Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2015> Daha Fazla

Allah dünyayı süründürüyor, bütün dünya sürünüyor. Özel yaratılıyor bu. Dünyanın böyle fakir olması için hiçbir sebep yok. Toprak mükemmel genişlikte. Her türlü tarım yapılacak gibi. Teknoloji, her şey var. Hayret edilecek şekilde Allah ekonomik kriz meydana getiriyor ve açlık meydana getiriyor. Hiçbir sebebi yok. Mucize olarak meydana getiriyor. Çünkü Allah'ı unutuyorlar. Allah'ı ansalar zenginlik akar böyle, oluk oluk akar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2015> Daha Fazla

Din olmadan insan delirir. Hayat korkunç olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2015> Daha Fazla

Küfür mucize şekilde bayağı ezilir. Sürekli eziliyor, bir türlü anlamıyor. Allah kalbini sıkıyor, bir türlü anlamıyor. İşleri rast gitmiyor, başı beladan belaya giriyor bir türlü anlamıyor. Onlar tesadüfen oluyor zannediyor. Bu kadar tesadüf olur mu? Biraz kafanı çalıştırsana. Her gün başın belada. Her gün canın yanıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2015> Daha Fazla

Allah’ı hakkıyla sevmek çok önemli, en büyük konu budur. Allah’a iyi dikkati vermek, yüceliğini iyi anlamak, büyüklüğünü iyi anlamak ve çok sevmek. “Allah’ın kadrini hakkıyla takdir edemediler” diyor Allah, ayette. İşte bu zoruna gitmesidir Allah’ın. “Bu kadar nimet veriyorum, bu kadar güzellik veriyorum, Beni takdir edeceksiniz.” Yapamıyor insanlar.
İnsan ölüyor, atom ölmüyor. Hem de muntazam, büyük bir enerjiyle devam ediyor. Atom hastalanmaz, kanser olmaz, ülser olmaz, karnı ağrımaz. Rabbine tevekkül etmiş, derviş gibi habire dönüyor. Ne kadar? 15 milyar yıldan beri. Ne yaparsan yap, dağlar taşlar birbirine karışıyor, her yer yanıp kül oluyor ve o daha hala dönmeye devam ediyor, umurunda bile değil onun. MaşaAllah, Allah’ın verdiği kuvvete bak.
Dünya, uçsuz bucaksız kainatta bir toz. Biz toz tanesi içinde tozdan daha küçüğüz. Ama hepsine hakim Cenab-ı Allah; hiç uyumuyor, biz uyuyoruz. Biz hastalanıyoruz, biz ölüyoruz. O, asla ne hastalanıyor, ne ölüyor. Evrende bütün atomlara hakim. Allah’ın gücü çok büyük. Takdir edecek akla sahip olmak, takdir edecek dikkate ve iradeye sahip olmak çok önemli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Şubat 2015> Daha Fazla

Pislik adamların yüzünün kapkara olması bir mucize. Bir zillet ve pislik yüzlerinde hemen görülüyor. Müminlerde de bir kuzu temizliği oluyor. Çok temiz oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2015> Daha Fazla

Eğer sen şeytani düşünürsen, ne kadar derin düşünürsen o kadar batarsın. Derin düşünme öyle anlamda değil. Samimi düşünmeye denir, derin düşünme diye. Bütün samimiyetiyle, bütün dürüstlüğüyle, iyi niyetle düşünmek. Allah’tan yana düşünmek, Allah’ı severek düşünmek, Allah’ın aleyhinde düşünmemek.
Ev nihayet senin üşümemeni sağlar. Kendi hapishanen, dünyadaki hapishanen. Eğer iman gözüyle bakarsan cennet evlerinden bir ev olur evin. Ama küfür gözüyle bakarsan cehennem hücrelerinden bir hücre olur evin, seni sıkar; duvarları sıkar, her yeri sıkar, bunalırsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2015> Daha Fazla

Tuzak iki parça halinde yaratılır; tuzağın kendisi ve bozulmuş hali. Bir blok. Bütün olarak yaratılır. Tek başına hiçbir zaman için tuzak yaratılmaz. Mesela Firavun vardır, Musa (as) vardır. Nemrut vardır, İbrahim (as) vardır. Deccal vardır, Mehdi (as) vardır. Deccal tuzaktır, Mehdi (as) onu bozandır. Onun için tedirgin olmaya gerek yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2015> Daha Fazla

