ve çok büyük bir günahtır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ın kanunu anlamadıkları için dünyayı dert ediniyorlar. Dünyadaki her şeyi ayrı ayrı ilah gibi görüyorlar. Arabayı, evi, ağacı, ilacı bağımsız zannediyorlar, ilah gibi görüyorlar. O zaman sürekli sıkılıyor, acı çekiyorlar. Halbuki tek bir ilah olduğunu anlasalar sadece Allah’a teslim olsalar çok rahat yaşarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ocak 2018> Daha Fazla

İnsanların çoğu şirk koştuklarının farkında olmuyor. Mesela okula gidecek hazırlanıyor, okula onu götürecek olan Allah, araba vesile. Araba geç kalınca aklını kaybediyor. Arabayı getirmeyenin Allah olduğunu unutuyor. Her şeyi yapan Allah’tır. Bunu unutan insan şirke düşmüş olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ocak 2018> Daha Fazla

Başı ağrıdığında ilacın ağrıyı geçireceğini sanmak şirk olur. Ağrıyı yaratan, ilacı yaratan, ağrıyı kesecek olan Allah. İnsanların en çok düştüğü şirk budur. Her şeyi Allah’ın yaptığını unutuyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah sevgisi en hayati konudur. Allah’ı sevmekteki esas konu insanın kendisini sıkmamasıdır. İnsanlar şirke akıl almaz eğilimlidir. Şirke karşı beyni sürekli muhafaza altında tutmak, çok samimi olmak lazım. Dikkat şirk konusunda olmalı. Samimiyet de zevklidir, enerji gerektirmez. Samimiyet dünyanın en tatlı, en zevkli nimetlerinden birisidir. Allah sevgisi insanların bir kısmında eksik olduğu için insanların birbirine sevgisi de düşük oluyor. Yerine hasetlik, kin, nefret, öfke geliyor. Doğrudan Allah’ı çok sevseler insanların şu an dünyada yaşadıkları hayat bambaşka olur, dünya alenen cennet gibi çok rahat edecekleri bir yer olur. Dünya çapında bir çok insan Allah’a karşı nankör olduğu için, Allah da onları sezdirmeden eziyor. Onlar kendilerince Allah’ı kandırdıklarını sanıyorlar, Allah ise onları sezdirmeden eziyor. Tüm güzelliklerin tek kaynağı Allah’tır. Sevginin tek kaynağı Allah’tır. Çocuğunu, karısını, kedisini, kuşunu çok sevdiğinde Allah’ı sevdiğini bilmiyor bir çok insan. Görüntünün tamamı Allah’a aittir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2017> Daha Fazla

Şirk sistemi içerisinde gerçek din kaybolduğu için, gerçek İslam dini ortaya çıktığında insanlar bunu hayretle karşılıyorlar. Bütün Peygamberler “yerleşik dinimizi yok ettiler” suçlamasıyla karşı karşıya kalmışlardır. Tarihte de Abdülkadir Geylani, İmam Rabbani gibi İslam dinini canlandıran bütün mübarek şahıslara şirk batağındaki kişiler saldırmışlardır. Şirk sistemi içerisinde gerçek İslam şaşırtıcı görünür; ama doğru olan her zaman gerçek İslam’dır. Gerçek İslam karanlığın içerisindeki yıldız gibi parlar. Karanlığa alışmış bir insan için de yıldız hayret uyandırıcıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah ayette, “her zorlukla birlikte bir kolaylık vardır” diye bildiriyor. Zorluk dinin güzelliğinin bir bölümüdür, zorluğu yendiğimizde güzelliğe ulaşırız. Aslında hayat ve din zorluk gibi görünen kolaylıklardan oluşur. Eğer insan kaderi yaşadığını bilirse, Allah’a tam teslim olursa hiçbir zorluk yaşamaz. Şirk koşar, “bu insan şunu yapıyor” der ve insanları putlaştırırsa hayat onun için çok ızdıraplı olur. Bu ızdıraptan kurtulmanın yolu kadere teslim olup kendini bırakmaktır. Kader suları yara yara ilerleyen bir gemi gibidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2017> Daha Fazla

Şirk Allah’a saygıya hiç yakışmayan bir tutumdur. Her şeyi yapan Allah olduğu halde, hiçbir gücü olmayan varlıklara güvenmek çok büyük bir akılsızlıktır. Allah şirkin karşılığını anında verir ve insanı o put edindiği şeyle ezer, o putu insana mutlaka belaya dönüşür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2017> Daha Fazla

Şirkten sakınmak için insan gün içinde sabah kalktığından itibaren her şeyi Allah’ın yaptığını kendisine hatırlatacak. Bunu yaptığı andan itibaren aklına bereket gelir, o insan metafizik bir varlığa dönüşür. Sessiz sedasız bereket kazanır. İşleri rast gider, her şeyde isabet kaydeder. Eğer tebliğ yapıyorsa ve tebliği bitmediyse ölmez. Ömrü uzun olur. Tebliğini engelleyecek hastalık olmaz. Peygamberlerin ömrü görevleri bitmediği için uzun olmuştur.
Allah’ın gösterdiği işaretler önemlidir. Bir insan durduk yere sıkılıyorsa kendini kontrol etmesi, şirke düşmüş mü bakması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2017> Daha Fazla

