Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2018> Daha Fazla

Namaz Allah’a sevgidir, Allah’a iltifattır. İbadet Allah’a sevgimizi gösterme şeklimizdir. Tüm ibadetler Allah’a sevgiyi ifade eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Haziran 2018> Daha Fazla

Namaz müminin ferahlığıdır, huzurudur. Namaz insanın ruhuna çok olumlu etki yapar, berekete ve hayra vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mart 2018> Daha Fazla

Namaz insanı ferahlatan, açan, güçlendiren çok büyük bir nimettir. Namazı terk tahayyül dahi edilemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ocak 2018> Daha Fazla

Abdest, namaz Kuran’a göre kolaydır. Namazı ve abdesti zorlaştırmak şeytanın insanları namazdan uzaklaştırmak için bir oyunudur. Her mezhep kendisine göre namaza sünnetler, vacipler ekliyor. Biri diğerini kabul etmiyor. Haram ve helal konusunda dahi birbirleriyle çelişiyorlar. İslam’ın haramları, helalleri sadece Kuran ile belirlidir. Namaz kılmanın, abdest almanın her mezhebe göre farklı olması diye bir şey olmaz. Kuran’a göre namaz, abdest belirli ve kolaydır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2018> Daha Fazla

İslam’ı hürriyetten uzak, neşesiz, içe kapalı bir din diye gösterdiler. Onların gösterdiği dinin yaşanması mümkün değil. Muhafazakar görünümde olan bir çok insan dahi namaz kılmıyor. Çünkü namazı içinden çıkılmaz, yapılamaz ibadet olarak gösteriyorlar. Allah’ın Kuran’da anlattığı din kolay olandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2018> Daha Fazla

Namaz sırasında gelen vesvesenin hükmü sıfırdır. Kardeşlerimiz hiç o vesveseyi kaale almasınlar, namaza zararı olmaz. Namazlarını kılıp çıksınlar. Namazı zorlaştırmak şeytanın işidir. Hiç üzerinde durmayıp geçsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah saf sevgidir. Allah dünyayı insanlar Bana ibadet etsinler diye yarattım diyor. İbadetin amacı sevgidir. Namaz sevgimizi ifade etmenin bir yoludur. Mümin şükreder, bu sevgi ifadesidir. Sabreder, bu sevgi ifadesidir. Müminin hayatının her anı, hayatın tüm amacı sevgidir. (Zariyat Suresi, 56: Ben, cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım.)

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2017> Daha Fazla

Namazı zorlaştırmak şeytanın telkinidir. Namazı sarih kafayla, vesvese yapmadan, dikkati Allah’a vererek kılmak gerekir. Namazda şuurun açık olması ve dikkatin Allah’ta olması yeterlidir. Huşu açık şuurla, ne dediğini bilerek namazı kılmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2017> Daha Fazla

Kuran’a göre namaz vakitli olarak farz kılınmıştır. Namaz vaktinde yerine getirilmesi gereken bir ibadettir. Abdestin yoksa nasıl namaz kılamazsan, vakit geçmişse o namaz geçmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2017> Daha Fazla

Namaz Hz. Adem’den beri var olan bir ibadettir. Bütün peygamberler aynı şekilde namaz kılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Namaz Allah’a yakın olmak, Allah’a sevgimizi, dostluğumuzu, tevazumuzu, boyun eğiciliğimizi en güzel şekilde ifade etmektir. Namaz kılan insan Allah’a sevgisini ifade ettiği için vicdanen rahat yaşar. Sevip de sevgini ifade etmemek ise sıkıntı verici olur ve zorludur. Namaz bu duygumuzu tatmin eder. Allah nimet olarak namazla ve duayla sevgimizi en yüksek şekilde ifade etmek imkanı veriyor bize. Namaz ve duayla, müthiş bir içtenlik, tevazu ve teslimiyetle Allah’a sevgimizi ifade ediyoruz. Ahirette de sonsuza kadar sevgimizi ifade etmenin huzurunu yaşayacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2017> Daha Fazla

Resim olan odada namaz kılınamaz diye bir hüküm Kuran'da yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2017> Daha Fazla

Namaz insanı asil ve değerli hale getirir. Allah'ın haram kıldığı şeyler azdır, helal dairesi çok geniştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2017> Daha Fazla

Kuran'a göre namaz vakitli olarak farz kılınmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kuran'da olmayan onlarca şart koyarak kadınları namazdan ve İslam'dan uzaklaştırıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2017> Daha Fazla

İbadeti anlamını bilerek yapmak önemlidir. Namaz kılarken anlamını bilmek, düşünmek, Allah'a olan derin sevgimizi ifade etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