Fakirlik özel olarak oluşturulan bir durum dünyada. Ama en en arkasında Mikail (as) var. Yani o işin içinde bir sır var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

Allah yarattığı olaylarla insanlara kendini düşündürüyor. Düşünmek çok önemlidir, Allah Kuran'da insanı düşünmeye teşvik eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2013> Daha Fazla

“Hafif deprem meydana getiriyorum, istersem sizi yerle bir ederim. Size şefkatimden bunu yapıyorum, dikkatinizi Bana verin, sevginizi Bana verin, dünyaya dalmayın.” Depremle bu mesajı veriyor Cenab-ı Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2013> Daha Fazla

Harikayı sürekli yaşarız ama düşünen farkına varabilir. Düşünmeyen için Allah özel tuzak kurmuştur, sebep tuzağı kurmuştur. Sebebin içinde boğulur ve göremez. Kendi yürüyor zanneder ama Allah yürütür onu, bir yere gitmek ister, Allah götürür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2013> Daha Fazla

İyi olmayan insanlar, Allah'ın müminlere verdiği nimetlerden istifade ediyorlar. Yani aslında nimetler onlar için değil, samimi müminler için yaratılıyor. Onlar da yandan, bir kenardan istifade ediyorlar. Ahirette bu imkan ellerinden alınıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2013> Daha Fazla

Bilimle, iman hakikatleri ve Kuran mucizeleriyle gençleri eğitmek gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2013> Daha Fazla

Beynini bir tart bakalım, bir düşün, hacmine bir bak. Bir de Allah’ın aklına bak. Allah’ın aklının yanında biz hiçiz. Allah’ın aklının yanında bir tecelliyiz biz.
Bütün bilim dallarını farz kılmış Allah, inceleyin diyor. Kuran’da kastedilen üstünkörü bir inceleme değil, derin ve kapsamlı. Allah’ın sanatını anlamaya, çözmeye, fark etmeye, bilmeye ve takdire yönelik bir emir.
Allah Kuran’da bilimin bütün dallarını, yerde- gökte her şeyi incelemeyi, araştırmayı Müslümanlara farz kılmıştır.
“Yer ve gök.” Yerde, hayvanlar, bitkiler, mikroplar, bakteriler her şey incelenecek. Gökte de gök taşları dâhil her şey incelenecek. Yerin yapısı incelenecek. Bunu Allah farz kılmış Müslümanlara. Yüzlerce ayetten bilimin farz olduğunu anlıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2013> Daha Fazla

İnsan bir bela geldiğinde nedenini düşünüp araştırması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2013> Daha Fazla

Ağaç çok hayati bir güzelliktir. Ağaçların her biri kuzu gibi, çok tatlı, sessiz ve efendiler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2013> Daha Fazla

Allah'ın rahmeti öldürmeye değil, diriltmeye yöneliktir. Allah'ın rahmeti bütün Müslümanların üzerine olsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2013> Daha Fazla

Allah pek çok detayı hayata renk olsun diye yaratıyor. Örneğin ağaçlar hayata süs olması için yaratılır. Değişik olaylar güzellik ve hareketlilik olsun diye yaratılır. Yine şeytanı yaratan da, ona o gücü veren de Allah'tır. Çünkü zıtlar, dünyada hareketlilik ve renk oluşturur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2013> Daha Fazla

Ayakta yürüyen çok ölü vardır. Allah’a kim düşman olursa, kim Allah’ın velisine düşman olursa Allah onu ayakta öldürür. Yürürken ölür, yemek yerken ölür. Canlı zannedersin, ölüdür. Haberi bile olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2013> Daha Fazla

Mazluma yönelik hazırlanan her tuzak Allah tarafından bozulur. Mazluma ihanet uğursuzluk getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2013> Daha Fazla

Bebekler neden ölüyor? Bebekler zaten melek olarak geliyor, melek olarak gidiyor. Özel yaratılıyor. Dünyaya geliyor yine vildan, dünyadan alınıyor, cennete gidiyor yine vildan. Cenab-ı Allah diyor, “Ben vildanımı gönderdim, görün diye gönderdim”, “Ahirette de sizi karşılayacak. Sabrederseniz cennette o sizin vildanınız” diyor. Konu bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2013> Daha Fazla