Kişi eğer gerçekten Allah'a iman ediyorsa, bütün günü cennet gibi geçer. Ama kişinin Allah'la bağlantısını hiç kesmemesi lazım. Şeytanın şirk musluğunu istemsizce açmasına müsaade etmemesi lazım. Şirk musluğunun sürekli kapalı olması lazım. Allah'la iman bağlantısında şirk sızıntısına hiçbir şekilde ısrarla ve kararlılıkla izin verilmemesi lazım. Nadir insan Allah'la bağlantıyı kesintisiz devam ettirir, buna çok özen göstertmek lazım. İnsanlar diğer insanların etkisi altında kalarak şirkin musluğunu açıyorlar. Halbuki şirkten kaçınmak son derece kolaydır, sadece çok özenli olmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

Aklın önündeki engel samimiyetsizlik ve bencilliktir. Allah’ı unutan, Kuran’ı hayata geçirmeyen, şirke düşen bir insan akıllı olamaz.
Dua samimi ve candan bir üslupla olur. Müslümanın en öncelikli talebi en derin imanla iman etmek, samimiyetle şirkten korunmayı istemektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2017> Daha Fazla

Şirk devam ettiği müddetçe yıkım kesintisiz devam eder. Allah Kendisi’ne şirk koşulmasını istemez. İnsanların acıları şirk bitince biter. Allah’ın Kitabı yetersiz demek Allah’a karşı çok çirkin bir sözdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2017> Daha Fazla

Peygamberimizin vefatından sonra putperest ve müşriklerin namus anlayışları ve kadına bakış açıları İslam’a geçirildi. Müşriklerin kendi çarpık mantıkları İslam’ın hükmü, Peygamberimiz’in sözüymüş gibi gösterildi. Son derece yanlış bir İslam anlayışı geliştirildi. Bu zihniyetin temelini de kadının tüm haklarını elinden almak, kadını potansiyel suç makinası olarak görmek, yarı insan bir varlıkmış gibi davranmak vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2017> Daha Fazla

Kuran’a uyulmadığında Allah oraya mutlaka felaket verir. Kuran’a ekleme yapıldığında, Allah’ın indirdiği din haşa beğenilmediğinde, şirk dininde ısrar edildiğinde felaket eksik olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah’ı hiç bırakmazsan, her şey sana göre hareket edeceği için mutlaka akıllı olursun. Allah ile bağlantısını hiç koparmayan insan akıllıdır ve bu akla göre tüm dünya şekillenir. Bu akla tüm dünya, hatta şeytan bile hizmet eder. Şu anda tüm dünya sadece Mehdiyetin hakimiyeti için çalışıyor. Allah bırakıldığı an ise şirke girersin ve akıl oluşmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Kasım 2017> Daha Fazla

Kişi hata yaptığında üzülme olmaz. Üzülme şirk olur. Akıl kullanarak, nezaketle, olayı en hızlı nasıl telafi edebiliriz onu bulacağız. Bunu bulduğumuzda da yeni bir kalite yeni bir ilerleme oldu demektir ve mümine yine kazanç olur.
Sürekli öfkeli bir insanın tevekkülü çok zayıftır, şirk batağına düşmüştür. Sürekli öfkeli olmak ciddi bir sinir zayıflığıdır ve önemli konudur. Eğer insan sürekli gergin ve sinirliyle, insanları eşyaları olayları putlaştırmış demektir. O da onu gerilime sokmuştur. Sinirin kökeni Allah’ı unutmaktır. Her şeyi Allah’ın yarattığına kani olan Allah’a kendini tam bırakan çok huzurlu yaşar. Tüm hastalıkların rahatsızlıkların kökeninde Allah’a tevekkül edememek vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsanların büyük bölümü Allah’a iman etmez, iman edenlerin büyük bölümü de şirk koşmadan iman etmez. Ruh sahibi olan Müslüman, insanların içinde adeta Cebrail gibi olacak, insanlara akılcı ve sabırlı yaklaşacak. Çünkü Allah bu insanları özel olarak zalim, cahil ve nankör olarak yaratmış. Mümin hem bunu hem kendi bedeni zayıflığını göz önünde bulundurarak melek ahlakıyla ve kararlılığıyla ilerleyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2017> Daha Fazla

Şirk, Allah’ın gücünün vicdansızca reddedilmesidir. Allah’ın gücünün dışında güçler olduğunu düşünmektir. Mesela hastadır, “bu ilacı alır iyileşirim” diyor. Hastalığı kim yarattı; Allah. İlacı kim yarattı; Allah. İlacı nerede içiyorsun, beyninde. Beynindeki ilaç görüntüsünün şifa yarattığını iddia edersen bu şirk olur. Şifayı yaratan Allah’tır, ilacı vesile eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2017> Daha Fazla

Peygamberimiz döneminde müşrikler ve münafıklar, küçük akıllarınca Kuran’ı beğenmiyorlardı. Peygamberimiz’den Kuran’ı değiştirmesini istiyorlardı. O yüzden Peygamberimiz, “Benden bir söz yazmayın” diye vasiyet bırakmıştı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah’ı hiç unutmazsak, Allah’ı çok sevdiğimizi ve yakın dost olduğumuzu sürekli aklımızda tutarsak, şirkten şiddetle sakınırsak, gücün sahibinin Allah olduğunu hiç unutmazsak çok doğru bereketli bir yolda ilerleriz. Allah’ın gücünün her şeyden üstün ve her şeye hakim olduğunu düşünmek önemlidir. Haşa bir yere kadar gücü var gibi düşünmek olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2017> Daha Fazla