Namaz, Allah'a sevgimizi ve saygımızı gösterdiğimiz çok güzel bir ibadettir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsanlara namazı çok zor gösterdikleri için bir çok insan namaz kılmaktan uzak duruyor. Namaz çok zevkli ve kolay bir ibadettir. Namazı ve abdesti zorlaştırmak şeytanın insanlara oyunudur. Allah Kuran'da abdesti bir ayette anlatıyor, üzerine 300 sayfa kitap yazıyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2017> Daha Fazla

Benim arkadaşlarımın hepsi 5 vakit namazlarını kılarlar ve namaz konusunda çok titizdirler.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2017> Daha Fazla

Namaz çok eski, kadim bir ibadettir. Tarih boyunca tüm kavimlerde namaz ibadeti vardır. Kaya resimlerinde de bu gerçek görülmektedir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2017> Daha Fazla

Samimi bir Müslümanın namazı unutması söz konusu olmaz. Namaz Allah'a sevgimizi gösterdiğimiz nefis bir ibadettir, bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2017> Daha Fazla

Namaz vakitli olarak farz kılınmıştır. Namazın borcunun ödenmesi diye Kuran'da hüküm yoktur. Bu, insanları namazdan uzaklaştıran bir hurafedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2017> Daha Fazla

Kuran'a göre abdest de namaz da kolaydır. Zorlaştırarak insanları namazdan uzaklaştırmış oluyorlar. Dini zorlaştırmayı takva zannediyorlar. Tam tersine şeytanın oyununa geliyorlar. Allah dinin kolay olduğunu bildiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2016> Daha Fazla

Benim arkadaşlarım namazlarına çok titizdirler. Bir kere dahi namazlarını kaçırmaz, hep vakitli olarak kılarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2016> Daha Fazla

Namaz bayramdır. Namaza yetişmek bayrama yetişmektir. Namaz bayramına sevinçle hazırlık yapılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2016> Daha Fazla

İbadette huzur ve akıl vardır. Eğer insan namazda, abdestte, Kuran okurken, hayır yaparken yoruluyorsa şeytan onunla oyun oynuyor demektir. Allah ibadetlerin hepsini zevk alacağımız ve kolaylık içinde olacak şekilde yaratmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2016> Daha Fazla

Namaz da oruç da aşığın maşukuna sevgi göstergesidir.
Namaz Allah'a olan sevgimizi ifade etmemizdir. Allah sevildiğinde hoşuna gider, biz de Allah'ı sevdiğimizde hoşumuza gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Nisan 2015> Daha Fazla

Namazda vesveseye kapıyı tamamen kapatmak lazım. Çünkü sen namazdan kaçınmıyorsun. Abdestten de kaçınmıyorsun. Abdest almaya gittiğine göre kaçınmamışsın. Elini yüzünü yıkıyorsun. Ne gerekiyorsa yapıyorsun. O zaman niye tedirgin olacaksın?

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2014> Daha Fazla

Namazı, ibadetleri zor gösterip şeytana imkan tanımamak lazım. Milyonlarca insan abdest zor gösterildiği için, namaz zor gösterildiği için dinden uzaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2013> Daha Fazla

Çocukları jimnastiğe alıştırıyor gibi namaza alıştırmak olur mu? Neden namaz kılması gerektiğini, içinden gelerek ve severek, manasını anlayarak bunu yaşadığını çocuğa göstermek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2013> Daha Fazla

Namazda huşu denince kendini kaybetme zannediyorlar. Huşu samimiyettir. Allah’la samimi bağlantı, açık şuurla. Aşkla Allah’ı sevmektir. Huşu budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2013> Daha Fazla

Namazı insanlara en kolay şekilde sunmak lazım. Namazı zorlaştırmak insanları namazdan uzaklaştırır. Kolaylaştırıcı olmak Allah'ın emri, dinin gereğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2013> Daha Fazla

Sabah namazında hayır vardır. Sağlık ve bereket getirir. Sabahı uyanık olarak namazla karşılamak lazım.
Namazı zorlaştırmak bağnaz zihniyetin bir oyunu. Namaz hiçbir surette terk edilemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2013> Daha Fazla