Masum insan görmek gıdadır göze, ruha gıdadır. Çocuklar masum, sabi, günahsız. Ne güzel günahsız bir insan, maşaAllah, elhamdülillah. Hiç günahı yok, nur gibi maşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah diledi mi çeliği hamur haline getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2013> Daha Fazla

Çocuklarda günahsızliğın huzuru, ışığı ve temizliği oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Nisan 2013> Daha Fazla

Büyük felaketler derin düşünmeyi arkasından getirir, çok derin düşünmeyi arkasından getirir. Dünyanın boş olduğunu anlar o zaman şahıslar. Onun için her şey hayırla oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2013> Daha Fazla

İnsanlar haşa Allah'a karşı tavır aldıklarında Allah rızıklarını keser, bereketini alır. Ekonomik krizin açıklaması budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2013> Daha Fazla

Yobaza Kuran okursun kabul etmez, Darwiniste okursun kabul etmez. Niye? Bak, Allah açıklıyor; “Görünmez bir perde kıldık.” (İsra Suresi, 45) Çünkü ikinci bende, birinci bende değil. Bir başka hayatta yaşıyor. Özel, Allah tarafından yaratılmış. Dolayısıyla dediğini anlamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Her yiyeceği Allah yaratır, insanı sofraya buyur eden Allah’tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

DNA’da ruh bilgisi de kodludur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2012> Daha Fazla

Kelebekler kendileri makyajlı zaten, pırıl pırıldır. Mesela böcekler, arılar falan gıcır gıcırdır böyle vernikli gibi pırıl pırıl parlar. Çamurun içine de girse öyledir, toz toprağın içinde de olsa yeni fabrikadan çıkmış gibi böyle pırıl pırıl, gıcır gıcırdır. Hiç toz olmaz üstlerinde ama insan öyle değil. Yani çok özenli bakımla, iyi akılla, sanatçı ruhla güzel olur insan.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2012> Daha Fazla

“Çünkü gerçekten sen, ölülere (söz) dinletemezsin” (Neml Suresi, 80) Dünyada insanların epey bir bölümü ölüdür, zombidir. Yani bildiğin ceset, morgdan kalkmış bir cesettir ama yürür, konuşur, hareket eder fakat ölüdür. Allah sırrı açıklıyor; o yüzden söz dinlemiyorlar diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2012> Daha Fazla

“Nutku veren Allah” diyor Cenab-ı Allah. “Konuşmayı Ben yaratırım” diyor. Yani biz istesek konuşamayız. Allah yaratır.
Mantığı yaratan da Allah’tır. Mantık kanunlarını, mantık kurallarını yaratan da Allah’tır. Dolayısıyla Allah’ın istediği kadar bilgiye ulaşabiliriz.
ALLAH KANUNA TABİ DEĞİLDİR. KANUN ALLAH’A TABİDİR. Allah yüzlerce kanun, fizik kanunu yaratır. Yüzlerce kimya kanunu yaratır. Yerçekimi kanununu değiştirir, tersine çevirir, tamamen kaldırır. Dolayısıyla Allah’ın bir kanuna tabi olması mecbur olması diye bir konu yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2012> Daha Fazla

Hâkim hüküm veremez, Allah hüküm verir. Hâkimi Allah vesile eder.
Hükmü Allah verir, hakimi vesile eder. Kanunda, hukukta hayır vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2012> Daha Fazla

Tek kuvvet Allah’ındır, bizler Allah’ın tecellileriyiz.
Bağımsız bir akıl yoktur, her şeyi Cenab-ı Allah yaratır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2012> Daha Fazla

Türkçeyi de yaratan Allah. Almancayı, Fransızcayı ve bütün dilleri yaratan Allah’tır.
Böceklerde Allah’ın sanatı var. İnsanın hücresinde Allah’ın sanatı var. Canlılarda Allah’ın sanatı var, hayvanlarda, bitkilerde Allah’ın sanatı var. Sen eğer sevgiyi bilmiyorsan, güzelliği, estetiği bilmiyorsan Allah’ın sanatını incelemeye de gerek duymazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2012> Daha Fazla

Allah’ın aklı sonsuz akıl. Hücrelerde, kromozomda, atomların yapısında,hepsinde gösteriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2012> Daha Fazla