Şirk Allah’a ortak koşmak, Allah’tan başka güç olduğunu düşünmektir. Mümin her zaman her yerde tek güç sahibinin Allah olduğunu bilecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

Haram olan tüm hükümler Kuran’da yazar. Kuran’da haram olmadığı yazmıyorsa helaldir. Detaycılık İslam öncesi dönemden beri gelen bir müşrik geleneğidir. Dini zorlaştırıp kendileri de dini yaşayamayacak hale geliyorlar.
İnsan Allah’a tam tabi olduğunda ve kendisini Allah’a bıraktığında morali çok iyi olur. Şirkten çok şiddetli kaçınıp, şirke karşı kendini güzel eğiten insanın moral bozulması olmaz. İnsanın hiç boşluk anı olmamalı, dikkati çok keskin olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah, Kuran’ın açık, anlaşılır ve yeterli olduğunu bildirmiştir. Müşriklerin Kuran’ı anlamayacağını söylemiştir. Kuran anlaşılmaz diyenlerin hangi konuma düştüklerini iyi düşünmeleri gerekir. Kuran’dan rahatsız olmak müşrik zihniyetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah korkusu dışındaki tüm korkular Müslüman’a haramdır. Müslüman’ın Allah’tan başkasından korkması şirktir, haram olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2017> Daha Fazla

İnsanlar samimiyeti çok sık unutur. Samimiyeti hiç elinden bırakmamalı. Müslüman samimiyete sarılmış olarak gezmeli. Samimiyet unutulduğunda şirk, korkular, belalar devreye girer.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2017> Daha Fazla

Sıkıntı, Allah’ı unutmaktan kaynaklanır. Allah, sıkıntıyı insana bir uyarı sistemi olarak yaratmıştır. Şirk mantığından çıkıldığında, her şeyi Allah’ın yaptığı hatırlandığında sıkıntı hemen geçer.
Duygusallığa ve şirke kayıldığında iman zedelenir. Müslümanın akıllı iman derecesini hiçbir zaman bırakmaması gerekir. Allah şirke kayılmasından razı olmaz. “Benim moralim bozuk” demek, Allah’ın her şeyi hayırla yarattığını unutmak demektir. Bu şirk mantığından şiddetle uzaklaşmak, Allah’a sığınmak gerekir.
Atatürk Kuran’a dönmeyi sağlayan, şirk batağını kurutmuş Mehdi nevi bir liderdir. Atatürk samimi dindardır.
Atatürk vesilesiyle şirkten uzak aydın, modern, dindar bir nesil yetişti. Dindarlığın ana vasfı ruh güzelliğidir. Temizlik, kalite, güzellik, aydınlık dindarlık demektir. Atatürk işte böyle güzel bir nesle vesile oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2017> Daha Fazla

Bir kaderin içinde olduğunu fark edemeyen, her şeyi kendi yaptığını zanneden insan hep gerginlik içinde yaşar. Bir kasetin içinde yaşadığını unuttuğu için, Allah’ın an an her şeyi yarattığını düşünmediği için canı yanıyor. Nefsini, kendi aklını ve cismini putlaştıran, her şeye kendisinin hakim olduğunu zanneden insan şirk içine düşmüştür.
Ruh, şirk olan yerde sıkılır. Allah’a bağlanır bağlanmaz sıkıntı kalkar. Sıkıntı varsa şirk batağı var demektir. Hemen Allah’a sığınacaksın. Allah’a sığındığında şirk kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

İsa Mesih’in gelişinin asıl amacı Hristiyanlığın hüsnü hatmidir. Allah o güzel dinin içinde şirk kalmasını istemiyor. İseviliğin de Müslümanlığın da şirkle bitmesini istemiyor Allah. Museviliği, Hristiyanlığı ve Müslümanlığı gerçek haline getirip dünyaya hakim edip dünyanın ömrünü bitirmek istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınlar saygı ve sevgiyi müthiş hak ediyor. Deccaliyet kadınları ezmek için hem Darwinizmi hem de müşriklerin şirk inancını kullandı. Yakın bir gelecekte kadınlar müthiş bir rahatlığa ve güzelliğe erecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2017> Daha Fazla

Şirk insanı delirtir hem manen hem madden çökertir. Saniye bile şirke düşmemek gerekir. İnsanların psikolojik dengesinin bozulmasının sebebi şirk ve romantizmdir. Şirke hiç düşmemek insana mutluluk getirir.
Allah’ın yarattığı dışında hiçbir şey olmaz. Her an kaderde takdir edilmiş. “Şu insan bana aksilik yaptı” diyor ve üzülüyor. Bu şirk olur. “Allah bana sabretmem için gösteriyor” deyip hepsini yaratanın Allah olduğunu bilirsen kazanırsın. İnsan şirke düşmediğinde dev bir manevi güç kazanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2017> Daha Fazla

