Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2015> Daha Fazla

Allah manen büyüktür. Allah’ın hacim olarak büyüklüğe ihtiyacı yoktur. Çünkü Kendisi mekan ve zamanın dışındadır. Mekan ve zaman bize göre vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2015> Daha Fazla

Sınırlı olan insana zor gelir. Niye Allah cennette sonsuz hayat vaat ediyor? Sınırlı olmak ızdırap veriyor da onun için. Sonsuz olunca güzeldir. Müslüman’ın başı var, sonu yok. Cenab-ı Allah’ın ne başı var, ne sonu var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2014> Daha Fazla

Bütün kainatta Allah nur’dur. Nur; insanın aklının alabileceği en güzel görüntü, iç açıcılık, güzellik, imandan kaynaklanan ferahlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2014> Daha Fazla

Bizler Allah’ın cehl içinde olan kullarıyız, Alim olan Allah’tır. Bizim, Allah’ın öğrettiği kadarı dışında bir bilgimiz yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2014> Daha Fazla

Her şeyin bir başlangıcı vardır ve sonu vardır. Allah’ın başlangıcı ve sonu yoktur. Yaratılmışların öyle. Fakat elhamdülillah, Allah’ın ruhunu taşıdığımız için cennette başlangıcımız var, sonumuz yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Cenab-ı Allah ledün ilminin Sultanıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2013> Daha Fazla

Cenab-ı Allah Gafur ve Rahimdir. Allah’a sonsuz güven duyuyoruz. Merhameti bize öğreten Allah'tır. Haşa Cenab-ı Allah gaddarca hiçbir şey yapmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2013> Daha Fazla

Allah'ın sonsuz akıl sahibi olması biz kulları için müthiş bir konfordur. Elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Haziran 2013> Daha Fazla

Cenab-ı Allah, Kendi başına müstakil bir güçtür. Biz onun zavallı, aciz kullarıyız. Biz hiçiz, var olan Allah’tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2013> Daha Fazla

Kuran hükümlerinde Allah'ın sevgisi ve merhameti açıkça görülür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2013> Daha Fazla

Allah adildir. Allah ne yapacağını bilir. Merhameti bize yaratan O’dur. Biz merhameti bilmiyoruz, Allah yaratıyor bize merhameti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mayıs 2013> Daha Fazla

Allah zamansız ve mekansızdır. Zamanı yaratan Allah'tır. Allah sonsuz uzun zamanı, sonsuz kısa zaman içinde bitirmiştir. Baş da son da Allah'tır. Allah zamana ve kadere hakimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2013> Daha Fazla

Nur gibi Allah var, sonsuz akıl sahibi Allah var. Bu doğru. Elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mart 2013> Daha Fazla

Bütün güç Allah’ın elindedir. Sıkıntıyı veren de kaldıran da Allah’tır. “Hastalandıran ve şifa veren” diyor ayette. Hastalığı veren ve şifayı veren Cenab-ı Allah’tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2013> Daha Fazla

Allah her yerde, tecelli olarak. Yüzümüzde, başımızda, kollarımızda. Her yerimizi görür Allah. Her yerimizi kuşatmıştır tecellisi olarak. İçimizi, dışımızı her yerimizi bilir. İlmiyle, tecellisiyle her yeri kaplamıştır Cenab-ı Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2013> Daha Fazla

Ne güzel, sonsuz akla sahip Allah’ımız var. Ne güzel, güzelliği beğeniyor Allah. Güzelliği seviyor Allah. Kolay bir yol göstermiş; “Güzel ahlaklı olun, sizi cennete alayım” diyor.
Ne güzel, Allah var; ne güzel, varlığız. Zaten mutlak yokluk imkansız. Varlık oldu mu artık sonsuza kadar var olmuş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2013> Daha Fazla

İnsanlar acz içindedir. Allah büyüktür, sonsuz büyüktür. Allah ismi bütün sonsuz alemi titretecek bir isim. Muhteşem bir isim.
Cenab-ı Allah'ın ismi çok haşmetlidir. Allah ismi, bütün sonsuz alemi titreten muhteşem bir isimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2013> Daha Fazla

İlim Allah Katında’dır. Allah’ın bildirdiği dışında biz bir şey bilmeyiz. Dolayısıyla ALİM OLAN ALLAH’TIR, BİZ HER ZAMAN CAHİLİZ. MÜLK SAHİBİ OLAN ALLAH’TIR, BİZ HER ZAMAN FAKİRİZ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Merhametin ne olduğunu, şefkatin ne olduğunu bize öğreten Allah zaten, yaşatan Allah. Allah sonsuz merhamet ve sonsuz şefkattir. Ne yapacağını bilir. “Allah size eza edip ne yapsın” diyor Cenab-ı Allah.
Cenab-ı Allah şefkatli, merhametlidir. Bize şefkati, merhameti öğreten Allah; Allah’ın merhametini araştırıyorlar. Merhameti biz O’ndan öğreniyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2012> Daha Fazla

Allah’ın Hadi isminin uygulanmasında Mehdiyet çıkar. Hâdi, Mehdi; aynı kelime kökeninden gelir.
Allah her şeyde tecelli eder; çiçekte tecelli eder, çiçeği severiz. Çocukta tecelli eder, çocuğu severiz. Kadında tecelli eder, kadını severiz. Tecelliyi iyi bilecek insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2012> Daha Fazla

Sonsuz akıllı bir Allah’ımız var, ne güzel, elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2012> Daha Fazla