Edison bir şey buluyor. O bulduğu şeyi kim yaratıyor? Allah yaratıyor. O bir şeyi ona bulduran kim? Allah. Dolayısıyla Edison’un yaptığı bir şey yok. Edison’un bulduğunu Allah yarattığına göre, yerini de ona Allah buldurduğuna göre Edison’u Allah sadece vesile etmiş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah bazı yerde çiçek olarak tecelli eder. Bazen güzel bir varlıkta, mesela güzel bir tavşanın varlığında tecelli eder. Bazen bir çocukta tecelli eder. Hepsi Allah’ın görüntüsü, hepsi birbirinin aynı. Hepsi ortak Allah’a ait tecelliler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2012> Daha Fazla

İnsan gözünün Allah’ı idrak etme gücü yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2012> Daha Fazla

Ölü olanlar Allah düşmanı olurlar. Mikrop gibi saldırgan ve pisliktirler ama insanlar onu bilmez. İnsanlar içerisinde gezerler. Sokaklarda, caddelerde gezerler. Her türlü kepazeliği, pisliği yaparlar. İkinci benle yaşıyorlar. Zombi olarak yaşıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

ALLAH İYİ İNSANLARA, İYİ İNSANLARI NASİP EDER. GÜZEL İNSANLARA, GÜZEL İNSANLARI NASİP EDER. Kuran’da ayet, Allah’ın hükmü bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2012> Daha Fazla

“Yedi gök, yer ve bunların içindekiler O'nu tesbih eder; O'nu övgü ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur, ancak siz onların tesbihlerini kavramıyorsunuz.” (İsra Suresi, 44) diyor Allah. Demek ki SÜREKLİ ALLAH ALLAH DİYOR ATOMLAR. TESBİH YAPIYORLAR. Orada bir ses, zaten o dönüşte mutlaka ses çıkar. Dönmede mutlaka ses çıkar. Onu zaten duyamıyoruz. Ama tesbihlerini de hiç duyamıyoruz.
Bütün atomların hepsi canlıdır. Canlı olduğu için de sürekli hareket halindedir. Hepsi Allah’ın emrine uygun hareket eder ve çok akıllıdır atomlar. Dikkat ederseniz nötron, proton olaylarında hiçbir karışıklık, bir karmaşa olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2012> Daha Fazla

Müslüman çok akıllı olacak. Tefekkür edecek, daha derin tefekkür edecek. Tefekkür edecek, daha derin tefekkür edecek. Allah’a samimi bağlanacak, daha samimi bağlanacak. Aşama aşama kafasındaki perdeler açılır, Allah tarafından. Yoksa perdesi kapanır.
BİZİM DERİN DÜŞÜNME YÖNÜMÜZ OLMASI GEREKİR. KURAN BİZİ SÜREKLİ DERİN DÜŞÜNMEYE, DERİN TEFEKKÜRE ÇEKER. İnsanlar hep hazır bilgi istiyor. Her şey açık olsun, insanlar da artık mecbur kalsın, iman etsin istiyor. Öyle olmaz.
İnsan sayısı bizim tahminimizin üstünde çok az olabilir dünyada. Çok insan, olmayabilir de. Birçoğu ölü insanların. Çok fazla ölü var dünyada. ÖLÜLERE BAKIP, BÖYLE ÇİRKİN CESARET GÖSTERİYORLAR. İNSANLARIN KUDURMASININ NEDENİ ÖLÜLERİ ÖRNEK ALMALARINDAN OLUYOR.
Çok akılcı bakacaksın. “Arkadaşım şöyle, böyle.” Arkadaşın senin beyninde gösteriliyor. HANGİSİ ARKADAŞIN, HANGİSİ DEĞİL AHİRETTE ANLAYACAKSIN. ARKADAŞLARININ BİRÇOĞUNUN ZOMBİ OLDUĞUNU ANLAYACAKSIN. Mesela “annem şöyle, babam böyle”. Annen, baban da zombi olabilir. Gerçekten ruhu üfürülmemiş insan olabilir.
Çoğunluğa bakıp insanlar sapıtıyorlar. Allah ayette diyor ki; “insanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah yolundan saptırırlar.” Çoğunluğa uymayacaksın. Bir Allah, bir sen. Kuran’a bakacaksın; bir Allah, bir sen. Samimi olarak Kuran'a bakıp Kuran'ı uygulayacaksın. Çoğunluğun ne yaptığı önemli değil.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

SOKAKTA, CADDELERDE ÇOK FAZLA ZOMBİ, ÖLÜ VARDIR FAKAT BİLMEZLER. MESELA BİRÇOK İNSANIN ANNESİ BABASI ZOMBİDİR, BİLMEZLER. Mesela çocuğu zombidir, ölü, bilmiyorlar. Bilse çok korkarlar ama acayip korkarlar. Yani bildiğin klasik ölü. Bilmedikleri için çok rahat yaşıyorlar. Allah bildirmiyor özellikle.
Toprak simsiyah çamur. Koca koca çilekler, ye beni diyorlar böyle toprağın üstünde diri diri, gıcır gıcır, pırıl pırıl maşaAllah.