Kardeşlerimiz gerçek İslam’a, Kuran Müslümanlığı’na alışmadıkları için gerçek İslam’ı gördüklerinde şaşırıyorlar. Dehşet, görgüsüzlük, sanatsızlık, kalitesizlik, baskı, eziyet şirk İslamı’nda vardır. Kuran Müslümanlığı’nda ise neşe, sevinç, aydınlık, kalite, nur, güzellik, ferahlık, özgürlük vardır. Hak geldi batıl yok oldu. Kuran İslamı, şirk İslamı’nın geçersizliğini ortaya koydu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Tevekkülsüz ve şirk içinde yaşamak insanın mahvolması demektir. Allah gün içinde 2 saniye dahi unutulmaz. Allah’ı unutan insan kendini felaketin içine atmış demektir. Gün içindeki sıkıntıların, korkuların sebebi Allah’ın unutulmasıdır. Allah’ı hatırlayan ve anan insan mutlaka ferahlık duyar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2017> Daha Fazla

Müslümanların bir çoğu Kuran’ın yeterliliğine inanmıyor. Bunun anlamı Allah’ın sözüne güvenmemektir. Allah “Kuran açık ve yeterlidir” diyor. Onlar “hayır yeterli değildir” diyorlar. Allah “şirk koşarsanız helak ederim” diyor, onlar şirkte ısrar ediyor. Böyle olunca İslam dünyasının üzerinden felaketler kalkmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2017> Daha Fazla

Acımasız, sevgisiz, sanatı, bilimi, güzelliği yok eden şirk sistemi şeytanidir. Bu şeytani sistem Kuran'ın nuruyla ortadan kaldırılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2017> Daha Fazla

İslam'ı öyle bir tanıttılar ki Müslüman deyince akıllarına sanat, bilim ve güzellik karşıtlığı geliyor. Bu, İslam değildir şirk dinidir. Kuran Müslümanlığında sanatın en güzeli, bilim, kalite, modernlik, aydınlık, güzellik, neşe ve özgürlük vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2017> Daha Fazla

Tek bir İslam vardır. O da Kuran'da anlatılan İslam'dır. Diğerleri İslam adına ortaya konulan hurafeler ve şirk dinidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

İslam'ı fıkıh ve hadis kitaplarından öğrenen ve Kuran'ı okumamış, anlamamış bazı kardeşlerimiz Kuran Müslümanlığını görünce çok şaşırıyorlar. Kuran Müslümanlığını anlamayan kardeşlerimize şefkatle yaklaşmak lazım. İlk başta Kuran'ın yeterliliğini kabul etmekten çekiniyor olabilirler. Çünkü şirk dininin zorluğu, karışıklığı Kuran'da yoktur. Kuran'daki İslam kolaydır. İslam'ın kolay olması şirk dinine alışmış olanları şaşırtır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2017> Daha Fazla

İslam alemini mahveden münafıklar ve müşriklerdir. Bunları da İngiliz derin devleti yönlendirmektedir. Münafıkların ve müşriklerin atakları Müslümanların güçlenmesine, dirayetine, şevkine vesile olur.
Kuran'da şiddet yoktur. Vahşet ve dehşet şirk dininde, hurafe dininde vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks sistem olduğunda insan beyni gelişmiyor. Muhakeme ve yargı bozulması oluyor, sanat gücü de kalmıyor. Bu sistemin özelliklerinden biri yasak ilan ettikleri şeyleri kendilerinin uygulamasıdır. Şirk sisteminde samimiyet yoktur. Şirk sisteminde yaşayanların hemen her anlarında münasebetsizlik olur, insanlara karşı kaba, katı ve acımasızdırlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnşaAllah ve maşaAllah zikirleri Kehf Suresi’nde geçen, şirki tamamen ortadan kaldıran iki büyük zikirdir.
Bağnazlık Allah'ın dini dışında Allah'ın istemediği şirk dini demektir. Bağnazlığın kapkaranlık dünyasını Kuran'ın nuru ortadan kaldırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Deist de ateist de olan çok arkadaşım var. Bu insanların dürüstlüğü güzel bir vasıftır. Münafık ve müşrik ise samimiyetsizdir, ikiyüzlüdür.
Peygamberimiz'in vefatından bir süre sonra İslam özünden uzaklaşıp şirk dini haline geldi, bu şirk dini katlanarak gelişti ve İslam alemi şirkin içinde boğulur oldu. Deccaliyetin işi o kadar kolaylaştı ki Müslümanların elinden bilimi, sanatı, neşeyi, hayatı aldı ve kolayca ezdi. Biz de Kuran'a göre İslam'da bunların hepsinin meşru ve doğru olduğunu ortaya koyduk.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

Müşrik İslam anlayışı Peygamberimiz'in vefatından sonra başlayan bir düşünce kanseridir. Bu habis tümör şu anda tüm İslam alemini hasta ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

İnşaAllah ve maşaAllah zikirleri şirki yerle bir eden iki zikirdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2017> Daha Fazla

Müslüman her şeyi Allah'tan ister. Allah'ın yerine haşa Allah'ın herhangi bir kulunu esas almak şirk olur. Müslüman şirkten kaçınacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2017> Daha Fazla

Sabır tahammül değildir. Tahammül şirk olur. Sabır yaşadığın olayı güzel görerek yapılan ibadettir.