Allah ayette; “Gözler Allah’ı idrak edemez” diyor, “ama Allah bütün gözleri idrak eder” diyor. Yani bütün gözlerden bakan Allah’tır. Her gözü yaratan Allah’tır.
Allah’ın “Hadi” ismi çok yoğun olarak A9’da tecelli ediyor. “Cemal” ismi tecelli ediyor. “Hay” ismiyle, ölü kalpler diriliyor. Allah’ın birçok ismi bu sohbetlerde tecelli etmiş oluyor,inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Temmuz 2012> Daha Fazla

Güzellik Allah’ın vasfıdır. Allah güzelden hoşlanır. Güzelliğin sevilmesinden hoşlanır. Allah güzellikten hoşnut olmamızı istiyor. Sevgiyi yaşamamızı istiyor ve O’nu sevmemizi istiyor. Korkmamızı istemesi de yine sevmemiz için korkmamızı istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah ebedidir. Müminleri de Allah ebedi kılıyor. Başlangıcı var, sonu yok. Zaten Allah’ın ruhunu taşıyor mümin. ALLAH’IN RUHUNU TAŞIYAN BİR ŞEYİN SONLU OLMASI MÜMKÜN OLMAZ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2012> Daha Fazla

Ne güzel sonsuz gücün kontrolünde olmak. Akıl, ruh, beden sağlığın için de bu çok güzel ve bu bir gerçek. Ne kadar güzel, uçsuz bucaksız sonsuz bir aklın kontrolündesin ve O’na emanetsin.
Bütün güç kuvvet Allah’ın. Allah söyletiyor, Allah yönlendiriyor. Biz insanları putlaştırmayız. Allah büyüktür. İnsanlar zavallıdır, Allah’ın gariban kullarıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2012> Daha Fazla

Bizim, Allah’ın Kendini bildiği gibi bilmemiz sonsuza kadar imkansızdır. Haşa bizim Allah’ın Kendini bildiği gibi bilmemiz için bizim Allah olmamız lazım. Bu mümkün değil, imkansızdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2012> Daha Fazla

Allah eza etmek değil, bizim iyiliğimizi istiyor. Ama normal, makul, vicdanlı, dürüst, iyi insan olmamızı istiyor. Kendisiyle, meleğiyle alay edersen Allah iflahını keser o zaman senin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

BİZ ALLAH’I SEVİYORUZ AMA ALLAH DA SEVMEK İSTİYOR. Allah’ın bir vasfı bu. Peygamberimiz (sav)’i seviyor, “Habibim” diyor ona. Hz. Musa (as)’ı seviyor. “Seni seçtim.” diyor Allah ayette. Hz. Yusuf (as)’ı seviyor. Küfrü sevmiyor Allah, samimiyetsizi sevmiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2012> Daha Fazla

ALLAH’I HAKKIYLA SEVMEK ÇOK ÖNEMLİDİR. Allah’ı insanların çoğu hakkıyla sevmiyorlar ve çok büyük haksızlık, vicdansızlık yapıyorlar. Onun için Allah “zalim ve cahildir insanlar, nankördürler” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Nisan 2012> Daha Fazla

ALLAH’IN ZAYIF SEVİLMESİ CENAB-I ALLAH’IN ŞANINA YAKIŞMAZ. ALLAH’IN TUTKUYLA SEVİLMESİ GEREKİR. Onun için Allah Peygamberler yaratıyor, Mehdiler yaratıyor, veliler yaratıyor. Az sayıda ama o Allah için yeterli oluyor, beğeniyor Allah onu.
Allah, güzelliği seviyor, beğenilmeyi seviyor, sevmeyi ve sevilmeyi seviyor.

24 Haziran 2011; A9 TV, Kocaeli TV> Daha Fazla

ALLAH’A KİMSE MERHAMET ÖĞRETMESİN (Allah’ı tenzih ederiz); MERHAMETİ ALLAH BİZE ÖĞRETİYOR. Çocuğa merhamet etmeyi Allah bize öğretiyor.
“ALLAH’IN KADRİNİ HAKKIYLA TAKDİR EDEMEDİLER” diyor Cenab-ı Allah. O’nu takdir edebilmemiz için bizi buraya gönderiyor, daha iyi fark etmemiz için. Onun için biz Allah’ı anıyoruz, anlatıyoruz.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

HER ŞEYDE ALLAH'A İLTİFAT EDİYORUZ, ALLAH'A GÜZELLİĞİNİ SÖYLÜYORUZ."Ya Rabbi çok güzelsin, sonsuz güzelsin" diyoruz. İltifat ederken de, Allah'ın tecellisine iltifat ediyoruz. Allah sevdiriyor.

> Daha Fazla

“Allah Bir” diyen insan, Allah'a dostluğunu ilan etmiş olur.
ALLAH UNUTULMAZ. Bize sesleri duyuran, su içmemizi sağlayan, her şeyi yaratan Allah’tır. Asıl Velisini nasıl unutur insan? Dolayısıyla Allah’ı unutmak büyük bir suç, büyük bir çöküntüdür.
Mülkümüz olarak gördüğümüz şeyin tamamı Allah’a aittir. Bunların hiçbiri bize ait değildir. Kimsenin malı yok. İnsan, her eşyanın ve malın yalnızca görüntüsü ile muhatap olur. Ne eşiyle ne arabasıyla ne akrabasıyla hiçbir zaman doğrudan bağlantıya geçemez. Mülk dışarıdadır, biz onunla muhatap olamıyoruz.
İman hakikatlerine önem vermek gerekiyor. Allah'ın sanatına ait detaylar tahkiki imana vesile olur. Darwınizm’i yok etmek de, vesveseleri ortadan kaldırır.
Allah’ı tespih edip andıkça bir ferahlık ve güç gelir. Allah’la bağlantı kopunca çürür insan.
Ölümlü olan insan için Allah’ın sonsuza kadar diri olması çok büyük bir güzellik ve insan için çok büyük bir güvencedir.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net