A9 TV, 1 Mayıs 2012> Daha Fazla

İMAN ZAYIFLIĞI, ALLAH’IN UNUTULMASI VÜCUTTA MUAZZAM TAHRİBAT YAPAR. VÜCUT PERİŞAN OLUR, abandone olur adeta, uyuyarak o zavallı vücut kendini ancak toparlıyor ondan sonra. 7-8 saatte ancak kendini toparlayabiliyor.
VÜCUT EN ZİYADE ALLAH’I UNUTMAKTAN HIRPALANIR, ACAYİP IZDIRAP ÇEKER. Uyuyarak vücut kendini toparlıyor. O müthiş tahribatı uyuyarak toparlıyor.
Allah canlı türlerini ne kadar mükemmel yaratmış! Güneş ışığı, ultraviyole ışığı bozabilir, her şeyin bozması lazım. Hakikaten anormalleşmesi lazım neslin. Hakikaten gittikçe bozulması lazım. Asla ve kesinlikle olmuyor. 350 milyon yıl genetik mükemmellik devam eder mi? Milim santim oynamıyor, maşaAllah.

A9 TV, 30 Nisan 2012> Daha Fazla

Sebebe sarılacaksın. Güneş olunca biz altında durmuyoruz. Gölgeliğe gidiyoruz. Sen de gölgeye gideceksin. “Güneş beni yaktı” denmez. Susadığında su içeceksin inşaAllah.
Üstündeki negatif elektrikten kurtulmak istiyorsan banyo yap, Kuran’ın ifadesiyle. Ilık suyla duş al. Vücudundaki o negatif elektrik bir gitsin, toprağa aksın. Ilık su iç. Vücudun içindeki negatif elektrik gitsin. Ayağını depret, hareketlendir. Yere ayağından elektrik boşalsın. Sen de ferahlarsın, rahatlarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2012> Daha Fazla

Güzel olan, güzelliğinin takdirinden çok zevk alır. Bu Allah’ın bize verdiği bir ilhamdır. Allah da Kendisinin beğenilmesini sever. KENDİSİNİN TAKDİR EDİLMESİNDEN ÇOK HOŞLANIR ALLAH. KENDİSİNE ÂŞIK OLUNMASINI BEĞENİYOR ALLAH. TUTKUYLA SEVİLMEYİ BEĞENİYOR ALLAH.
Düşünme ve düşünmeyle bulunan bilgi Allah’tan ilhamla gelen bilgidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2012> Daha Fazla

Hücre sırf kanla beslenmez. Çünkü ruh hakim bedene. Canlı tutan ruh Allah’ın dilemesiyle. RUH DA İMANLA BESLENİYOR. RUHTAN İMANI ÇEKTİN Mİ RUH MAHVOLUYOR, BU SEFER VÜCUDA SALDIRMAYA BAŞLIYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2012> Daha Fazla

Her şeyin pozitif yönüne bak. Bir insanın bin tane güzel yönü varsa oturup alakasız bir yerden yaklaşırsan bu samimi olmaz. Müspet yönlerine bakın her şeyin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2012> Daha Fazla

Mesela birisi Allah’ın aleyhine düşünüyor, sonra rezil oluyor. Her seferinde rezil oluyor. Her seferinde küçük düşer. HEP ALLAH’TAN YANA, HEP ALLAH’IN LEHİNE DÜŞÜNÜLÜR.
Kitap okumaktan sıkılanlara tavsiyem; kitabın ortasından bir yer açsın, üç satır okusun. Yine açsın herhangi bir sayfasını, iki satır okusun. Aynı etkiyi alır inşaAllah. Allah ona tam ilgili yerleri çıkarır, ihtiyacı olan yerleri çıkarır. Harika olur, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