> Daha Fazla

Allah'ı seven insan için Allah aşkı sonsuzdur. Müminin sevgisi ve aşkı hiçbir zaman acı olmaz, aşk acısı diye bir konu olmaz. Bazen insanlar sevdiklerini putlaştırıp şirke düşerler. O zaman Allah o putu belaya çevirir, o zaman sevgisinde acı başlar.
Eğer biri, “cüzi iradem Allah’tan bağımsız” diyorsa, O ZAMAN HAŞA İLAH OLDUĞUNU DA İDDİA EDİYOR DEMEKTİR. Allah’tan daha büyük güç olduğunu söylüyor demektir, haşa.
“Ne güzel konuşuyor” derse şirk olur. “Allah ne güzel konuşturuyor”, “Allah ne güzel yaratıyor” derse bu teslimiyet olur. Allah’a kendimizi tam anlamıyla bırakacağız O’nun bizi konuşturduğunu, O’nun nefes aldırdığını bileceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsan dürüstçe samimi olarak her şeyin Allah'a ait olduğunu anlayınca üzerinden şirkin tüm belaları kalkar, tüm sıkıntıları biter.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Şirkten fayda sağlayacağını düşünen mutlaka bela ve uğursuzlukla karşılaşır. Allah'tan değil insanlardan umut etmek o insanı putlaştırmaktır. Allah'ın yerine haşa başka insanları veya eşyaları put edinen o putun altında ezilir. Allah mutlaka uğursuzluk verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsan, herşeyi Allah'ın yaptığını bilirse, şirkten Allah'ın izniyle kurtulmuş olur.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mayıs 2017> Daha Fazla

Sadece Allah için yaşayan, her şeyi Allah için yapan insan şirke düşmez inşaAllah.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2017> Daha Fazla

Müziğe, heykele, resme, dekolteye, güzelliğe karşı o kadar şartlanmışlar ki bir türlü nimetleri kabullenemiyorlar. Mekkeli müşrikler de böyleydi. Eğlenceyi, bakımlı olmayı, özgürlüğü kendilerine hak görüyor ama kadınların da hakkı olduğunu bir türlü kabullenemiyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2017> Daha Fazla

Allah'ın dinine değil atalarından öğrendikleri batıl sisteme uymak istiyorlar. Bu müşrik ahlakıdır, bu ahlak İslam alemine felaket getiriyor. (Bakara Suresi, 170: Ne zaman onlara: "Allah'ın indirdiklerine uyun" denilse, onlar: "Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye (geleneğe) uyarız" derler. (Peki) Ya atalarının aklı bir şeye ermez ve doğru yolu da bulamamış idiyseler?)

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mart 2017> Daha Fazla

Kuran'da recm cezası yoktur. Bu, müşrik adetidir. İslam'da yoktur.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2017> Daha Fazla

Bağnazlar babasının kızına sevgi gösteremeyeceği, annenin oğlunun yanına çıkamayacağı dünyayı din gibi gösteriyorlar. Bu çok korkunç. Bu şirk dini. “Fotoğraf çektirmek, tablo asmak, müzik dinlemek, dans etmek, gülmek ben hepsini yaparım ama haram olduğunu biliyorum" diyorlar. Oysa bunlar haram değil, helal. Müslüman Allah'tan korkar ve haram konusunda titizdir. Haram olanı yapmaz. Bu mantıkta olanlar kendilerince Müslümanların elinden helal olan tüm nimetleri almak istiyorlar. Müzik, dans, sanat, kalite, bilim, güzellik, eğlence haram değildir. Ayrıca haram olduğunu düşünüp buna rağmen tüm bu eylemleri yapıp sonra da Müslümanlara akıl vermek çok büyük bir samimiyetsizliktir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2017> Daha Fazla

Bazıları İslam elden gidiyor diye feveran ediyorlar, ama elden giden İslam değil şirk dini. Yerine gerçek İslam, Kuran'ın nuru hakim olacak.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2017> Daha Fazla

Kuran'a iman eden Kuran ayetleriyle yaşar. Kuran'ın hükümlerinden başka hükümlere göre hareket edenlerin ortaya koyduğu şirk dinidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2017> Daha Fazla

Allah müşrikler için "akletmez bir kavimdirler" diyor. Müslüman ise aklını kullanır, okur, öğrenir ve araştırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2017> Daha Fazla

Allah Kuran'ı insanların öğüt alması için kolaylaştırdığını bildiriyor. Şirk zihniyetindekiler ise Kuran anlaşılmaz diye yalan söylüyorlar. (Kamer Suresi, 17: Andolsun Biz Kur'an'ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı?)
Din gelenekçi Müslümanların gösterdiği gibi güç değildir, kolaydır. Şirke alışmış olanlar dinin kolay olduğunu görünce hayret ediyorlar. (Hac Suresi, 78: Allah adına gerektiği gibi mücadele edin. O, sizleri seçmiş ve din konusunda size bir güçlük yüklememiştir, atanız İbrahim'in dini(nde olduğu gibi). O (Allah) bundan daha önce de, bunda (Kur'an'da) da sizi "Müslümanlar" olarak isimlendirdi; elçi sizin üzerinize şahid olsun, siz de insanlar üzerine şahidler olasınız diye. Artık dosdoğru namazı kılın, zekatı verin ve Allah'a sarılın, sizin Mevlanız O'dur. İşte, ne güzel mevla ve ne güzel yardımcı.)