Namaza sevinçle kalksın kardeşlerimiz. Ne güzel, kalktığımızda pırıl pırıl dünya görüyoruz. Sabah felçli kalkabilirsin. Kalkarsın ayağın tutmuyor, ağzın kaymış. Veyahut kalktığında cehenneme gitmiş de kalkabilir. Ne güzel, hoşnutlukla, bereketle Cenab-ı Allah kaldırıyor.
Namazı Kuran’da tarif edildiği gibi samimiyetle, tertemiz kılacaksınız. Karmakarışık bir şey yok. Sevinçle, sevgiyle, huzurla kılacaksın namazını. Namazı karmaşık hale getirmeye kalkmak şeytanın tavrıdır. Şeytan karışık hale getirir ki namaz kılamasın adam.
Namazda aşk, coşku içinde olacağız, sevinç içinde olacağız, muazzam bir heyecan içinde olacağız. Bayram sevinciyle kalkacağız, hırsla. Mesela adama deseler ki, “Şimdi kalk, beş milyonu al.” Uykulu ama, çok uykulu. Yahut bir kasenin içinde altın dolu. “Kalk, al.” Uçarlar, değil mi? O altın kâseden çok daha kıymetlidir sonsuz cennet, Allah’ın rızası.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2013> Daha Fazla

Bağnaz zihniyet insanların namaz kılmasını adeta imkansız hale getirmiş. Allah Kuran’da abdesti iki satırda anlatıyor, bağnazlar 350 sayfa.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2012> Daha Fazla

Namazı 5 vakit kılın. Kılamıyorsanız 4, kılamıyorsanız 3, kılamıyorsan 2 –bir sabah bir akşam- kılamıyorsan 1-sadece sabahları veyahut akşam- o da yoksa Cuma namazlarını, o da yoksa bayram namazı. Namazsız kardeşimiz kalmasın, mutlaka kılın, inşaAllah.
Namaz şart, Müslüman’ın ayrılmaz parçası namaz. Namaz Müslüman’dan kopamaz. Müslüman’la namaz yapışık, birlikte nefes alıp vermek gibi, kalp atışı gibi. Allah’a teşekkür etmeden yaşanır mı? Allah’a sevginin ifadesi, teşekkürün ifadesi.
Secdede gururunu hiç yerine koyuyorsun. Cenab-ı Allah’a eğiliyorsun. Sporla alakası yok onun, jimnastikle de alakası yok. Orada tevazunu gösteriyorsun. Allah’a teşekkür etmiş oluyorsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2012> Daha Fazla

Yobazlar, kadınların, hayatlarının yarısında namaz kılmayacakları bir sistem oluşturmuşlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2012> Daha Fazla

Namaz kılmak çok iyi bilindiği için Kuran'da detayları açıklanmamıştır. Nasıl nefes almak bilinir, yemek yemek bilinir, namazın kılınması da o kadar iyi bilinir.
Namaz bütün dinlerde, Hz. Adem (as)’dan itibaren 5 vakit olarak farzdır. Hiç değişmemiştir, aynı; kıyam, rüku, secde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2012> Daha Fazla

Müslüman dedin mi zaten namazını kılacak. Şart, farzdır. Bütün hak dinlerde namaz farzdır. İllaki o ibadetini yerine getirecek.
BÜTÜN HAK DİNLERDE NAMAZ FARZDIR.

> Daha Fazla

NAMAZ KILMAK İNSANIN RUHUNA SEVDİRİLMİŞTİR. Hurafelerle namaz kılmayı imkansız hale getiriyorlar. Peygamberimiz (sav)'in kıldığı gibi ferahlıkla kılmak lazım.
NAMAZ BİR COŞKUDUR. MEHDİYETTE BÜTÜN İNSANLAR NAMAZ KILMAYI İSTEYECEKTİR. Toplulukla yapılan ibadetler daha güzeldir, coşku içindedir. Suya nasıl muhtaçsak, namaz da bizim ruh sağlığımız ve beden sağlığımız ile içi içe olan bir sistemdir.
İSLAM İNSANIN FITRATINDA VARDIR, NAMAZ KILMAK İÇİN İÇİ COŞAR. Fıtratına sevdirilmiştir insanın. Tıpkı altını sevmek, güzel bir yüzden zevk almak gibi NAMAZI DA RUHEN SEVER İNSAN. Ama namaz çok zor gösterildiği için insanlar namazdan kaçıyorlar. Hurafelerle ilavelerle namazı kılmayı insanlara imkansız hale getirmişler. Öyle bir anlatıyor ki o anlattığı namazı kendisi kılamaz. Oysa “ALLAH ZORLUK DİLEMEZ” diyor ayette.
PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.)'İN KILDIĞI GİBİ FERAHLIK SEVİNÇ VE KOLAYLIKLA KILMAK GEREKİR NAMAZI. Karmakarışık hurafelerle namazı kılınmaz hale getiren şeytandır bu şeytanın oyunudur. Abdest ile ferahlar insan. Çok kolaydır. Adam 300 sayfa anlatmış bu ibadeti. Son derece kolay bir ibadeti ne hale getirmiş, Allah’tan kork! Sonra da adam namaz kılmıyor ve adam kendince başarılı olmuş oluyor. Oysa çok yanlış gösteriyorlar bu ibadetleri.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net