ELEKTRİK AKIMLARINI MUHAFAZA EDEN BİR KAPTIR BEYİN. ELEKTRİK MUHAFAZA KABIDIR. Başka bir özelliği yoktur. O elektriği gören ruhun üstünde durmaları lazım. Duyan ruhun, dokunan ruhun, koklayan, tadan ruhun üstünde durmaları lazım.
Zenciler var, Japon ırkı var, sarışınlar var, her türlü insan var. Cenab-ı Allah Hz. Adem (as)’ın genlerinde yaratmış bu insan görünümlerini. İleriki nesillerde bunlar çıkmış.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2012> Daha Fazla

HÜCRENİN İÇİ NEW YORK ŞEHRİNDEN DAHA KARMAŞIK. Çok çok daha detaylı sırf bir tane hücrenin içi bile. İnsanların aslında nefesi kesilip Allah’a secde etmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2012> Daha Fazla

Ruh, gelişmiş şekliyle Allah Katında hazır yaratılır ama gelişiyor gibi gösterilir. Yoksa bütün güç, kuvvet Allah’ın elindedir. Bedenle de alakası yok tabii ki ruhun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Nisan 2012> Daha Fazla

Kuran’da Allah düşünmeyi farz kılmış. Hem derin derin düşünmeyi. Düşündükçe Allah insanların kalbine bilgi ilka ediyor. Gerçekleri görür, Allah’a gittikçe daha yaklaşır, Allah’a olan sevgisi artar.

> Daha Fazla

Her insana, Müslüman’a gelir vahiy, fakat farkına varmaz. Mesela Allah ona cevaplattırır, bir şey söylettirir, vahyeder Allah. Biz ona ilham diyoruz, inşaAllah.
Her insan vahiy alır, Allah’tan ilham alır, fakat farkına varmaz. Karınca da Allah’ın vahyiyle hareket eder, arı da Allah’ın vahyiyle hareket eder, insan da Allah’ın vahyiyle hareket eder.
Allah insanları düşündürtecek çok şey yaratıyor ama kafasını kullanan için. Kafasını kullanmıyorsa, her ne olursa olsun adam uyanmaz, ne yaparsan yap, fark edemez.

23 Temmuz 2011; A9 TV> Daha Fazla

Allah, derin düşünmemizi ve Allah’ın yarattıklarını iyi değerlendirmemizi istiyor; o zaman gerçekleri fark edebiliriz. Yüzeysel düşündüğünde insan pek az şey fark edebilir.

15 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

YERİN ALTI KAYNAR MAGMA, FOKUR FOKUR MAGMA KAYNIYOR. BİZ DE ÜZERİNDE SOHBET EDİYORUZ. Kimi gemiyle geziyor, kimi düğün yapıyor, kimi diskoda dans ediyor, kimi uyuyor mışıl mışıl, insanlar acayip rahatlar. Oysa Allah insanlara sürekli bir tehlike içinde olduklarını hatırlatıyor.

8 Temmuz 2011; A9 TV, Kaçkar TV> Daha Fazla

Allah'ın velisiyle uğraşılmaz. Allah karşılığını mutlaka verir.