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadınlara hürriyet vermeyen şirk dinidir. Şirk dini İslam değildir. Kuran dini kadınlara alabildiğine özgürlük verir. Şirk dininde kadın haşa hayvandan aşağı görülüyor ve acımasızca eziliyor. Bu yüzden de şirk dini olan yerde bereket olmuyor.
Kadınların akıl almaz baskıya alındığı bir din İslam olamaz. Kadınları sokağa çıkarmıyor, gülmelerine izin vermiyor, %99'u cehenneme gidecek diyorlar. Allah'ın kullarını ezersen Allah da seni ezer. Kadınları ezen anlayış İslam değildir. Şirk dinidir. İslam'da böyle bir zulüm yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2016> Daha Fazla

Şirk dinini İslam diye tanımış olanlar Kuran'daki İslamla karşılaşınca şaşırıyorlar. Kuran İslamı güzelliktir, sevgidir, neşedir, sevinçtir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2016> Daha Fazla

MaşaAllah yani Allah ne güzel yarattı demek, şirki paramparça eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Kasım 2016> Daha Fazla

Şirk, Allah'a saygıda kusur etmeye cürettir. Her şeyi Allah'ın yaptığını bildiği halde haşa Allah yapmamış gibi davranmak çok çirkindir. Şirk sevgiye saldırı olduğu için Allah istemiyor. Şirk çok büyük bir akılsızlıktır. Allah binbir güzellikle bitkileri meyveleri hayvanları yaratıyor, "yok bunlar tesadüfle oldu" diyorlar. Bu sevgiye çok büyük bir saldırıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2016> Daha Fazla

Allah insanları özgür düşünüp yaşayacakları şekilde yaratmış. Şirk olunca şizofren ruh gelişiyor. Kuşkucu, içine kapalı, korku içinde yaşayan, kimseyi sevemeyen, sanattan anlamayan ruh şirkin getirdiği beladır. Müslüman neşeli, kaliteli, modern, aydın, hayat dolu olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2016> Daha Fazla

Bazı kişiler İslam dini olduğunu zannederek İslam'la hiç ilgisi olmayan müşrik zihniyetli kişilerin peşinden gidiyorlar.
Kuran'ı bilmedikleri için şirk dinini İslam sanıyorlar. Kuran'a dayalı İslam'ın gerçek din olduğunu bilmiyorlar.
Müşrik sistem Allah'ın indirdiğine göre değil, atalarından öğrendiğine göre hareket eder, dini atalarından öğrendiği gibi yaşamak ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2016> Daha Fazla

Şirke kaydığını hissettiğinde hemen Allah'a iltica edeceksin. Kısa bir süre bile Allah ile bağın kopması Allah'ın gücüne gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Allah adına hüküm vermek, Allah adına yeni helaller haramlar oluşturmak şirktir, bu yüzden bağnazlar müşriktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2016> Daha Fazla

Deccal dindarlık iddiasıyla, şirk diniyle ve hurafelerle ortaya çıkar. Deccalin sunduğu hurafe dini Marksizm gibi, Darwinizm gibi afyon etkisi yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2016> Daha Fazla

Münafık şirk kafasında olduğu için müstakil bir varlık olduğunu düşünerek Allah’ın onun yaptığı şeytanlıkları görmediğini düşünür.
Münafık müşriğin en gelişmiş, en şiddetli olanıdır. Kafirin en azgın olanıdır münafık. Klasik müşrikten, bilinen müşrikten kat be kat ileridir münafığın müşrikliği. Çünkü münafık her şeyi kendinin yaptığını ve her şeyi başkalarının yaptığını düşünür. Eşyanın gücüne inanır, insanların gücüne inanır, olayların gücüne inanır, toplumun gücüne inanır. Toplum onun için ilah gibidir.
Ben yaptım, ben ettim demek Allah’a iftiradır. Ayette Cenab-ı Allah, “Attığın vakit sen atmadın, Ben attım.” diyor. Ona öyle gösteriliyor. Mümin şirkten şiddetle kaçınacak, ömrü boyunca en dikkatli olacağı konuların başında şirk geliyor.
Sıkılma da, hüzün de şirkten meydana gelen rahatsızlıklardır.
Sabır şirke karşı bir ilaçtır.
Tevekkül etmemek nedir? Şirktir. Acı neden oluyor? Şirk koştuğu için Allah tarafından ona ceza. Peşin ceza.
Allah’a tevekkül edilmediğinde korku ve hüzün şirkin cezası olarak insana verilir.
Gizli şirkten özellikle çok kaçınmak lazım. “Din Allah’ın oluncaya kadar” demek odur yani şirkten arınmış olarak, saf, halis olarak Allah’a teslim olmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2015> Daha Fazla

Sevgini Allah'a ver. Direkt çocuğa veriyor sevgisini. “Ya Rabbi, ne güzel yarattın” demiyor. “Ne güzel tecelli ediyorsun” demiyor. O zaman da Allah bela veriyor işte. Bin bir türlü azap. Ya çocuğunu elinden alıyor Allah, ya kendine bir hastalık veriyor, ya içine bir sıkıntı veriyor, ya genel bereketini bozuyor. “Ya Rabbi, Sana hamdolsun” desene, “Ne güzel yarattın” desene. “Senin tecellin” desene.
Diyor ki; “Ben çocuğumu deli gibi seviyorum.” O çocuğunu Allah gösteriyor sana, Allah yarattı. Allah'ın tecellisine sen sarılıyorsun orada, çocuğuna sarılmıyorsun. Allah orada tecelli ediyor, çocuk suretinde tecelli ediyor, ona sarılıyorsun sen.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2015> Daha Fazla

Şu an İslam aleminin çektiği acı şirk batağına düşülmesiyle ilgili. Şirke düşüldüğü için müthiş bir acı yaşıyor İslam alemi. Şirk içinde olmasalardı İslam çoktan dünyaya hakim olurdu. Huzur içinde, rahatlık içinde, güzellik içinde, bereket içinde İslam’ı hem yaşayarak hem yayarak, anlatarak mutlu olacaklardı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2015> Daha Fazla

Şirkten Müslüman şiddetle kaçınacak. Bütün dikkatini, iradesini toplayıp böyle bir batağa düşmekten kendini alıkoyacak. Dünyada büyüttüğü her şeyin boş olduğunu bilecek.
Şirk koşma, tevekkülsüzlükle kendini gösteriyor. Müslüman ne yapıp edip mutlaka tevekkülü elde etmek durumunda.
İki türlü şirk oluyor: Bir, aleni şirk. Mesela put yapıp, alenen tapıyor ona. Bu aleni şirk olmuş olur. Bir de gizli şirk vardır. Kuvvetin Allah’ta değil, başkalarında olduğuna inanmak. Mesela, insanda ayrı bir kuvvet olduğuna inanmak. Halbuki her insanı konuşturan, her insana bir şeyler söyleten ve yaptıran Allah’tır.
Şirk, gücün kuvvetin veyahut herhangi bir şeyin Allah’ın dışında herhangi bir varlıkta olduğunu düşünmektir. Mesela bir şey oluyor, “Şu kişi yaptı” diyor. Hâlbuki onun onu yapacak bir gücü yok. Her şeyi yapan Allah’tır. Bütün güç, kuvvet Allah’tadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Şubat 2015> Daha Fazla

Diyor ki: “Suriye niye yerle bir oldu? Irak niye yerle bir oldu? Libya niye yerle bir oldu? Mısır niye yerle bir oldu?” Şirk var, şirk belayı çeker. Şirkten Müslüman kaçınacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2015> Daha Fazla

Şirk eğilimine karşı sürekli uyanık, dikkatli olmak lazım. Hastalıklarda, üniversite imtihanlarında, arkadaş seçiminde her şeyde bu şirk başlarına bela oluyor. Hâlbuki sürekli Allah ile bağlantıda olup, sürekli dua ederek Allah ile iç içe olmaları lazım. O zaman çok bereket olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2014> Daha Fazla

Güzelliği gösteren Allah, bir görüntü olarak gösteriyor. Bütün tamamı Allah’a ait, sevdiren Allah, gösteren Allah. Bütün sevgini Allah’a versene. Allah’a vermiyor şahsa veriyor, ondan sonra “vay yandım” diye başlıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2014> Daha Fazla

Güzellik Allah’ın, güzellik Allah’a ait. İnsanlar Allah’ı ne kadar unutmaya yatkınlar. İnsana Allah diyor ya “zaluma ve cehula” “zalim ve cahil” diyor. Bütün güzellik O’na ait daha hala sevgiyi, güzelliği adama veriyor, kıza veriyor.
İnsan sevgisine kafayı takarsan şirk olur. Allah sevgisiyle seveceksin. Şarkılar bile hep ayrılık üzerine. Allah’ın tecellisi olarak sevsene. Allah’ın tecellisi olarak seversen öyle şarkıya gerek kalmaz. O kadar ızdırap çekmezsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2014> Daha Fazla

Şirk insanı mahveder. Cinayete de sürükler, adam da öldürtür, kendini de öldürtebilir, yakmaya, yıkmaya sebep olabilir. Ama şirkten kurtuldu mu nur gibi adam olur. İşte onu da İmam Mehdi (as) sağlayacak inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2014> Daha Fazla

Allah şirk koşanların kalplerinden sevgiyi alıyor. O kaçıyor o kovalıyor, o kaçıyor o kovalıyor. Halbuki doğrudan Allah’a verse sevgiyi, güzelliği, Allah’a dua etse Allah ona nasip eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2014> Daha Fazla

Sevdiğin kişiyi eğer putlaştırırsan, Allah’a şirk koşarsan, ayrı müstakil bir şey zannedersen Allah senden ayırır. Ama Allah’ın tecellisi olarak görürsen Allah tecelliyi senden kaldırmaz. Putlaştırmanın cezasıdır bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2014> Daha Fazla

Şu an şirk dini bütün dünyayı sardığı için gerçek İslam dini, Kuran’a dayalı İslam çok nadir yerde yaşanıyor. Hakim olan şirk dini.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Haziran 2014> Daha Fazla

Burası dünya. Her gün ölenler olacak. Matem şirktir, müşrik adetidir. Biz her zaman iman sevinci içinde olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

Yas saygı anlamındadır; nezaket göstermek, konuya konsantre olmak, ilgili, alakalı olmak. Yoksa dövünmek, ağlamak, üzülmek, kendini sıkmak, dağıtmak, ıstırap çekmek değil. Bunlar şirk olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2014> Daha Fazla

Ölen insanlardan sonra yas tutmak, Mekke müşriklerinin adetiydi. Sümerlerden kalma, eski Yunan’dan kalma putperest adetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2014> Daha Fazla