24 Haziran 2011; A9 TV, Kocaeli TV> Daha Fazla

HİÇBİR ÇOCUK ACI ÇEKMEZ. BENDEN BİR SIR. HİÇBİR ÇOCUK ACI ÇEKEREK ÖLMEZ. Hiçbir mümin, muttaki mümin ölüm anında acı çekmez ama o ana kadar çeker, imtihan olur. AMA ÖLÜM ANINDA MÜMKÜN DEĞİLDİR. İmkansızdır yani.
Allah’ı bilmek olağanüstü bir yetenek gerektiren bir şey değil ki. NORMAL BİR ZEKAYA SAHİP OLAN BİR İNSAN, SONUNA KADAR ALLAH’IN FARKINA VARIR. Tam anlamıyla bilir, tam anlamıyla iman eder. Şimdi ben birdenbire odadan bir yere gelsem, çok düzgün bir sistem görüyorum; bardaklar var, kalemler var, güzel insanlar var. Ben buna ne mana veririm? İlk aklıma gelen; “bunun bir sahibi var” derim, “bir Yaratan’ı var” derim. Bunda şaşacak bir şey var mı?
MİSAFİR İSTENMEYEN YERE GELİYOR MU? İSLAM DA İSTENMEYEN YERE GELMİYOR İŞTE. DAVET EDİLİRSE GELİR, ALLAH’IN İZNİYLE. Davet etsin İslam alemi; gelir. Davet etmedikleri için de gelmiyor, Allah göndermiyor.
Çok büyük alem bu, yani HAYRET EDECEK DÜZGÜNLÜKTE, JİLET GİBİ ATOMLAR. Bütün kainat böyle. Ve adamlara hiçbir şey olmuyor. On beş milyar yıldan beri adamın gazı, tuzu, hiçbir şeyi yok. Habire dönüyor. Cenab-ı Allah “dön” demiş, dönüyor. ENERJİ KAYNAĞININ NEREDEN GELDİĞİ BİLİNMİYOR, DÖNÜYOR DA DÖNÜYOR SÜREKLİ. ÜZERİNE VURUYORSUN, TINMIYOR; ATOM BOMBASI PATLATIYORSUN, YİNE TINMIYOR; BALYOZLA VURUYORSUN, YİNE DÖNÜYOR, HİÇ MUHATAP DAHİ OLMUYOR. ÇOK BÜYÜK OLAY BU.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Mesela, hasta oluyor, ilaç alıyor, ilaca ümit bağlıyor. İLAÇ BİR ŞEY YAPMAZ, ALLAH YAPAR. Kolu ağrıyor, koluna masaj yapıyor, geçiyor, SENİN KOLUNA MASAJI YARATAN DA ALLAH’TIR, ALLAH GEÇİRİR. İLACI PUT ETMEMEK LAZIM, TEDAVİYİ PUT ETMEMEK LAZIM.
Çirkin olan bana bir tane Müslüman gösterin. Neredeymiş bana adres versinler, bir göreyim. ÇİRKİN MÜSLÜMAN OLMAZ. Ağzıyla, burnuyla, kaşıyla gözüyle çirkin olmaz; Müslüman’ın elinden yüzünden nur akar. Neredeymiş çirkin Müslüman, ben göremedim şu ana kadar. Gören varsa bana söylesin, getirsinler, bir göreyim bakayım. Çıkaracağım buraya, neresi çirkin bir anlayalım.
İNSAN, ALLAH RIZASI İÇİN ACI ÇEKMEDEN DERİNLİK ALAMAZ. Akıl gelişmez, tutku gelişmez, hiçbir şeyin anlamı olmaz.

14 Haziran 2011; A9 TV> Daha Fazla

İnsanların aralarında gezen melekler oluyor, ama fark edemiyor insanlar. Yani normal kıyafetle geziyor, sen onu normal insan zannediyorsun. Halkın arasında cin de gezer, ama insanlar onun da farkına varmazlar.
Güçlüde hakkı ararsa, böyle olur. Haklıda güç arayacak, haklıda. VELİLERDEN YANA OLACAK, İYİLERDEN YANA OLACAK, GÜZELLERDEN YANA OLACAK; ÖYLE OLURSA KAZANIR. İNŞAALLAH.

17 Mayıs 2011; A9 TV ve Gaziantep Olay TV> Daha Fazla

Kavgayı savunanların mutlaka bir patlama noktası vardır, o patlama noktasında parçalanır ve yok olurlar. Kendi içinde boğulurlar. Yani KARA DELİK GİBİDİR FİTNEYİ SAVUNANLAR, SAVAŞI SAVUNANLAR; MUTLAKA MAĞLUP OLURLAR.
Mesela halktan bir insan dışarı çıkar. Güneş onu ısıtır, Güneş onu aydınlatır. Ama o, Güneş’in vasfını bilmez; Güneş’in çapını, nerede olduğunu, neden oluştuğunu bilmez. MEHDİYET DE ÖYLEDİR; İNSANLARI ISITIR, AYDINLATIR, AMA ADAM KAYNAĞINI BİLMEZ.

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Allah’ın ince sanatını, Allah’ın ince hikmetini, ince uygulamalarını insan derin düşünerek fark edebilir.
İNSAN UFKU GENİŞ OLUP DA DERİN DÜŞÜNÜNCE ÇOK GÜZEL GERÇEKLERİ FARK ETMİŞ OLUYOR. AMA SATHİ DÜŞÜNÜNCE, KAVRUK, ÖLÜ BİR RUHA SAHİP OLUR. Dünya hayatı da berbat olur, ahireti de berbat olur.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top