Matem ruhu Müslümanlıkta yoktur. Bu şirktir. Allah’a karşı isyandır, haramdır, günahtır. Dolayısıyla şirk olan bir şeyi ibadet gibi anlatmak yanlış.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2014> Daha Fazla

Şirk büyük bir beladır. Allah'ın en hoşlanmadığı şey şirktir. ''Allah yapmadı, ben yaptım. Allah yapmadı, şu yaptı'' denmesi. Allah, ''Hepsini Benim yaptığımı bilin, Ben de nimetimi artırayım'' diyor. Ama ''Ben yaptım, dersiniz o zaman sizi ortada bırakırım ve cezalandırırım'' diyor Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2014> Daha Fazla

Allah şirki sevmez. Çünkü Allah'a karşı saygıya uygun olmayan bir tavır. Allah yaptığı halde; ''Ben yaptım, şu yaptı, bu yaptı'' olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

Eğer samimi olarak Mehdi (as) ve talebeleri tarafından şirk tamamen bitirilirse, Allah Nur Suresi 55’te söz veriyor: “Ben, İslam’ı dünyaya hakim edeceğim.” “Korkularınızın ardından sizi güvenliğe kavuşturacağım.” “Dini her yönüyle, her cihetiyle dünyaya hakim edeceğim.” diyor. “Ama şirk koşmayacaksınız, sadece bunu istiyorum.” diyor.
Gizli şirke karşı Müslüman, 24 saat ayakta ve diri olacak. Şirk, sık sık insanın karşısına gelir. İnsan şirkten kaçar, şirk insanı kovalar. Şirk insanı yakaladığında, hemen mümin ondan silkilenip kurtulacak.
Müslüman şirkten kurtulup mutlaka Allah'ın gücüne inanması lazım. Allah Müslümanları şirk ruhuyla karşılaştırmasın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2012> Daha Fazla

Allah, “Eğer her şeyi Benim yaptığımı kabul ederseniz, akla gelen her şeyi tamamen benim yarattığıma inanırsanız samimi olarak, o zaman söz veriyorum dünya hakimi edeceğim sizi” diyor. “Sayınız az da olsa.” İsterse on kişi olsun. Tevrat’ta da buna dikkat çekilmiştir. İsterse on kişi olsun, dünya hakimi yapacağım, diyor Allah.
İnsanlar zannediyor ki şirk sadece puta tapma. Değil. Her şeyi Allah’ın yaptığını sürekli bileceksin. Aksi şirk olur. Ama her şeyi, aklına gelen her şeyi Allah’ın yaptığını bileceksin. “Bunu yaptığınızda dünya hakimi yapacağım sizi” diyor Allah Nur Sûresi’nin 55. ayetinde.
Hasta olana doktor değil, ilaç değil, Allah şifayı verir. Çünkü hastalığı yaratan da Allah, ilacı yaratan da Allah’tır. Ayette, "Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur;" (Şuara Suresi, 80) deniyor. Buradaki şirk zıddı üslubu görüyor musunuz?
Yemek yediğimizde, mesela bir şey içtiğimizde Allah içirir. “Ben içtim” dersen olmaz. Bu şirk olur. Allah içirdi. Suyu içiren de Allah’tır, yemeği yediren de Allah’tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2012> Daha Fazla

Kehf Suresi, 84; “...ve ona herşeyden bir yol (sebep) verdik.” Allah, güç verdim demiyor, sebep verdim diyor. Çünkü hepsi sebep. Bütün güç Allah'a ait.Hiç kimse için, gücü var demiyor Allah. “Hepsine sebep yarattım” diyor. “Ben yaratıyorum” diyor.

A9 TV, 29 Nisan 2012> Daha Fazla

Hepiniz Allah’ın görüntüsü, tecellisisiniz. Şimdi adam “ben Allah’ı değil de sizi seviyorum” dedi mi bu çok büyük alçaklık, terbiyesizlik, vicdansızlık, nankörlük ve ahmaklıktır. Nasıl olsun böyle bir görüntü Allah yaratmadan? Ve olduktan sonra da kim sevdirecek sana onu? Allah sevdirecek.

A9 TV, 8 Nisan 2012> Daha Fazla

Müslüman’ın ilk yapacağı nedir? Putları ortadan kaldırmaktır. Allah'ı inkar eden bir felsefeyi (Darwinizmi) sen nasıl okullarda devlet zoruyla okutursun?

26 Temmuz 2011; A9 TV> Daha Fazla

Birçok insan, mesela başı ağrıyor; “bir ilaç alırım geçer” diyor. Öyle olmaz, ilaç bir vesiledir. Onu dua olarak kabul edecek. AĞRIYI GİDEREN YALNIZCA ALLAH’TIR.

24 Haziran 2011; A9 TV, Kocaeli TV> Daha Fazla

Beden sana ait değil, ruh da sana ait değil, hatıralar da sana ait değil. Sahip çıkıyorsun, sonra da yok “acıların çocuğuyum” diye ortaya çıkıyor. Sahip çıktıklarından acı çekiyorlar. Sahip çıkmasalar orada bir metafizik sır var. SAHİP ÇIKTIKÇA, ŞİRKE GİRDİKÇE ACI, KATLAMALI ARTAR. ŞİRKİ BIRAKTIKÇA ACI KALKAR; FERAHLIK VE RAHATLIK GELİR.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top